Obrazek

Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Re: Nie wiesz co kupić? Pomyśl i zapytaj.

Post autor: Mamutowicz » 09 sie 2018, 23:38

Pierwsza odpada.
Lufa cięta przez amatora plus gasram cholera wie jaki to gwarancja tragedii.
Ta druga oferta jest ok. Jak wiatrówka nie była "robiona" to dobrze, bo jest szansa że nikt w niej nic nie spieprzył.
Zawsze. Możesz sam zrobić przegląd, to nic trudnego, a jak fundusze pozwolą wysłać na profesjonalny tunning.

Osobiście brał bym tą drugą, nie tuningowaną.
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

veiled

Post autor: veiled » 10 sie 2018, 1:23

Dzięki wielkie za pomoc.

Prosić o jakieś dodatkowe zdjęcia, o coś zapytać, co mogłoby dokładniej ocenić stan? Czy po samych zdjęciach ciężko będzie cokolwiek dodatkowo sprawdzić?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 10 sie 2018, 3:40

Zdjęcia wiele nie powiedzą.. Wiatrówkę by trzeba było rozebrać żeby stwierdzić czy uszczelka tłoka w dobrym stanie, sam tłok czy nie porysowany, tak samo cylinder.. W jakim stanie sprężyna i prowadnica.. Czy nie ma luzu na kostce, czy uszczelki portu ładowania są w dobrym stanie.. Tego na zdjęciach nie zobacysz.
Ale jeśli faktycznie karabinek wystrzelał raptem 2 paczki śrutu, to jest jak nowy w zasadzie.. 🤔
Czy za te pieniądze się opłaca?
Nie wiem.. Chyba tak.. Ja co prawda wolałbym już poprawiony ale na początek miałbyś z czego postrzelać i trochę czasu do jesieni żeby nazbierać ze 2 stówki na porządny tuning..
Jak zrobisz komplet ze skróceniem lufy i założeniem tłumika, to będziesz mieć karabinek na lata o ile nie zachce ci się startować na zawodach.. Bo tam już bardzo szybko widać moment w którym sprzęt przestaje wystarczać..😁
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

veiled

Post autor: veiled » 10 sie 2018, 11:42

Ok, dzięki wielkie ;)

A jak z opinią o tej wiatrówce? https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-hat ... 4471b240c7

Czy hatsan 80 i 90 różni się tylko wykończeniem? :D

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 10 sie 2018, 21:07

Obie w sumie to ruletka. ta powyżej podobno "poprawiona" ale ja bym raczej nie ufał takim "poprawiaczom"..
Z drugiej strony z tego H90 z linka poprzedniego też bida, bo lupa duża a montaż lichy strasznie .. Lupa na pewno jeździ po szynie jak wąskotorówka.. ;)
W tym H80 ciut lepiej, ale i tak nie zbyt pewnie..
Generalnie, jak pisałem powyżej - ja bym brał albo nową po tuningu, albo nie ruszaną.. no chyba że można z dużą dozą prawdopodobieństwa potwierdzić że poprawki były zrobione profesjonalnie.. :)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

veiled

Post autor: veiled » 10 sie 2018, 22:01

W moim założeniu było najpierw kupić coś tańszego postrzelać, złapać bakcyla i później kupić coś lepszego, a pierwszą wiatrówkę sprzedać.

Czyli z tych dwóch podanych h80 "tuningowana" i h90 nie ruszana, lepiej h90? Czy to przy tej https://www.olx.pl/oferta/wiatrowka-hat ... 7ba58c3ec4 jest duża lupa i słaby montaż?

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 11 sie 2018, 3:08

No niestety przy tej h90..
https://m.olx.pl/oferta/wiatrowka-hatsa ... 7ba58c3ec4
Z resztą w obu przypadkach montaże liche.. W tej h80 jest chyba wysoki i na 2 śruby więc do dupy.
Obydwie oferty to qpa jei chodzi o optykę i montaże do nich. Z tym budżeyem naprawdę ciężko o coś godnego...
Poza tym dużo zależy od tego co masz na myśli przez "złapać bakcyla".. Bo tak szczerze to następny level po tuningowanym Hatsanie to jakieś HW za 1k pln.. I chyba nie ma nic pomiędzy..
Więc jeśli nie myślisz o zawodach, to Harnaś wystarczy ci "na zawsze"..
Ja miałem H55 ładnie zrobionego w drewienku i to była właśnie taka giwerka która spokojnie starczała do rekreacji a nawet mało wymagających zawodów bez spiny..
Obrazek

Na 50m spokojnie z tego trafiałem z pudełko zapałek :)

Co prawda to trochę ponad twoim budżetem.. ale H90 po tuningu praktycznie różniła by sie tylko osadą.. ( i ładnością ) :)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

Nduro

Post autor: Nduro » 11 sie 2018, 6:22

Tragicznie zamontowana lunetka,pomijając wysokość i jakość montażu bo od biedy można na tym też strzelać. Trzeba odkręcić blokadę na szynie,cofnąć montaż uprzednio w nim wiercąc blokadę na broka żeby się nie przesuwał. Tysiąc śrutu to niewielki przebieg,tylko ją wyczyścić i przesmarować,a cena nie jest jakoś rewelacyjna bo H90 z lunetą trafiają się nawet stówkę taniej i też trzeba się liczyć że zrobić przegląd trzeba i tu i tu

veiled

Post autor: veiled » 11 sie 2018, 10:00

Ok, dzięki za pomoc.

Może faktycznie poczekam trochę i zakupie coś lepszego ;)

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 11 sie 2018, 17:17

To znaczy.. Nowego Hatsana 90 kupisz za ok 430pln. Więc bardziej opłaca ci się wziąć tego nie "robionego" za 350 i dać do "zrobienia"- cena wyjdzie jak za nówkę, a będziesz mieć karabinek po poprawkach.. Lunetą i montażem się nie sugeruj, bo montaż 1cz kupisz już za 50 pln i na początek na pewno ci starczy.. a luneta - pobawisz się na początku tą co jest, a jak padnie, też możesz w zielonym sklepie kupić jakąś za 250 z gwarancją..
Najważniejsze ( moim zdaniem) to kupno "nie ruszanego" karabinka, bo poprawianie tego co ktoś spieprzył może być gorsze niż zrobienie od nowa.. ;)
No chyba że kupujesz sprzęt od kogoś komu możesz zaufać, to co innego.
A tak jak pisałem wcześniej - to "coś lepszego" zaczyna się od 1k pln.. :)
Obrazek
Nie zmarnuj 1% podatku

ODPOWIEDZ