Obrazek

Koronowanie końcówki lufy

Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Koronowanie końcówki lufy

Post autor: Tomek242 »

Mam taką prośbę, czy ktoś może przedstawić tu krok po kroku (zdjęcia mile widziane) własnie tą całą czynność. Hogan pokazał zdjęcie przyrządu, ale jak to zrobić gdy się nie ma zielonego pojęcia na ten temat :bezradny: :boisie:
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

fachowo to w ten sposób:

http://www.airgun.pl/modules.php?op=mod ... &pageid=29

poglądowo wygląda to tak, m/w wiesz już o co chodzi. Korony są robione też innymi sposobami.

http://www.airgun.pl/modules.php?op=mod ... e&pageid=3
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

Uuuuu, to poważna sprawa, jak dla mnie lajkonika w tych tematach.
Sprawdzałem w swoim H70 i muszę stwiedzić, że korony brak :-(
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

U mnie też brak i muszę coś z tym zrobić :-?
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Ogi
Posty: 45
Rejestracja: 06 maja 2006, 17:12
Lokalizacja: Zdzieszowice

Post autor: Ogi »

Witam.

Może to będzie głupie pytanie ale jestem początkujący i nie mam pojęcia co da koronowanie lufy? Poprawia celność czy co? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Oczywiście poprawia celność i skupienie. W Hatsanach praktycznie korony brak dlatego trzeba to zmienić.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
pafocie
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: pafocie »

a jak w jakims innym temacie pisalem ze niema, to wszyscy mowili ze maja ladne... :mrgreen:
Jest HW30S
Sprzedam BSA Ultra .177 oraz butle.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

pafocie pisze:a jak w jakims innym temacie pisalem ze niema, to wszyscy mowili ze maja ladne... :mrgreen:
korona koroną-spełnia określoną funkcję, ale co należy podkreślić należałoby ją zrobić odpowiednio wtedy gdy dmuchawka sieje po tarczy jak chce, jeśli skupia w jednym miejscu to robienie korony mija się z celem.
AA TX200 HC
pafocie
Posty: 58
Rejestracja: 04 maja 2006, 14:28
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: pafocie »

stworek5 pisze:
pafocie pisze:a jak w jakims innym temacie pisalem ze niema, to wszyscy mowili ze maja ladne... :mrgreen:
korona koroną-spełnia określoną funkcję, ale co należy podkreślić należałoby ją zrobić odpowiednio wtedy gdy dmuchawka sieje po tarczy jak chce, jeśli skupia w jednym miejscu to robienie korony mija się z celem.
nie na temat chlopie... ;)
To oczywiste, ze korona ma POPRAWIC wylot lufy - jak jest OK, to nie ma co grzebac
Ale nie o tym pisalem ;)
Jest HW30S
Sprzedam BSA Ultra .177 oraz butle.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

pafocie pisze:
stworek5 pisze:
pafocie pisze:a jak w jakims innym temacie pisalem ze niema, to wszyscy mowili ze maja ladne... :mrgreen:
korona koroną-spełnia określoną funkcję, ale co należy podkreślić należałoby ją zrobić odpowiednio wtedy gdy dmuchawka sieje po tarczy jak chce, jeśli skupia w jednym miejscu to robienie korony mija się z celem.
nie na temat chlopie... ;)
To oczywiste, ze korona ma POPRAWIC wylot lufy - jak jest OK, to nie ma co grzebac
Ale nie o tym pisalem ;)
jak najbardziej na temat :!: :!: jeśli pisałeś że jej nie ma to wcale nie znaczy ze musi być :!:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

witam
mam uciętą lufę i obrobioną pod tłumik -przez hogana, ale bez korony (i tak miesiąc go "molestowałem" żeby podją się zrobić tłumik w h100-nikt nie chciał, robić z dolnym naciągiem, a hogan nie miał wybitnie czasu)
tu mam pytanie, czy przed wklejeniem tłumika warto jest domowym sposobem-np. stalową kulką i drobnym papierem lekko przeszlifować wylot lufy, tak aby powstał kilku milimetrowy stożek?
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Szymon pisze:witam
mam uciętą lufę i obrobioną pod tłumik -przez hogana, ale bez korony (i tak miesiąc go "molestowałem" żeby podją się zrobić tłumik w h100-nikt nie chciał, robić z dolnym naciągiem, a hogan nie miał wybitnie czasu)
tu mam pytanie, czy przed wklejeniem tłumika warto jest domowym sposobem-np. stalową kulką i drobnym papierem lekko przeszlifować wylot lufy, tak aby powstał kilku milimetrowy stożek?
pozdrawiam
na pewno wszystko jest ok, to że nie ma korony jak wspomniałem wcale nie oznacza iż ona musi być, robi się ja wtedy gdy wiatrówka nie skupia strzałów tylko sieje.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Alchemik
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2006, 22:37
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: Alchemik »

Szymon pisze:witam
mam uciętą lufę i obrobioną pod tłumik -przez hogana, ale bez korony (i tak miesiąc go "molestowałem" żeby podją się zrobić tłumik w h100-nikt nie chciał, robić z dolnym naciągiem, a hogan nie miał wybitnie czasu)
tu mam pytanie, czy przed wklejeniem tłumika warto jest domowym sposobem-np. stalową kulką i drobnym papierem lekko przeszlifować wylot lufy, tak aby powstał kilku milimetrowy stożek?
pozdrawiam
Warto jest domowym sposobem zrobić ten niewielki stożek, napewno nie zaszkodzi i powinien raczej pomóc, sam tak kiedyś robiłem i dało rezultat.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
hogan
Posty: 68
Rejestracja: 05 maja 2006, 20:06
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

.

Post autor: hogan »

Szymonie.

Ale Ty masz koronę w Twoim Hatsanie 100 który jest przygotowany pod tłumiczek :) osobiscie ją robiłem.

Ty tylko zakładaj tłumiczek i strzelaj :)

Bardzo Cię proszę nie rób stożka kilkumilimertrowego :( bo tak jak masz to jest właśnie to.
www.airgunservice.pl
Pozdrawiam Waldemar.
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

witam
dzięki za wyjaśnienie, dobrze, że napisałem o tym-tylko bym niepotrzebnie spaprał Twoją robotę
pozdrawiam
Szymon.Karpacz
ODPOWIEDZ