Obrazek

Przeniesione z RUNDA 11 - GRUDZIEŃ (organizacyjne i takie ta

Zablokowany
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;RUNDA 11 - GRUDZIEŃ

Post autor: Oko »

Jaro pisze:Mam tylko uwagę do tego wpisu "zawodnik w dniu losowania zgłosi nowy odpowiadający mu termin ".



To, może tak : ;)

W dniu losowania i ogłoszenia dystansów zawodnik wpisem na forum zgłasza, że najbliższy termin, ( czyli pierwszy weekend miesiąca) mu nie odpowiada ( dobrze widziane usprawiedliwienie - ze względu na szacunek dla przeciwników) i od razu proponuje nowy termin ( niezmienny) lub tylko informuje, że termin swojego startu poda później. Zgłoszenie innego terminu niż wyznaczony przez sędziego ( pierwszy weekend miesiąca) zawodnik musi dokonać na dzień przed swoim trzydniowym strzelaniem dokonując odpowiedniego wpisu na forum.
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

O właśnie, dobrze Jaro prawi.
Dlatego został zgłoszony postulat o więcej niż jeden termin.
A przecież nie każdy wie kiedy (prawda Dany :hihi: ) kiedy będzie miał możliwość skorzystania ze strzelnicy :maruda:
Już mi Agata co niedziela głowę suszy bo treningi mamy o 1100 a z dzieckiem do kościoła muszę na 1130. I niestety muszę z hobby coraz częściej rezygnować ze wzgldu na obowiązki rodzica ;) a Tarnów niestety :maruda: jest miastem bardzo że tak powiem klerykalnym :maruda: więc za 2 lata nie chcę mieć problemów :/

A i jeszcze jeden wniosek ;) i niech się koledzy wypowiedzą.
Proponuję (o ile to możliwe ;) ) aby osoba która się tym zajmuje (w tym przypadku Mamut) dostała uprawnienia aby ten dział moderować.
Prościej wydaje mi się, prawda?
Ok, ja postaram się strzelać ale Mamut jako ogarniający temat będzie musiał do nas czasem pisać abyśmy (czyt: ogry - moderatorzy) porządek robili.
A tak - sprawdza wyniki, porządkuje temat i gotowe.
Co Wy na to?
Ewentualnie wystawmy osobę do tego, a widzę tu paru coby się nadawali :hihi:
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;RUNDA 11 - GRUDZIEŃ

Post autor: Oko »

Zack pisze:O właśnie, dobrze Jaro prawi.
Pawel, Jaro spódnicą Kierowniczki się nie zasłania. ;) :)

Zack pisze:Już mi Agata co niedziela głowę suszy bo treningi mamy o 1100 a z dzieckiem do kościoła muszę na 1130. I niestety muszę z hobby coraz częściej rezygnować ze wzgldu na obowiązki rodzica ;)
Kto u Ciebie portki nosi :?: Pawel organizacja i jeszcze raz organizacja, a nie spontaniczność :zdziwko: :D



Zack pisze:Tarnów niestety :maruda: jest miastem bardzo że tak powiem klerykalnym :maruda: więc za 2 lata nie chcę mieć problemów :/

Przyjeżdżaj, daleko będziesz miał do teściowej, a i kolana dlużej wytrzymają. :lol:

Zack pisze:Proponuję (o ile to możliwe ;) ) aby osoba która się tym zajmuje (w tym przypadku Mamut) dostała uprawnienia aby ten dział moderować.
Tu wreszcie dobrze napisaleś. Mamutowi w zielonym będzie do twarzy, bo jak się wkurzy i zielenieje, to przynajmniej widać po nim
tego nie będzie. :/| :sciana: :D
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Oko pisze:Pawel, Jaro spódnicą Kierowniczki się nie zasłania.
O czekaj Zdzichu jak to Eli pokażę 8)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Hej!.
Ja na razie jestem dumny, blady i przejęty swoją nową rolą.. ;)
Z wypiekami na trąbie czytam co się dzieje i tak sobie myślę, że jak już dopuścimy taką sytuację żeby ktoś mógł sobie z jakichś powodów rozszerzyć terminy strzelania, to już bez różnicy jest czy będzie miał na to po prostu więcej czasu, czy widełki.. a pasowało by żeby wszyscy mieli takie same szanse..
Rozumiem Zdziska, że takie luźne terminy trochę rozmydlają nam format rywalizacji..
Ale jak Jaro napisał : " W końcu to towarzyska konkurencja, a nie zawody sportowe, oparte na sztywnym regulaminie. " więc ja myślę że skoro i tak bazujemy na wzajemnym zaufaniu - to nie będzie problemu z tym kiedy ktoś wklei tarczki.. Poza tym za niedługo znowu będziemy mieli święta ( i MŚ ;) ) a potem wakacje i sezon urlopowy, a potem halołin, i znowu święta..
Zdzichu, No daj że się przekonać, co?
A może 3 tygodnie? :hm:

Cała reszta regulaminu jest jak najbardziej OK.
Może jeszcze tylko zamieścimy przykładowe fotki tarczek żeby nie było wątpliwości czy było trafienie za 1 czy 2 punkty.. bo sam mam z tym problemy.. ;)
No i tak myślę żeby wybrać Sędziego Głównego, tak, żeby jego opinia na temat końwtrowiersyfnej tarczki była wiążąca i ostateczna.
Osobiście proponuję Zdzisława - OKO.
Jak myślicie?
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Mamutowicz pisze:No i tak myślę żeby wybrać Sędziego Głównego, tak, żeby jego opinia na temat końwtrowiersyfnej tarczki była wiążąca i ostateczna.
Osobiście proponuję Zdzisława - OKO.
PRZEGŁOSOWANE :cisza:
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Niech beeedzie Zdzicho - chociaż to mój główny Rywal w PCP... :PP
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
t4b4z4
Posty: 41
Rejestracja: 15 maja 2012, 7:42
Lokalizacja: Oslo

Post autor: t4b4z4 »

Mamutowicz pisze:Hej!.
A może 3 tygodnie? :hm:
3 tygodnie na strzelanie, a ostatni dla Mamutowicz-a na podsumowanie
byłby ok :)

Co myślicie :?: :/
HW 100TS- DOT
CP88 Comp&Black
B 92FS
FWB300sU:)
yamrt
Posty: 2028
Rejestracja: 04 paź 2011, 18:42
Lokalizacja: kalisz

Post autor: yamrt »

Dany108 pisze: Prostota jeszcze raz prostota
Daniel bez urazy ale strzelec z Ciebie marny ale organizator świetny . Popieram .
Grupa "Beaver"
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4620
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

t4b4z4 pisze:
Mamutowicz pisze:Hej!.
A może 3 tygodnie? :hm:
3 tygodnie na strzelanie, a ostatni dla Mamutowicz-a na podsumowanie
byłby ok :)

Co myślicie :?: :/
No, pogadałem ze Zdziskiem i mniej więcej taki końcemwsus żeśmy uzgodnili że tak by było w miarę.. Zwłaszcza że ten 1 tydzień w miesiącu by się przydał na sprawy organizacyjne, ocenę tarczek i ew poprawki.. Bo było by kapke ciasno jakby ostatnie tarczki poprzedniego miesiąca spłynęły parę dni przed pierwszymi nowego.. Małe bordello by się mogło zrobić.. :hm:

Dobra określmy się co do regulaminu:
3 tygodnie starczą?
OKO sędzią głównym?
Sezon można by zacząć od przyszłego tygodnia i tym razem tarczki do końca miesiąca?
Reszta regulaminu zostaje jak OKO zaproponował parę postów temu?


Trza się zebrać w sobie i się zdjecezjować bo czasu coraz mniej.
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
rifleman

Post autor: rifleman »

Sorry, że się wtrącę, ale uważam, podobnie jak Daniel, że cały miesiąc będzie najbardziej odpowiedni.
Losowanie np. pierwszego a wyniki do ostatniego do 24:00.
Potem licznie i inna "papierkowa" robota.
Wyjątkiem musiałby być oczywiście bieżący miesiąc.
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Oko »

Cortez pisze:Niech beeedzie Zdzicho - chociaż to mój główny Rywal w PCP... :PP
Pyjtrusie, Ty nie becz jeno pisz z szacunkiem mój GŁÓWNY RYWAL , nawet jak mi dokopiesz - co bardzo prawdopodobne. :D




Panoowie ! :)

Nigdzie nie napisałem, że coś zostało postanowione, a wręcz przeciwnie, bo napisałem tak: ‘‘ proponuję rzecz ująć np. w ten sposób’’, tyle i aż tyle. ;)
Z mojej strony, była to próba uporządkowania zasad tego konkursu, ale tylko próba. Pisałem kiedyś w tym miejscu o potrzebie uporządkowania regulaminu. Prosiłem o zebranie w jedną całość tych kilku luźnych propozycji rzuconych na forum w oparciu, o które zmieniono pierwotne zasady konkursu. Post przeszedł bez echa, nikt nie zgłosił ochoty na zajęcie się tym. :/
Danielu, dyskusja merytoryczna nie polega na tym, by opowiadać, co kogo rozbawia i proponować jakąś prostotę, która ni jak ma się do przedmiotu dyskusji. Regulamin, obojętnie, czego dotyczący, powinien w sposób maksymalnie precyzyjny i czytelny regulować zasady gry. Żadna prostota, ja raczej mówiłbym o uproszczeniach, nie sprzyjają bezkonfliktowości. Swoją drogą, trochę się zdziwiłem, że ośmiopunktowy regulamin można uważać za skomplikowany, czy mało czytelny, bo prostota mi tu jakoś nie pasuje.
Rozmawiałem dzisiaj z Mamutem i proszę mi wierzyć, była to naprawdę ciekawa i merytoryczna rozmowa i właśnie na temat regulaminu oraz paru innych spraw, które pewnie tylko nas interesują. Parę rzeczy pewnie zostanie w regulaminie zmienione, tak by
nieco go skrócić, ale na pewno nie będzie porażał ''prostotą''.
Proszę o dalsze uwagi merytoryczne, ale na zasadzie: proszę wykreślić ten fragment(..........), a wpisać taką formułę (.......) lub wnioskować tylko o wykreślenie ew. dopisanie jakiegoś zdania.



Tylko nie przesadzajcie z tą ''rewolucją'' , Mamut musi to wszystko ogarnąć. :)



t4b4z4 pisze:
Mamutowicz pisze:Hej!.
A może 3 tygodnie? :hm:
3 tygodnie na strzelanie, a ostatni dla Mamutowicz-a na podsumowanie
byłby ok :)

O proszę, to jest przykład merytorycznej propozycji. :)
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Proponowane zmiany i dodatkowe zapisy są wytłuszczone.


1. Strzelanie „Tarczy HFT” preferuje się w każdy dzień kalendarzowy bieżącego miesiąca. Ostatecznym terminem zamieszczenia wyników jest godz. 24 ostatniego dnia miesiąca.
2. Losowanie dwóch odległości – dystansów przeprowadza sędzia prowadzący zawodów w każdy pierwszy czwartek miesiąca i po godzinie 21 zamieszcza stosowne ogłoszenie na forum.
3. Turniej „Tarcza HFT’’ rozgrywany jest od 1marca i kończy się w lutym następnego roku.
4. Zawodnik zalicza wstępnie swoje trafienia wpisując w kwadracik znajdujący się prawym dolnym rogu tarczki odpowiednią cyfrę ( 0 – 1 – 2). Wpisanie przez sędziego na listę zbiorczą sumy wyników obydwu tarczek jest równoznaczne z zaliczeniem trafień.
5. Trafienie o najwyższej punktacji zalicza się tylko wtedy, gdy przestrzelina nie wykracza poza pierścień ograniczający pole trafienia 20mm – czarny pierścień. Trafienie za „0” pkt. zalicza się wtedy, gdy:
- w obrębie pola tarczki (duży kwadrat) brak przestrzeliny,
- w obrębie pola tarczki ( duży kwadrat) jest więcej niż jedna przestrzelina,
- przestrzelina przekroczyła zewnętrzny – największy pierścień tarczki.
6. Zawodnik strzela do tarczy „Tarcza HFT” (druk do ściągnięcia na stronie e-tawerna) oddając dwadzieścia strzałów z postawy dowolnej z wykorzystaniem palika HFT.
7. Zawodnik ma obowiązek do godziny 24 ostatniego dnia strzelań zamieścić (lub podać linka) na forum e-tawerna skany lub zdjęcia swoich tarczek. Zdjęcia lub skany tarczek muszą być tak wykonane, aby nie bylo wątpliwości przy ocenie przestrzelin.
8. Tarczka musi być opisana w ten sposób, aby znalazły się na niej dane: nik zawodnika, datastrzelania, marka karabinka, system (PCP lub sprężyna) marka celownika i nastawy ( powiększenie i A0), marka śrutu i kaliber, dystans.
9. Ostateczne wyniki zatwierdza Sędzia Główny podając je w terminie do siódmego dnia następnego miesiąca.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Odpowiem za naszym byłym prezydentem - jestem za a nawet przeciw :hihi:
Regulamin i terminy pasują :)
No i jak najbardziej "dziadzio" Zdzisio na Sędziego Głównego :lol:

* Mam nadzieję że Zdzisław nie obrazi za tego "dziadzia", to rewanż za spódnicę :hihi:
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

Skoro już wszystko ustalone, to kto w końcu oficjalnie zamknie zeszły sezon? :hm:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Zablokowany