Obrazek

Nowe drewno do H 55

BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Nowe drewno do H 55

Post autor: BRUNO266 »

Tak jak w temacie długie wieczory skłoniły mnie do rozpoczęcia prac nad nowym drewienkiem do 55 – w przepastnych zapasach drewna odnalazłem 11 letniego orzeszka a dokładnie samą twardziel z bardzo ładnymi słojami :

Obrazek

Znalazłem dokładnie tyle ile trzeba – jednak z oryginału ściągne jedynie chwyt
Baka zostanie podniesiona oraz drewienko zacznie się w ¾ kostki lub nawet bliżej lufu. Zakrywając śrubki. Co do pełnego kształtu to mam do was pytanie warto robic regulowana bakę czy raczej coś w rodzaju Monte-carlo – czyli stałą może macie jakies sugestie co do samej baki
Obrazek
. Ostroga na pewno będzie łukowata jak na zdjęciu. Całośc wykończe prawdopodobnie Old Londonem – szkoda lakieru na takie drewienko

Obrazek

A tak prezentuje się po pierwszym etapie czyli ogólny kształt:
Obrazek

Obrazek
obie strony:

Po prawej będzie jeszcze podszlifowanie na kciuk a stopka będzie z Machoniu afrykańskiego. pasowana do łuku i radełkowana .

Proszę o jakieś sugestie jak i o rady .
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Wygląda bardzo fajnie ale nie lepiej by było gdybyś zaokrąglił trochę/nadał kształt temu prostemu zakończeniu osady gdzie zakrywa ono kostkę?
Odnośnie baki - jeżeli już robisz całe łoże pod siebie, to bakę także zrób.
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

Dude pisze:Wygląda bardzo fajnie ale nie lepiej by było gdybyś zaokrąglił trochę/nadał kształt temu prostemu zakończeniu osady gdzie zakrywa ono kostkę?
Ale to wszystko w swoim czasie to jest dopiero początek prac. a przód osady czeka na frezowanie pod system i dopiero po tym będzie obrabiany przód. a zamierzam dac ładne łuczki. to jest dopiero może 20% no może 30% pracy co do wyglądu a zdjęcia będę umieszczał na bieżąco.
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Awatar użytkownika
gryzoń
Posty: 38
Rejestracja: 29 paź 2006, 19:54
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: gryzoń »

Też mam w planach wystruganie nowego drewienka do mojego Harego, tylko z orzechem jest problem bo cięzko dostac i jest drogi.Tak więc chyba to będzie buczyna, jest nieco cięższa i mniej łupliwa a poddana działaniu pary podczas suszenia znakomicie je utwardza. Obenie mam osadę wykonaną z olchy ( znajdź "Hary według gryzonia") :)
Nie strzelam z otwartych tudzież do szkodników i gryzoni.
Hatsan 90 tuning+tłumik+leapers 3-9x40 AO MilDot R/G
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

gryzoń pisze:Też mam w planach wystruganie nowego drewienka do mojego Harego, tylko z orzechem jest problem bo cięzko dostac i jest drogi.Tak więc chyba to będzie buczyna, jest nieco cięższa i mniej łupliwa a poddana działaniu pary podczas suszenia znakomicie je utwardza. Obenie mam osadę wykonaną z olchy ( znajdź "Hary według gryzonia") :)
A mam małe zapytanie jak robiłes frezy pod system na frezarce czy ręcznie ??
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Awatar użytkownika
gryzoń
Posty: 38
Rejestracja: 29 paź 2006, 19:54
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: gryzoń »

BRUNO266 pisze:A mam małe zapytanie jak robiłes frezy pod system na frezarce czy ręcznie ??
No oczywiście na frezarce.Ja mam taką badziewną górnowrzecionową z alledrogo za 75 zeta :wooo: i spokojnie dała radę. Frezy też tam kupiłem ,cały komplet za 35. Jedynym utrudnieniem było to, że max. głębokość frezowania tego mojego badziewia jest 35mm i musiałem trochę cudować , ale się udało.Ja w swojej frezarce zrobiłem dłuższą prowadnicę z kontownika aluminiowego, żeby mi nie tańczyła przy frezowaniu dlatego trzebają mocno trzymać. :evil:
Moja rada jest taka: wypróbuj to na innym kawałku drewna o podobnej twardości lub lepiej takim samym. Tak ustawiaj frezarke by prowadnica uniemożliwiła wyjechanie poza linię frezowania.Jeśli zmniejszysz docik to zacznie tańczyć na boki i po ptokach.
Trochę namieszałem, ale mówię to z własnego doświadczenia i myślę, że jest to bardzo ważne.Być może niepotrzebnie to mówię, może to wszystko wiesz, ale chyba nie zaszkodzi. :)
Nie strzelam z otwartych tudzież do szkodników i gryzoni.
Hatsan 90 tuning+tłumik+leapers 3-9x40 AO MilDot R/G
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

Dzieki za info ja mam frezarkę 8000 obr/min stołowa boczno wrzecionowa tylko mam problem z frezem fi 30 moze nie wiesz gdzie taki dostać. a przy takich obrotach to ja raczej tam reka nie przytrzymam tylko z uchwytu. na stole posuwnym. Sam nie wiem tylko gdzie taki frez dostac.
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Awatar użytkownika
gryzoń
Posty: 38
Rejestracja: 29 paź 2006, 19:54
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Post autor: gryzoń »

No to sprzęt masz porządny. Niestety nie wiem gdzie można dostać takie duże średnice frezów :/
Nie strzelam z otwartych tudzież do szkodników i gryzoni.
Hatsan 90 tuning+tłumik+leapers 3-9x40 AO MilDot R/G
Logan

Post autor: Logan »

BRUNO... Czy może mógłbyś mi w razie czego pomóc z drewienkiem jak przyjdzie co do czego??
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

Logan pisze:BRUNO... Czy może mógłbyś mi w razie czego pomóc z drewienkiem jak przyjdzie co do czego??

Jak coś to wal jak w dym nie ma sprawy - telefon masz kiedyś pisałem na pw. A masz jakies konkretne plany ??? moze coś podpowiem .
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Logan

Post autor: Logan »

Generalnie to mam kawałek Jesiona tylko musiałbym na działkę podjechać i sprawdzić jego wilgotność... A w planach "łupinka" do Slavki w dośc nietypowym designie
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

Logan pisze:Generalnie to mam kawałek Jesiona tylko musiałbym na działkę podjechać i sprawdzić jego wilgotność... A w planach "łupinka" do Slavki w dośc nietypowym designie
Byle by designe nie był zbyt kosmiczny bo cuda się zdarzają ale nie mnie i wszystkiego co głowa wymysli rączki nie wystrugają niestety drewno to wymagający materiał. ale jak cos znosnie trudne to idzie to zrobic. Tylko szkoda że to jesion a ile lat leży ???
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Logan

Post autor: Logan »

Tu jest kłopot bo nie wiem... Dostałek klocka więc jest... U mnie lezy od wakacji. Gdybym miał inne drewienko to bym się cieszył a tak trzeba rzeźbić to co się ma. No chyba że miałbyś do odsprzedania słuszny kawałeczek jakiegoś drewienka.
BRUNO266
Posty: 108
Rejestracja: 28 wrz 2006, 9:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BRUNO266 »

Logan pisze:Tu jest kłopot bo nie wiem... Dostałek klocka więc jest... U mnie lezy od wakacji. Gdybym miał inne drewienko to bym się cieszył a tak trzeba rzeźbić to co się ma. No chyba że miałbyś do odsprzedania słuszny kawałeczek jakiegoś drewienka.
Dla mnie słuszny jest jedynie orzech i to z samego dołu i to na dodaterk twardziel. ale jak masz chęć to mogę poszukać - jednak przypuszczam że wiesz jak to wygląda cenowo - nie jest tanio niestety- drewno na dziś ma swoją cenę- zwłaszcza na osady .
Hatsan 55 +tuning + Barska 4x32 Łucznik + otwarte. Taurus .22, Walther PPK/S
Logan

Post autor: Logan »

Musiałbyś przedstawić konkretną propozycję bo nie do końca znam cennik. Orzecha to pewnie by się dało wyciąć u rodzinki na wsi ale taki świerzy to nie jest dobry pomysł. Ewentualnie jak byś jakąś buczynę znalazł to tez może być. Kształt naszkicyje i podam Ci linka na PW albo wstawię na forum.
ODPOWIEDZ