Obrazek

hw95 dziwny strzał

marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Tylko Patryku pamiętasz.... ja mam naprawdę dwie lewe ręce..... Zresztą ,niby informacji na forach jest sporo a tak naprawdę ciężko znaleźć prosty sposób podstawowego smarowania: co ,czym i jak… albo ludzie wymieniają się spostrzeżeniami już mając doświadczenie albo są informacje sprzeczne lub ogólnikowe, uzupełniające dla kogoś kto np. jest typem „majsterkowicza” …. Brak jest opisów „łopatologicznych” ze zdęciami, gdzie np. wytłumaczone jest ile to jest niedużo smaru itp… Nie śmiejcie się ale ja niedawno pisałem post o pomoc w odkręceniu śruby od szczerbinki w hw30, bo zjechałem gwint, tak więc są ludzie (pewnie niewielu) którzy psują także takie rzeczy…. Zresztą najpierw w spokoju (a przy dwójce małych dzieci ciężko o takowy) muszę jeszcze postrzelać , posprawdzać to co doradziliście i wtedy się zastanowię czy pisać do Hogana co on na to, czy szukać na necie smarów i brać się jednak samemu…
Awatar użytkownika
Woytek
Posty: 646
Rejestracja: 15 maja 2010, 19:12
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Woytek »

marcinh76 pisze:Zresztą najpierw w spokoju (a przy dwójce małych dzieci ciężko o takowy) muszę jeszcze postrzelać , posprawdzać to co doradziliście i wtedy się zastanowię czy pisać do Hogana co on na to, czy szukać na necie smarów i brać się jednak samemu…
Też mam dwójkę małych dzieci (10 mieś :)).

Posprawdzaj to co Ci radziłem. Postrzelaj jeszcze trochę, nic się nie popsuję. NIe wierzę, żeby Hogan nawalił nie wiadomo ile smaru :)
marcinh76 pisze: ciężko znaleźć prosty sposób podstawowego smarowania: co ,czym i jak
Czy ja wiem czy tak ciężko http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=38
Jak nie chce Ci się czytać 34 stron :) to w pięciu krokach:
1. Cały karabinek da się ogarnąć jednym smarem molibdenowym i będzie bardzo dobrze strzelał! Do oksydy najlepiej PKB, a jak nie masz to produktów PKB'e podobnych jest mnóstwo.
2. Jeżeli jesteś wymagający, to możesz części trące metal o metal posmarować miedzianym smarem, ale molibdenowy też swoje zrobi!
3. Prowadnicę i sprężynę: molibdenowym!
4. Na wszystkich uszczelkach może być sylikonowy, robisz tzw film olejowy a nie walisz ilościowo, ale równie dobrze zrobisz to molibdenowym :PP
5. Komorę sprężania... i tu zostawiam Ci szansę na wyciągnięcie wniosku z poprzednich postów :)
AA Pro Sport BKL DOT
HW 97k
Crosman 3576
Hatsan 90 custom
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Dziękuję Wojtku za podpowiedzi… Oczywiście wiele tematów dotyczących smarowania czytałem wcześniej i tu i… w innych miejscach….. Raz już nawet miałem kupować cały zestaw smarów gdzieś na necie… Szczerze to bardziej boję się złożenia karabinka -szczególnie jak często czytam w jakimś punkcie, że coś może wyskoczyć, to już wiem, że mi na pewno wyskoczy, rozsypie się lub zgubi… :lol: Na szczęście dzisiaj w nocy zrobiłem tak jak pisałem wyżej, żona z dziećmi w drugim pokoju a ja z wiatrówką… i dzisiaj z 80 śrucin i zero disla….?! A tak na poważnie- faktycznie wiatrówka z piwnicy, gdzie ostatnio nie było za ciepło trafiła do pokoju i spędziła noc stojąc pionowo lufą do góry ( w garażu leżała) i podczas strzelania wydaje się wszystko ok… Strzelałem z 15-stu, 20stu, i 25 metrów, przestrzeliny układały się ciut poniżej środka tarczy przy pierwszej odległości, w środku przy 20m i trochę powyżej przy 25ciu…. (czy dobrze rozumiem? –„zero” ustawione mam na 20m i drugie pewnie gdzieś wypadnie koło 30stego metra..?) Dziwne było tylko to, że na 20stym metrze miałem skupienie przesunięte w lewo na wszystkich tarczach a na 25tym przesunięcie w prawo też na wszystkich tarczach…. Ogólnie skupienie gdzieś mieszczące się w 5zł przy czym tarcze wyglądają podobnie na każdej odległości (oczywiście poza przesunięciami skupienia) co wydaję mi się również dziwne, bo raczej powinno być, że dalej to gorzej…. ?
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

A mnie ciekawi jedno :skąd domniemanie ze Hogan ,,maczał" w ogóle palce w tym Hw 95?
Marcinie mógłbyś mi to podpowiedzieć ?
Kupiłeś go w Ak Hobby z opcją tuningu u Waldka --Tak,dobrze to rozumiem?
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

marcinh76 pisze:„zero” ustawione mam na 20m i drugie pewnie gdzieś wypadnie koło 30stego metra..?)
jeśli pierwsze zero masz na 20m to drugie będzie gdzieś na 40-50m.
marcinh76 pisze:Ogólnie skupienie gdzieś mieszczące się w 5zł przy czym tarcze wyglądają podobnie na każdej odległości (oczywiście poza przesunięciami skupienia) co wydaję mi się również dziwne, bo raczej powinno być, że dalej to gorzej…. ?
5zł to przy odrobinie treningu zrobisz na 50m. na 20-25 powinno być jak 5 groszy :)

Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

cris pisze:A mnie ciekawi jedno :skąd domniemanie ze Hogan ,,maczał" w ogóle palce w tym Hw 95?
Marcinie mógłbyś mi to podpowiedzieć ?
Kupiłeś go w Ak Hobby z opcją tuningu u Waldka --Tak,dobrze to rozumiem?
Dokładnie tak....
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

marcinh76 pisze:
cris pisze: A mnie ciekawi jedno :skąd domniemanie ze Hogan ,,maczał" w ogóle palce w tym Hw 95?
Marcinie mógłbyś mi to podpowiedzieć ?
Kupiłeś go w Ak Hobby z opcją tuningu u Waldka --Tak,dobrze to rozumiem?
Dokładnie tak....
No to trochę dziwne!
Napisałeś że karabinek masz od dwóch tygodni (nie wiem kiedy go zamawiałeś i kiedy dostałeś) ,a z moich informacji (a te są z pierwszej ręki) wynika,że Waldek jest nieosiągalny od początku kwietnia ,a nawet końcówki marca. Więc jakim cudem ten karabinek trafił z Ak Hobby w jego ręce?
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

Sprzęt dostałem przed świętami w czwartek, zamawiałem tydzień wcześniej.... Zresztą pisałem do Pana "Hogana", gdyż chciałem się dowiedzieć na jaką moc ustawił karabinek i odpisał mi, że wszystkie Hh95 ustawia na ok 16J...
JJP
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2011, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: JJP »

W pewnym zakresie potwierdzam - Hogan 7. kwietnia wysłał mi karabinek.
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

marcinh76 pisze:) Dziwne było tylko to, że na 20stym metrze miałem skupienie przesunięte w lewo na wszystkich tarczach a na 25tym przesunięcie w prawo też na wszystkich tarczach….
Z informacji jaki kiedyś, gdzieś wyczytałem na forach, wynika, że takie zjawisko może wywołać przekaszanie karabinka (karabinek w trakcie strzelania nie jest w pionie), lub błąd paralaksy lunety.
DE + UK + PL(JP)
marcinh76
Posty: 37
Rejestracja: 16 wrz 2010, 20:30
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: marcinh76 »

pershi pisze:
marcinh76 pisze:) Dziwne było tylko to, że na 20stym metrze miałem skupienie przesunięte w lewo na wszystkich tarczach a na 25tym przesunięcie w prawo też na wszystkich tarczach….
Z informacji jaki kiedyś, gdzieś wyczytałem na forach, wynika, że takie zjawisko może wywołać przekaszanie karabinka (karabinek w trakcie strzelania nie jest w pionie), lub błąd paralaksy lunety.
NI rozumiem.... w szególności tego słowa "przekaszanie"...
HW95 lux+Leapers 3-9x40 AO
Hatsan135
Walther P88
Awatar użytkownika
Cortez
-#e-hft1
-#e-hft1
Posty: 2534
Rejestracja: 11 lut 2008, 11:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cortez »

To znaczy, że podczas składania się do strzału przechylasz karabinek na bok od linii diametralnej ( osi ). Często zdarza się to przy ciężkiej lunecie - efekt do zaobserwowania za pomocą małej poziomiczki doczepionej do łoża. Swoją drogą, paralaksa się kłania. 8)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
snajper1986
Posty: 272
Rejestracja: 09 sty 2010, 11:35
Lokalizacja: Zawoja

Post autor: snajper1986 »

Podepne się pod temat. Choć z moim problemem.
Mój problem polega na tym ,iż:
Zeruje optykę na 20m.
Strzela wzorowo 20 na 20strzałów w 1grosz.
po przerwie np. 2 dni przymierzam sie do strzelania
na tą samą odległość i przestrzeliny wypadają np. 2cm w lewo od zera? :zdziwko:
O co może chodzić? i w tedy pasowało by znów zero przestawiać.
H70 QT SAS +Walther ZF 6x42AO
BSA R-10 FAC +RM 10-40x50 AO
HW97k +(jak na razie goło ale wesoło)
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Po prostu inaczej składasz się do strzału.
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

Po prostu inaczej składasz się do strzału.
Też tak miałem...., ale raczej ze spreżyną.
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
ODPOWIEDZ