Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
veiled
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2018, 21:34

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: veiled »

W moim założeniu było najpierw kupić coś tańszego postrzelać, złapać bakcyla i później kupić coś lepszego, a pierwszą wiatrówkę sprzedać.

Czyli z tych dwóch podanych h80 "tuningowana" i h90 nie ruszana, lepiej h90? Czy to przy tej https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-hat ... 7ba58c3ec4 jest duża lupa i słaby montaż?
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

No niestety przy tej h90..
https://m.olx.pl/oferta/wiatrowka-hatsa ... 7ba58c3ec4
Z resztą w obu przypadkach montaże liche.. W tej h80 jest chyba wysoki i na 2 śruby więc do dupy.
Obydwie oferty to qpa jei chodzi o optykę i montaże do nich. Z tym budżeyem naprawdę ciężko o coś godnego...
Poza tym dużo zależy od tego co masz na myśli przez "złapać bakcyla".. Bo tak szczerze to następny level po tuningowanym Hatsanie to jakieś HW za 1k pln.. I chyba nie ma nic pomiędzy..
Więc jeśli nie myślisz o zawodach, to Harnaś wystarczy ci "na zawsze"..
Ja miałem H55 ładnie zrobionego w drewienku i to była właśnie taka giwerka która spokojnie starczała do rekreacji a nawet mało wymagających zawodów bez spiny..
Obrazek

Na 50m spokojnie z tego trafiałem z pudełko zapałek :)

Co prawda to trochę ponad twoim budżetem.. ale H90 po tuningu praktycznie różniła by sie tylko osadą.. ( i ładnością ) :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Nduro
Posty: 24
Rejestracja: 01 sty 2016, 0:22

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Nduro »

Tragicznie zamontowana lunetka,pomijając wysokość i jakość montażu bo od biedy można na tym też strzelać. Trzeba odkręcić blokadę na szynie,cofnąć montaż uprzednio w nim wiercąc blokadę na broka żeby się nie przesuwał. Tysiąc śrutu to niewielki przebieg,tylko ją wyczyścić i przesmarować,a cena nie jest jakoś rewelacyjna bo H90 z lunetą trafiają się nawet stówkę taniej i też trzeba się liczyć że zrobić przegląd trzeba i tu i tu
BSA Polaris 4,5
veiled
Posty: 7
Rejestracja: 08 sie 2018, 21:34

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: veiled »

Ok, dzięki za pomoc.

Może faktycznie poczekam trochę i zakupie coś lepszego ;)
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

To znaczy.. Nowego Hatsana 90 kupisz za ok 430pln. Więc bardziej opłaca ci się wziąć tego nie "robionego" za 350 i dać do "zrobienia"- cena wyjdzie jak za nówkę, a będziesz mieć karabinek po poprawkach.. Lunetą i montażem się nie sugeruj, bo montaż 1cz kupisz już za 50 pln i na początek na pewno ci starczy.. a luneta - pobawisz się na początku tą co jest, a jak padnie, też możesz w zielonym sklepie kupić jakąś za 250 z gwarancją..
Najważniejsze ( moim zdaniem) to kupno "nie ruszanego" karabinka, bo poprawianie tego co ktoś spieprzył może być gorsze niż zrobienie od nowa.. ;)
No chyba że kupujesz sprzęt od kogoś komu możesz zaufać, to co innego.
A tak jak pisałem wcześniej - to "coś lepszego" zaczyna się od 1k pln.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
filon125
-#nowy
-#nowy
Posty: 2
Rejestracja: 11 lip 2018, 21:13

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: filon125 »

Witam, po przeczytaniu tony różnych artykułów nurtuje mnie pytanie czy za ok 700 zl lepiej kupić Gamo Hunter 440 czy Hatsana 95. Brakuje porównania tych dwóch modeli. Prosiłbym o podpowiedź
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Definitywnie Hatsana..
Od firmy Gamo trzymaj się z daleka, czy to kupując śrut, wiatrówkę czy targety.. potrafią zje..przyć nawet coś tak prostego jak sznurek do czyszczenia lufy.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Przemon89
Posty: 39
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Przemon89 »

Cześć. Szukam jakiegoś małego karabinka za nieduże pieniądze zastanawiam się pomiędzy QB78 a IZH61 chyba że polecacie coś innego.Ogladalem IZ57 Ale chyba z czasem będzie tam strach palce wsadzić żeby nie zrobił cap za palce. Do strzelania na nieduże odległości wiem że do TXa będzie temu daleko typowa rekreacja do puszek.
Crosman Summit Nitro Pistol+ SUTTER 10-40x60
HW40
byl
TX200 MK3+ Hawke 3-12x44
LOV 21
I wiele innych
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

Nie bierz nic na co2.
IŻ nie jest zły, z tego co słyszałem, ale na jego temat nic nie wiem, bo nie miałem.. Tu inni koledzy mogą się wypowiedzieć..
Co do QB78 - miałem i oddałem, cieszy kogoś innego teraz, ale raczej nie polecam.. na kapsułkach kiepsko wychodzi, bo musisz zapodać dwie, a jak masz zamiar strzelić ze 20x to szkoda marnować gaziu.. ;) ja tankowałem z butli, ale to i tak była w sumie qpa.. Przeróbka na pcp.. cóż niektórzy to robią, ale w/g mnie za duże rydzyko.. to nie jest koństrunkcja przewidziana do takich ciśnień.
Poza tym.. jeśli rozpatrywałeś QBetę to ona jest niewiele mniejsza od Hatsana 90 - a to jest już karabinek na prawdę godny polecenia..
Ja bym jednak obstawał za Harnasiem..
Cena ta sama co ten IŻyk, ale frajda dużo większa.. :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Przemon89
Posty: 39
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Przemon89 »

Hatsan to już pelnowymiarowy karabinek do takiego strzelania to mam TX200 mk3 a szukam czegoś małego co mogę wrzucić do bagażnika wraz z zabawkami córki i się nie przejmować zbytnio że coś mu się stanie. Niektórzy pewnie napiszą żebym kupił większy samochód to uprzedzam mam zafire i czasami jest mało miejsca w bagazniku jak jadę do dziadków w odwiedziny.
Crosman Summit Nitro Pistol+ SUTTER 10-40x60
HW40
byl
TX200 MK3+ Hawke 3-12x44
LOV 21
I wiele innych
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz »

No to chyba tylko ten iżyk.. w każdym razie nie QBta, bo to lipa niestety jest.. :/
Na co2 do radosnej zabawy bardziej polecałbym jakiegoś pistolca typu sigsauer p226 na śrut albo X-Five na bbsy.. tego drugiego miałem i żałuję że sprzedałem.. :/
Zajebista zabawa - do puszkobicia na ogródku wyśmienity :)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Nduro
Posty: 24
Rejestracja: 01 sty 2016, 0:22

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Nduro »

Artemis/Kandar cr600w polecam,mały zgrabny i leciutki, dużo lepiej wykonany od QB. Polecił bym pr900w,ale nie chcesz na powietrze, miałem QB i pr900w w dwóch kalibrach,zostawiłem sobie pr900 4,5mm do zabawy na działce,a cr600 to to samo tylko na CO2 no i ma magazynek. Luknij jak to wygląda:
https://superwiatrowki.pl/artemis-cr600 ... p-121.html
BSA Polaris 4,5
Przemon89
Posty: 39
Rejestracja: 29 lis 2016, 23:36
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Przemon89 »

Miałem w rękach pr600 i izh61 jakoś pr600 nie zrobiło na mnie wrażenia może temu że wiedziałem że to made in china for Poland bo kandar to Polska firma a to ich wyrob. Z drugiej strony 560 zł+ pompa no nie wiem. A jak jest z celnościa? Strzela czy trafia?
Crosman Summit Nitro Pistol+ SUTTER 10-40x60
HW40
byl
TX200 MK3+ Hawke 3-12x44
LOV 21
I wiele innych
Nduro
Posty: 24
Rejestracja: 01 sty 2016, 0:22

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Nduro »

To było pykane na 50m z pr900w .177 nie oczekujmy cudów od sprzętu za 600zl. Tego iża nie miałem w rękach więc nie jestem w stanie porównać
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
BSA Polaris 4,5
Awatar użytkownika
wiatq
Posty: 99
Rejestracja: 14 maja 2016, 17:51

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: wiatq »

No to po kolei:
QB57 - strachu z palcami nie ma bo: a) wiatrówkowe bhp i odpowiednie sie z nią obchodzenie zapobiegnie wypadkom, b) komora ma fizyczną blokadę/bezpiecznik. Wiatrówka chińska o prostej budowie, ale po poprawkach, odpowiednim smarowaniu naprawdę potrafi zaskoczyć stabilnością i celnością. Przyrządy celownicze są dziwaczzne i wymagają przywyknięcia albo ich zmiany/założenia szkła. EK przyzwoite w okolicach 11-12J więcej to już szarpanina i wysilenie systemu
Baikal IZ61 - bardzo fajne strzeladło rekreacyjne które do strzelania przekonuje nawet nieprzekonanych głównie ze względu na magazynek i niewielką wagę i śmiesznie lekki naciąg. Całkiem dobra lufa, całkiem nieźle złożona. Z pudełka wychodzą w okolicach 2,5-4J. Po poprawkach można podejśc w okolice 5J zależnie od sztuki a ekstremum jakie da się osiągnąć to okolice 6-7J ale czy gra jest warta świeczki - to już niech każdy sobie sam odpowie
QB 78 - i w tym rzędzie postawiłbym również CR600 ze względu na to że to dość podobne modele o takim samym napędzie. Cóż. Wiatrówka jak na swoją cenę przyzwoita. Nazwałbym je raczej dobrą podstawą i bazą dla majsterkowicza niż skończonymi projektami. do tego dochodzi kwestia napędu CO2 i jego niedogodności - stąd też nie koniecznie jestem wielkim fanem tych modeli
pr900w - to jedyny PCP w tym spisie i jedyne tak tanie na naszym rynku. To również raczej dobra podstawa do majsterkowania niż skończony projekt, ale jest przyzwoicie. To PCP bez rega a więc mamytypową górkę - z pudełka górka jest dość stroma i wyskakuje często (w pudełkowcach) ponad limit, ale jeśli nie chcemy wydawać kasy na rega to modyfikacja wielkości TP i sprężyny łagodzi górkę i daje te około 40 przyzwoicie stabilnych strzałów ()jak na rekreację) blisko limitu. Z moich eksperymentów i testów wynika że schodzą jeszcze niżej pod limit można by i bez rega naprawdę górkę spłaszczyć jednocześnie zwiększając ilość strzałów z jednego nabicie i robiąc z tego karabinka coś do KPNu, ale wiemy że obecnie ludki to szmoc jedynie w głowie mają więc pewnie nikt schodzeniem tak nisko - poza mną - zainteresowany nie jest

To w skrócie tyle o każdym z tych modeli. O pierwszych dwóch pisałem dość obszernie u siebie na stronie o kolejnych pewnie będę pisał a o tym ostatnim i o budżetowej pompce do niego właśnie teraz kończę dość obszerny materiał więc gdy tylko opublikuję to pozwolę sobie tu link wkleić.

Co z tych wymienionych powyżej bym polecił gdybym miał wybrac coś jako drugą wiatrówkę dla siebie? Wybierałbym między IŻem 61 a pr900w.
FWB 300S
Haenel 310
TX200HC
AA PS
PR900W
Gamo PR45
Kalkulator energii wiatrówki
ODPOWIEDZ