Obrazek

Korespondencyjne zawody strzeleckie - TARCZA HFT - DYSKUSJA

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Korespondencyjne zawody strzeleckie - TARCZA HFT - DYSKUSJA

Post autor: Oko »

W związku z tym, że wielu z nas nie ma możliwości wzięcia udziału w zawodach strzeleckich
‘’Dwubój Tawerniany’’ , a chciałoby mieć choćby namiastkę takiej zawodniczej rywalizacji, proponuję rozegrać zawody korespondencyjne.

Korespondencyjne Zimowe Zawody Strzeleckie – Tarcza HFT

Regulamin
1. Ustawiamy tarczę ‘’Strzelanie treningowe HFT’’ http://www.cezbar.info/000/pliki/tarcze/tarcza_nr_3.pdf
na dystansie 41m i oddajemy dwadzieścia strzałów po jednym do każdej małej tarczki. Przed ustawieniem tarczy wypełnić wszystkie rubryki ( za wyjątkiem rubryk ‘’Traf.’’ , ’’Pkt.’’ , ‘’Ʃpkt.’’ ).
2. Postawa strzelecka leżąca z użyciem palika HFT.
3. Po zakończeniu strzelania wykonujemy dwa zdjęcia tarczy, jedno w miejscu ustawienia tarczy, drugie po podliczeniu i wpisaniu wyniku na tarczy. Do wykonania drugiego zdjęcia używać kontrastowej podkładki pod tarczę, dobrego oświetlenia i możliwie jak najlepszej
dostępnej rozdzielczości aparatu fotograficznego, ew. można skanować tarczę nie zapominając o kontrastowej podkładce.
Zdjęcia umieszczamy np. w ‘’Fotosiku’’, a linka zamieszczamy na forum w dziale ‘’Tawerna prezentuje’’/’’Testy sprzętu’’ /’’Wyniki strzelań od 25 do >50m’’.
4. Wyniki strzelania podsumowujemy w następujący sposób; jeżeli trafienie nie narusza linii kilzony to zaliczamy trafienie wyższe. Np. śrut wyciął otwór na pierścieniu dziesiątki (krawędź kilzony 15mm) na typowej tarczy zaliczono by ‘’dziesiątkę’’ , natomiast na tarczy ‘’Strzelanie treningowe HFT’’ trafienie jest ‘’nie czyste’’ , zahaczające o kilzonę 20mm(w HFT – trafienie w blachę), co mogłoby skutkować nie przewróceniem figurki, zatem zaliczamy dziewiątkę czyli trafienie w kilzonę 20mm. Tarczki mają pierścienie odpowiadające typowym kilzonom stosowanym w HFT ( 15, 20, 25, 30, 35 i 40mm). Po wpisaniu wyników w odpowiednie rubryki i podliczeniu tarczę podpisujemy.
5. W rubryce ‘’Dystans’’ należy dopisać Pcp lub Spr np. 41m / Spr , będzie wiadomo z jakiego karabinka strzelał zawodnik.
6. Nocna Tarcza HFT, zasady jak wyżej z tą różnicą , że strzelamy po zmroku.
7. Kategorie : Pcp i sprężyny.
8. Strzelamy maksymalnie z dwóch karabinków i do oddzielnych tarcz.


Strzelamy w sobotę 28 i 29 w niedzielę.01.2012r, a wyniki zamieszczamy na forum do godziny 20°°.
Zgłoszenia do godz 24°° w piątek 27.01.2012r .


Prośba do panów Adminów lub Moderatorów o objęcie patronatu nad zawodami,
podsumowanie, ogłoszenie i wręczenie wirtualnych medali zwycięzcom.


Ps. Chcą dać satysfakcję zwycięzcom, można by np. w podpisie umieszczać symbole medali
w odpowiednich kolorach. Zawodów mogło by być tyle ile jest w roku zawodów w Tbg.


Dzięki, to tyle mojej propozycji, jeżeli do piątku będzie odzew – to zaczynamy. :lowca: ;)DYSKUSJA
Ostatnio zmieniony 20 sie 2014, 20:41 przez Oko, łącznie zmieniany 7 razy.
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Zdzisiu ! Pomysł jak najbardziej O.K. Ale "polemizował" bym z terminem, jak kol. Dany :) . No i nie macie "szans", w zimie strzelam na strychu :PP (odległość jest, ale postawy leżącej nie da się przyjąć, (konstrukcja strychu nie pozwala :maruda: )).
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp;Korespondencyjne zawody strzeleckie - TARCZA HFT

Post autor: Oko »

Danielu ! :)

Wszystko można uzgodnić, zatem strzelamy od soboty do niedzieli, a wyniki wklejamy w niedzielę do godz.20. OK. ?


Kuba ! :)

To jest HFT i niech Cię w nazwie ''tarcza'' nie myli, strzelectwo terenowe uprawiamy w terenie,
na świeżym lufcie. :D
Waść, widzę proponujesz strychowe HFT. Od siebie dodam, że koniecznie w maskach przeciw pyłowych
winno się rozgrywać, nie dla utrudnienia, ale ze wzgłędu na to, że cholernie dużo kurzu jest na
tych starych strychach. Mieszkam w bkoku i z tego wzlędu odpadam. ;( :D
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Oko pisze:koniecznie w maskach przeciw pyłowych
winno się rozgrywać,
Aż tak źle to nie jest :lol: (Pajęczyn trochę i sadzy 8) , ale "ninja" sobie z tym radzi :hihi: ).

Ps. Nie będę się kładł na zimnej ziemi, bo mnie "pokręci" i przyjemności ze strzelania nie będzie ;( .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
crash85
Posty: 235
Rejestracja: 02 lut 2011, 18:54
Lokalizacja: Chełm

Post autor: crash85 »

hej, zacny pomysł :D
ZORAKI HP-01 ULTRA 5,5 + PROCA NA KAMIENIE
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Oko pisze:Korespondencyjne Zimowe Zawody Strzeleckie – Tarcza HFT
W związku z tym, że wielu z nas niema możliwości wzięcia udziału w zawodach strzeleckich
‘’Dwubój Tawerniany’’ (...)
Zdzisiu, świetny pomysł :!:
Ale jak mi ludzie przestaną na zawody jeździć to Cie z forum wywale :lol:

Oko pisze:Prośba do panów Adminów lub Moderatorów o objęcie patronatu nad zawodami,
podsumowanie, ogłoszenie i wręczenie wirtualnych medali zwycięzcom.
Oooo nie spryciarzu, wymyśliłeś, napisałeś regulamin to teraz to ciągnij :lol:

Oko pisze:Ps. Chcą dać satysfakcję zwycięzcom, można by np. w podpisie umieszczać symbole medali
w odpowiednich kolorach. Zawodów mogło by być tyle ile jest w roku zawodów w Tbg.
Pomysł bardzo oryginalny i jestem za :!:

Zdzisiu, masz moje pełne poparcie oraz pomoc z mojej strony :!:

Pisz co potrzebujesz :)


Pozdrawiam

T.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
rifleman

Post autor: rifleman »

Pomysł zacny.
Oko pisze:Prośba do panów Adminów lub Moderatorów o objęcie patronatu nad zawodami,
podsumowanie, ogłoszenie i wręczenie wirtualnych medali zwycięzcom.
Patronatem mogę objąć. ;)
Jednak Ty tu rządzisz Zdzichu, liczenie punktów zostawiamy Tobie.
Od strony technicznej mogę swoją pomoc zaoferować. :)
No i nad jakim banerem dla zwycięzcy pomyślimy. :hm:
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

:hm: Zaczyna się robić ciekawie, (chyba "legnę" na glebę :D ), ale jeszcze jedno, co z podziałem na kategorie , nic w twoim regulaminie nie ma ? A ja dysponuję tylko "karabinkami nisko energetycznymi" :/ .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Majecha76
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 849
Rejestracja: 16 maja 2011, 13:45
Lokalizacja: Grajdoł/Żikago

Re: Korespondencyjne zawody strzeleckie - TARCZA HFT

Post autor: Majecha76 »

Oko pisze:Korespondencyjne Zimowe Zawody Strzeleckie – Tarcza HFT
Zgłaszam swoje uczestnictwo ze swoją "armatą" :D
FEG
TX200 HC Alchemik + mDOT
Walther Dominator + Big Nikko
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Dany108 pisze::lol: nie mam chrono i nie wiem czy się mieszczę w limicie ;)
Jak się będziesz wybierał do Wrocławia to weź "flintę", pomierzymy :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp; Korespondencyjne zawody strzeleckie - TARCZA HFT

Post autor: Oko »

Tomku !
Te zawody są na otarcie łez, tym sierotom które z różnych obiektywnych powodów do Tbg dotrzeć nie mogły. ;) :lol:

Kuba !
Daniel pisze, że ma za dużo pałera. ;) Chyba nie będzie ostatni i Ci ździebko podeśle, a jak nie, to mów, pisz, jakiś handicap się dla Ciebie wymyśli. :D


Dobra, tarcze będę weryfikował, zaś protesty rozstrzyga kol. Rifleman i decyzje podjęte przez niego są ostateczne - jeśli można prosić. ;)
W rubryce ‘’Dystans’’ dopiszcie Pcp lub Spr np. 41m/ Spr , będę wiedział z jakiego karabinka strzelał zawodnik.
Do wykonania drugiego zdjęcia używajcie kontrastowej podkładki pod tarczę, dobrego oświetlenia
i możliwie jak najlepszej dostępnej rozdzielczości aparatu fotograficznego, ew. skanujcie tarczę nie zapominając o kontrastowej podkładce.

Podział na kategorie :

1. Pcp czyli kompresorki tzn. ci którzy na starość piwo piją ze szklanek z cienkiego szkła. :piwo:
2. Sprężyny czyli federringi tzn. ci którzy na starość żeby się piwa napić i nie rozlać,
koniecznie smoczek na flachę muszą zakładać. :bobas: Tak im te flinty dokopują. :lol:
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
rifleman

Post autor: rifleman »

Oko pisze:Dobra, tarcze będę weryfikował, zaś protesty rozstrzyga kol. Rifleman i decyzje podjęte przez niego są ostateczne - jeśli można prosić. ;)
Znowu czarną robotę dostaje. ;) Niech tak będzie jak Kierownik Imprezy chce.

BTW, można sobie w "nocniku" z ręki świecić, bo mocowania na karabinek nie mam. :lol:

Kuba - jak masz 7,5J, to strzelaj z 20,5 metra. :hihi:
Awatar użytkownika
Oko
Posty: 836
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:14
Lokalizacja: Bytom

Odp; Korespondencyjne zawody strzeleckie - TARCZA HFT

Post autor: Oko »


1-sze Korespondencyjne zawody strzeleckie '' TARCZA HFT ''



Lista zawodników :

1. Oko - HFT/NHFT
Jeśli nie wiesz jak się zachować, to zachowuj się
przyzwoicie.
rifleman

Post autor: rifleman »

1. Oko - HFT/NHFT
2. Rifleman - HFT/NHFT (po 2 karabinki HW98 i H80 jeśli można ofkors ;) )
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6430
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

rifleman pisze:Kuba - jak masz 7,5J, to strzelaj z 20,5 metra. :hihi:
To bym z "otwartych" musiał pogiętym śrutem :lol: .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ