Obrazek

Wiatrówka do 1000 zł H95 a może coś uzywanego ? ; HW50 ?

ODPOWIEDZ
Kyslaw
Posty: 32
Rejestracja: 24 gru 2011, 14:50

Wiatrówka do 1000 zł H95 a może coś uzywanego ? ; HW50 ?

Post autor: Kyslaw »

Witam wszystkich!
Jest to mój pierwszy i post i zaraz zapewne pojawią się komentarze, że to już było albo nie poczytałem forum itp :)
Mam Crosmana 2240 ale zapragnąłem mieć coś "dłuższego" ;) i jednocześnie najlepszy możliwy kompromis celność / destrukcja gdyż nie tylko do tarcz bym chciał strzelać ale wszelkiego rodzaju niewielkie przedmioty.
Otóż zanim się tu zarejestrowałem już zdążyłem sporo przewertować w temacie o który chce się was poradzić. :)

Mam dylemat zakup pierwszego karabinka do kwoty 1000 zł !

Wiem ze dobry wyborem z "nówek" do tej kwoty byłby H95 ale z tego co już zdążyłem poczytać iż mojej skromnej wiedzy Hatsany maja sporo niedoróbek a i po tuningach nawet sławnego tu Alchemika tez im sporo brakuje.... Niektórzy piszą ze nawet lepiej kupić coś z używek ale już coś lepszego no i właśnie co lepszego, a używanego mogę kupić od H95 ? Dodam tu ze porównuje to opcje H95 tuning Alchemika + dobra luneta z karabinkiem używanym niekoniecznie z luneta (luneta niekoniecznie od razu ale na pewno będzie kupiona) Np. HW 50 ?

Dzięki i z góry przepraszam jeśli już takie porównanie też tu było. :)
Ostatnio zmieniony 25 gru 2011, 17:08 przez Kyslaw, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

A witam, witam. Śledź dział ,,Giełda" lub ,, Pasaż Handlowy" na bron.iweb.pl. W kwocie jakiej podajesz kupisz naprawdę dobry sprzęt. Ostatnio był HW77 za 950zł. A z nowych to masz HW50 w http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&id=24
Ostatnio zmieniony 25 gru 2011, 14:12 przez klawyziutek, łącznie zmieniany 1 raz.
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
slipek
Posty: 673
Rejestracja: 01 cze 2010, 20:39

Post autor: slipek »

Poszukuj używanego hw77 i strzelaj na początek z otwartych, a potem jak będziesz miał wolną kaskę dokupisz sobie lupkę ;). Z otwartymi też można się fajnie pobawić :)
Nie pożałujesz bo warto będzie poczekać.
sebaGD
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2011, 14:44
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: sebaGD »

Podłączę się z pytaniem, które może coś wnieść do tematu, a zaczęło mnie nurtować od jakiegoś czasu. Śledzę działy K/S tu i na beżowym praktycznie codziennie od około 2 miesięcy i zauważyłem że używane karabinki HW trafiają się niezmiernie rzadko, a jak się pojawią to znikają jeszcze szybciej. Rekordem był HW95 który poszedł 17 minut po wystawieniu. Wczoraj HW77 też nie leżał długo. Zbieram aktualnie kasę i docelowo mam na myśli jakieś HW77, może 50/85/95 (jeszcze nie wiem) i stąd pytanie do kolegów dłużej siedzących w temacie wiatrówek, czy zawsze jest tak mało ogłoszeń Weihrauchów na sprzedaż, czy to jakiś teraz akurat okres zastoju na giełdzie się trafił? Bo jak kojarzę to tak w przedziale około 1000 zł. to chyba z 5 sztuk było w ciągu 2 miesięcy. Może na lato jakiś większy ruch bywa?
Awatar użytkownika
klawyziutek
Posty: 249
Rejestracja: 28 wrz 2011, 10:30
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: klawyziutek »

Daj ogłoszenie w dziale ,,KUPIĘ / PRZYJMĘ" i będziesz że tak powiem pierwszy w kolejce :)

[ Dodano: Nie 25 Gru, 2011 14:28 ]
slipknoter pisze:Poszukuj używanego hw77 i strzelaj na początek z otwartych, a potem jak będziesz miał wolną kaskę dokupisz sobie lupkę ;) . Z otwartymi też można się fajnie pobawić :)
Nie pożałujesz bo warto będzie poczekać.
Ja właśnie nie nie poczekałem i już trochę żałuje. :/
Dupiane wczoraj, dupiane dziś, dupiane jutro. Nie ma to jak stabilizacja.
Kyslaw
Posty: 32
Rejestracja: 24 gru 2011, 14:50

Post autor: Kyslaw »

sebaGD pisze:Śledzę działy K/S tu i na beżowym praktycznie codziennie od około 2 miesięcy i zauważyłem że używane karabinki HW trafiają się niezmiernie rzadko, a jak się pojawią to znikają jeszcze szybciej.
No właśnie niewielki ruch jest w interesie, a ja mam ochotę sobie postrzelać pomimo ze jest zimno ale póki co pełnej zimy jeszcze nie ma. ;)

[ Dodano: Nie 25 Gru, 2011 14:51 ]
dodam jeszcze z chetnie bym zobaczyl jak te cudenka na zywo sie sprawiaja...i czy az taka roznica jest miedzy takim h95 a np. hw77 ...dodam ze jestem z Poznania:)
Ostatnio zmieniony 25 gru 2011, 14:40 przez Kyslaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

To znajdż na "lokalnych" tu, czy na beżowym grupę z Poznania i pomacaj. Generalnie HW.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
martiusx
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 903
Rejestracja: 03 sie 2008, 18:02
Lokalizacja: rzeszów

Post autor: martiusx »

Okazje zakupu markowych karabinków za niskie pieniądze zdarzają się, jak najbardziej.
Kilku kolegów mało mnie nie zlinczowało jak sie przyznałem za ile kupiłem Dianę 60 :lol: .
Ale te okazje mają dwie wady - zdarzają się bardzo rzadko (i tu Seba trafił w sedno), no i nie zawsze sprzedawca jest naiwniakiem, czy utracjuszem sprzedającym za grosze świetny sprzęt. Często ma on takie czy inne braki.
Trzeba pamiętać, że ilość karabinków w rękach ludzi jest proporcjonalne do ich ceny. A HW nigdy zbyt tanie nie było i ich ilość dostępna jest mocno ograniczona.
Co więc można doradzić?
Pewnie uparte ogłaszanie chęci zakupu w działach "Kupię" - prędzej taka oferta może zmobilizować kogoś, komu zalega nieużywany sprzęt. Ale czy cena będzie dobra - to już inna bajka.
Kyslaw
Posty: 32
Rejestracja: 24 gru 2011, 14:50

Post autor: Kyslaw »

...a wracając do h95 na ile ich żywotność tzn. zdolność do utrzymania poprawnego stanu działania bez "samo rozregulowania się" można ocenić, nie chce dwa razy płacić za coś co ewentualnie będę musiał znowu poprawiać a niedajboże naprawiać?
crosman 2240
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Kyslaw, a co masz zamiar robić tym karabinkiem :?:

Puszki, działka :?: Zawody, HFT :?:
A może zawody ale bez parcia na wynik a tylko zabawa :?:
To bardzo ważne przy wyborze sprzętu.

H95 z "Alchemikiem" w środku jest takim kompromisem, za niewielkie pieniądze masz solidny sprzęt z którym może nie wygrasz zawodów ale wystartować możesz spokojnie.
Majecha zadziwił wszystkich na Jesiennych Tawerniakach swoim Hatsanem co utwierdza mnie w przekonaniu, że wyniki to nie tylko sprzęt ;)

Wracając do kolegi Majecha76... dopisałem karabinki do osób, które zdołałem zapamiętać z czego strzelali ;D Popatrz sam ;)
Cortez pisze: Jesienne Zawody HFT "Tawerniaki 2011"

1 październik 2011


HFT-2


1. Mirosław SIUTA Maciek - 51 pkt. (Prosport)

2. Dariusz KIDA Adik - 51 pkt. (TX200 Mk3)

3. Jarosław SOBOCIŃSKI Jaro - 50 pkt. (Prosport)

4. Adam STYLSKI Guido - 48 pkt. (HW 97k)
4. Konrad WASILEWSKI wako56 - 48 pkt. (HW 97k)
6. Krzysztof CIESIELSKI - 47 pkt. (HW98)
6. Jarosław MAJEWSKI Majecha76 - 47 pkt. (Hatsan 90 ! ) <<<<<<<<<<<<<<<<
6. Paweł MAZUREK Paweł M - 47 pkt. (Prosport)
6. Marcin OPIŁA Red - 47 pkt. (Theoben)
10. Piotr SZEMRAJ - 46 pkt. (HW98)
10. Dominik KACZMAREK Alchemik - 46 pkt. (nie pamiętam)
12. Daniel KUKIER Danielsan - 44 pkt. (Prosport)
13. Maciej DĘBOWSKI dębowy - 43 pkt. (Diana ?)
14. Marcin ŚWIETLIK Mein Gott - 42 pkt.
14. Michał DĄBROWSKI Kurierex - 42 pkt. (Slavia)
16. Mirosław SKOWRON Mlodyferel - 41 pkt. (TX200)
17. Mariusz DADIA - 40 pkt. (TX200)
17. Grzegorz DUSZKIEWICZ unibike - 40 pkt. (TX200)
19. Tomasz JĘDRUSZCZAK bini - 39 pkt. (HW90)
20. Agata MĄDEL - 38 pkt. (Prosport)
20. Piotr MALARZ maniek26 - 38 pkt.
22. Marcin TROJNAR blacklister - 30 pkt. (HW98)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

Z HW jest tak, że to po prostu cholerstwo jest celne. Solidnie wykonane i bezawaryjne. Jak ktoś kupuje HW to z takim stanem się liczy, a kupując hatsana, liczy się z tuningiem na dzień dobry.

Ogólnie, to musisz sobie najpierw sam odpowiedzieć na pytanie czy chcesz kolarzówkę czy rower górski. Do zabawy na ogródku wystarczy hatsan za niecałe 400 stówy. Jeżeli jednak chcesz się bawić na odległości nawet do 50m i rozbijać butelki czy nawet kapselki zbijać to HW będzie miało przewagę. Nie mówię tu o mocno tuningowanych wiatrówkach, bo to inna działka. Są maniacy co do dużego fiata silnik od BMW wstawiają, ale nie o to w porównywaniu HW z Hatsanem chodzi.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

HW97/77
TX200
Prosport

Reszta się nie liczy :)

Jest jeszcze Diana i liku innych, ale to wyższa cena ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Jaro pisze:HW97/77
TX200
Prosport
Poszerzasz horyzonty ;) Najpierw był tylko Prosport :)

Co do karabinków i ich sprzedaży.
Zima ma takie uroki. Więcej tego wypływa, ale za to długo nie wiszą. Grono osób się przezbraja i właśnie polują, dlatego ciężko się wstrzelić.
Dużo osób pisze, że okres zimowy jest najlepszy na zmianę sprzętu. Tak to prawda, ale wg mnie okres wiosenno- letni jest lepszy. Mniej karabinków idzie na sprzedaż, ale za to dużo mniej jest osób chętnych, gdyż zaopatrzyli się w zimie :)
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Kyslaw
Posty: 32
Rejestracja: 24 gru 2011, 14:50

Post autor: Kyslaw »

Dzięki za pomoc. Myślę że na razie zaczekam parę dni na jakąś ciekawą ofertę z używek. Ciekaw jestem czy aby niektóre co wymienialiście zmieściłyby się w 1000.
Odpowiem na wcześniejsze pytanie: cel strzelania szeroki czyli i te puszki butelki gdzieś w plenerku na sporym dystansie tzn przynajmniej 50 m ale I tez z czasem jakieś zawody. Sorki za literówki bo piszę z tel ;P
Poprawiłem Literówki. Iwan

[ Dodano: Wto 27 Gru, 2011 11:58 ]
..już zdecydowałem i będzie to hw97k :D wiem raz się żyje, a później... ;) tylko kobieta moja nie może dowiedzieć się ile takie sprzęcicho będzie kosztowało :idiota: mimo, iż częściowo na raty. Wybrałem jednak hw a to ze względu na to, iż kto kupuje tanio czesto dwa razy płaci a mnie nie stać na to by kupować co roku karabinki i je naprawiać. powiedzcie mi czy wybór 5,5 kaliber będzie odpowiedni (kompromis zbijanie butelek oraz strzały do tarczy) czy jednak 4,5 będzie miał wystarczającą moc by sobie poradzić z tym na dystansach 50m>?? Dzięki z góry za pomoc szczególnie proszę o pomoc użytkowników tego sprzęcicha, których jest tu sporo ;)

[ Dodano: Sro 28 Gru, 2011 10:20 ]
poprawka, jednak zamówiłem H95 + alchemizacja w Cekausie ;)
Ostatnio zmieniony 26 gru 2011, 11:07 przez Kyslaw, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ