Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Koval » 05 wrz 2019, 23:08

Jak widać chcesz coś dobrego i jesteś gotowy wydać trochę pieniędzy.
Tak jak pisał Mamutowicz masz do wyboru TX200 i HW97, ja tylko wrzucę jeszcze jedną propozycję Walther LGU.
Na inne sprężyny nawet nie zwracaj uwagi, a z Dianami to daj sobie spokój, są mało ergonomiczne, a 430 jest całkiem nieodpowiednia pod lunetę.

Pozdrawiam.
Robert
Diana 60 , AR2079B PCP , Webley Raider , HW-100 + kilka szkiełek lepszych i gorszych

jarekm11

Post autor: jarekm11 » 05 wrz 2019, 23:25

Koledzy dobrze radzą. Weź pod uwagę jeszcze jeden aspekt sprawy: Dianę ciężko Ci będzie sprzedać w razie czego, a w życiu różnie bywa...Dodatkowo wiedza w narodzie na temat AA i HW jest dużo większa niż na temat Diany. W przypadku serwisu, awarii to ma spore znaczenie. Natomiast co do celności, trwałości TX, czy HW praktycznie nie mają konkurencji w tym przedziale cenowym. Wspomniany przez Roberta Walther również.

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 06 wrz 2019, 4:10

Prosto i dosadnie. : Jeszcze nie było Diany na podium MŚ. Za to HW i AA jak najbardziej :)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

Awatar użytkownika
rokasa58
-#zasłużony
-#zasłużony

Post autor: rokasa58 » 06 wrz 2019, 8:59

Mamutowicz pisze:
06 wrz 2019, 4:10
Prosto i dosadnie. : Jeszcze nie było Diany na podium MŚ. Za to HW i AA jak najbardziej :)
Kiedyś zapytałem znajomego,dlaczego nie jeździ na zawody z AIR Kingiem-odpowiedział: "mam sprężynę a sadzają mnie razem z pecepami" :D
FWB c60 + SS 10x42
Pro Sport + Hawke Side.

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 06 wrz 2019, 15:34

Bo ten model ma "antyodrzut" tak samo jak TX200SR .
Z tego powodu oba karabinki są klasyfikowane w kategorii Open.
Kolega spidy93 chce spróbować w przyszłości swoich sił w zawodach HFT, więc systemy "semi recoil" odpadają.
Poza tym, te karabinki to mordercy lunet.
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

Awatar użytkownika
rokasa58
-#zasłużony
-#zasłużony

Post autor: rokasa58 » 06 wrz 2019, 16:31

Przyznam,że tego nie wiedziałem, antyodrzut generuje podobno 10J.
Na wiosnę chciałem kupić Air Kinga i zadzwoniłem do Hogana,czy wykona poprawki-odpowiedział : "najlepsza wiatrówka świata, to HW 97 K".Kupiłem ostatecznie Prosporta.
FWB c60 + SS 10x42
Pro Sport + Hawke Side.

spidy93
-#nowy
-#nowy

Post autor: spidy93 » 06 wrz 2019, 23:14

dziękuje bardzo za pomoc ;) własnie o takie informację mi chodziło mam małe ręce i przed zakupem będę musiał każdą opcję zobaczyć na żywo i chociaż złożyć się do strzału ale na tą chwile najbardziej do mnie przemawia hw 97kt ;) jest ktoś wstanie polecić jakiś sklep stacjonarny w poznaniu albo w odległości max 70km. miałem plan kupić karabinek u znajomego rusznikarza ale niestety nie ma na miejscu żadnych wiatrówek tylko bron myśliwska i sportową wiatrówki tylko na zamówienie ;(

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 07 wrz 2019, 1:21

Cóż.. W każdej wiatrówce najważniejszy jest system ( złom ). Osadę - ( opał ) można zawsze przerobić/dorobić/zmienić tak, żeby pasowała użytkownikowi.
Ja też mam raczej małe dłonie, więc kupiłem TX200.. ale teraz chodzi mi po głowie HW97 dla porównania..
Strzelałem z kilku HW97 ze zwykłą osadą i z customową, i nie miałem z nimi problemów, więc chyba nie powinieneś się o to martwić.
Jeśli mogę zasugerować - polecam zakup w akhobby.pl tam możesz wybrać czy chcesz ze zwykłym przeglądem - czy pełen tuning Hogana.
Ja na pewno będę brał dla siebie pełen tunning z lazaglide. Tak zrobiony karabinek nie pozostawia miejsca na żadne inne poprawki. Ale to tylko moja sugestia.
:)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

Awatar użytkownika
rokasa58
-#zasłużony
-#zasłużony

Post autor: rokasa58 » 07 wrz 2019, 12:14

spidy93 pisze:
06 wrz 2019, 23:14
dziękuje bardzo za pomoc ;) własnie o takie informację mi chodziło mam małe ręce i przed zakupem będę musiał każdą opcję zobaczyć na żywo i chociaż złożyć się do strzału ale na tą chwile najbardziej do mnie przemawia hw 97kt ;) jest ktoś wstanie polecić jakiś sklep stacjonarny w poznaniu albo w odległości max 70km. miałem plan kupić karabinek u znajomego rusznikarza ale niestety nie ma na miejscu żadnych wiatrówek tylko bron myśliwska i sportową wiatrówki tylko na zamówienie ;(
Na beżowym /forum- bron.pl/w dziale K/S jest Prosport w dobrej cenie :D
FWB c60 + SS 10x42
Pro Sport + Hawke Side.

ODPOWIEDZ