Obrazek

Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Powtarzające się pytania dotyczące wszystkich działów technicznych.
Automatyczne czyszczenie po 14 dniach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony
-#zasłużony

Re: Optyka - Co kupić. Jeśli nie jesteś pewien zapytaj tutaj !

Post autor: Qbuś » 10 lip 2017, 11:21

Oczywiście i po czarach, gusłach i po każdym strzelaniu smarowana kupą od czarnej kury zmieszaną z wodą z ogórków prosto ze sklepu :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam "UZI".

Awatar użytkownika
Bosanowa

Post autor: Bosanowa » 10 lip 2017, 13:14

Sprężyna fabryczna po czarach Eresa. Prowadnica, uszczelka i inne cuda wianki. Hawajka ma bardzo przyjemnego kopa ale nie szarpie. Czasem kiedy mi nie idzie strzelanie sprawdzam zero strzelając z poduszki. Efekt, z 25 m w tarczy zazwyczaj są 2 czasem 3 dziury nachodzące na siebie. Nie mam pojęcia jakie wyniki są na chrono. nie ma to dla mnie większego znaczenia. Grunt, że fajne się strzela. :D

Jacu_00

Post autor: Jacu_00 » 10 lip 2017, 13:24

Fajnie. Najważniejsze, że nie szarpie i optyka daje rade. Przymierzam się do kupna i o to mi właśnie chodziło. 😎

Awatar użytkownika
zulusj23

Post autor: zulusj23 » 07 sie 2017, 17:40

W serwisie Delta Optical powiedziano mi, że o ile nic nie zepsuję, to mogę sam przefokusować DOC-a i gwarancja zostanie utrzymana. Muszę to zrobić, ponieważ przy powiększeniu x7 nic nie widać na 10 metrze.
Powiedzcie proszę, mam szanse sam odkręcić obiektyw czy faktycznie trzeba cudów na kiju z grzaniem palnikiem włącznie ?

Jacek
STRIKER AR + PP 3-12X42AO
HW97K + DOC 3-9X40

DaVe

Post autor: DaVe » 09 sie 2017, 21:30

Czy ktoś mi wyjaśni czym zasadniczo różnią się poniższe montaż że jest taka dysproporcja w cenie ?

Sportsmatch HOP26C
http://cekaus.pl/pl/montaze-wysokie-1/4 ... op26c.html

Delta Optical - Montaż jednoczęściowy AG-25MH412
https://deltaoptical.pl/montaz-jednocze ... om=listing

Potrzebuje połączyć TXa z DOT'em FFP i teraz natknąłem się na głębokie pokłady własnej niewiedzy.

Różnica w cenie 3x a tak zasadniczo to nie widzę większych różnic w samej mechanice.
No i pytanie czy na pewno potrzebuje wysokiego montażu do tego połączenia ?

Zagorek

Post autor: Zagorek » 09 sie 2017, 21:39

To tak obrazowo. A widzisz różnicę pomiędzy VW a Polonezem? Oba mają silniki 1,6 ale chyba to nie to samo. Nie wiem jak będzie na TX-sie ale montaż to max 50 bo lupka ma 44 więc spoko wejdą każde zakrywki.
Walther LGU + Vortex = profesorski zestaw (strzelec uczeń)

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 10 sie 2017, 6:29

Polonezy nie były aż takie złe.. ;)
Tak szczerze mówiąc to nie powinno być dużej różnicy pomiędzy tymi montażami. Ja bym brał ten Delty jeśli te 120pln robi różnicę.. ;)
Gwint można zerwać w obu jak sie ma drewniane palce a z osiowością w Delcie też problemu nie powinno być.
Co do wysokości to ja na Harnasiu miałem dużego DOTa na średnim, ale to było szkło x42 a i tak już zakrywki się nie mieściły.. Czyli że niestety wysoki.. :/
To z kolei spowoduje mniejszą wygodę składania się do baki, a to z kolei może się przełożyć na większy błąd paralaxy, co z kolei może pogorszyć celność, co z kolei może powodować dyskomfort psychiczny a to z kolei może( choć nie musi) przełożyć się na pogorszenie relacji międzyluckich.. :hihi:
Tak szczerze mówiąc to ten DOT FFP to po mojemu niestety qpa jest... Może i szkła dobre, ale ten krzyż i rozmiar obiektywu .. MOŻE (wielkie) do FT by się to nadało jakby była boczna regulacja paralaksy i dało się do tego koło założyć.. ale znowu powiększenie za małe .. :nie:
Sebastian Nikiel
Nie zmarnuj 1% podatku

Awatar użytkownika
foxrysza
-#Admini
-#Admini

Post autor: foxrysza » 10 sie 2017, 10:10

Piotr nie strasz . Fajna optyka , wszystko zależy co komu leży .
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.

Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#Admini
-#Admini

Post autor: Mamutowicz » 10 sie 2017, 10:36

No.. fajna.. W święta.. by była jakby miała podświetlenie tej choinki.. :D

Każdy vortex w tej cenie jest o niebo lepszy.. A nawet te tańsze.
a tak szczerze.. nie zamieniłbym na tego ffpa ani burka, ani żadnego ssa, czy to z milldotem czy millquadem..

Jak już pisałem :
1. Obiektyw x44 wymusza wysoki montaż co bez regulowanej baki powoduje problemy z paralaxą.
2. Tragiczna choinka może i nadaje się do domierzania odległości po rozstawie śrub czy rozmiarze killzony, ale ta metoda nie zawsze się sprawdza, a poza tym krzyż jest po prostu brzidki..
3. Ale skoro już jest to świąteczne drzewko to brak w nim podziałki do obliczania kąta - a to tez jest bardzo istotne przy strzelaniu..
4. za ta kasę oczekiwałbym regulacji paralaxy z boku a nie na obiektywie..
5. wysoki montaż trochę zmniejsza poprawki na dalekim dystansie, ale znacznie zwiększa na bliskim..

a czy straszę..? no przecież nie straszę. po prostu piszę swoją opinię.. ;)
Sebastian Nikiel
Nie zmarnuj 1% podatku

ODPOWIEDZ