Obrazek

HW30S - kilka zdjęc.

Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6439
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Twoje "rozumowanie" Krzysiu jest błędne :/ .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

Post autor: beetlejuice »

Cris!!!jeśli nie możesz to popuść :D
Nawet nie śmiałbym pomyśleć o jakimkolwiek wywodzie, czy się zakochałem hm..?
Pozwoliłem sobie jedynie przedstawić subiektywna ocenę w/w karabinku.
Jeśli czytelnik śledzący post nie ma nic konstruktywnego do napisania, niech poprzestanie na czytaniu.
W moim poprzednim poście podałem konkretne przykłady...
To jedynie szacunek do wszystkich jak to nazwałeś plujek, nikt nie zmusza Twojej Szanownej Osoby do podzielenia mojego zdania, i nie uzurpuj sobie prawa do przedstawiania opinii za resztę kolegów z forum.
Kultura osobista nakazuje odpowiednią formę postów na tutejszym forum, widać że jeden jedyny rozsądny argument z twojego postu zawiera dużo protein..
W rzeczy samej wiesz że gdzieś dzwoni ale nie jesteś pewien gdzie...
Czytaj ze zrozumieniem tematu i tekstu..myślenie nie boli a wiedza nie uciska ;)

[ Dodano: Nie 06 Mar, 2011 21:18 ]
Iwan pisze:
beetlejuice pisze:Po szerszej lekturze autora pytań, dowiadujemy się że w praktyce te dalekie strzały to góra 50m i jest to ogródek działkowy bądź kawałek pola.
Lecz często bywa ta, że po pewnym czasie chce się postrzelać na więcej niż te 50 metrów i wtedy jednak zapas mocy się przydaje.

Tak samo w motoryzacji, jeśli jest zachowany zdrowy rozsądek to ten zapas mocy działa pozytywnie na bezpieczeństwo.
Dokładnie Iwan to ujoleś... po pewnym czasie.... jeśli ktoś zapragnie, nawet wskazane.
Jednak ten (pewien czas ) pozwoli na oswojenie się z karabinkiem, potem juz tylko sama przyjemność :)

[ Dodano: Nie 06 Mar, 2011 21:24 ]
stworek5 pisze:z karabinkiem jest podobnie jak z komputerem, powinno się kupić taki na jaki nas akurat stać lub stosownie do wymagań, w końcu obsługa jest taka sama czy to będzie Pentium III 500MHz czy Athlon X2. Wiele innych wiatrówek jest równie celnych jak HW30s, może nie fortunne nieco porównanie tych "innych" akurat do HW30 no ale załóżmy że tak porównujemy. Pewnie trzydziestka będzie konkurować do pewnego dystansu ok 25-30 metra, potem już zacznie odstawać a wynik będzie też zależał od innych czynników jak np. aura, ale jeśli ktoś strzela na max 30m będzie ok ;)
Naturalnie każdy ma swojego faworyta jeśli chodzi i firmy i modele, jednak nie widzę kogoś kto do tej pory strzelał na odpustowej strzelnicy i dajmy na to kupuje jakiegoś Faca.
Bo koledzy na forum pisali że dobra i celna armata?...
Zgadzam się z Tobą w 100%..jednak w dalszym ciągu nie rozumiem poco komu 17J na 10m lub 20m :hm:...po to by mieć?

Prosty przykład z przed kilku dni...sklep M...ia pl.
Wchodzi facet wyciąga Lightinga XL z opakowania i składa reklamację...
Skrzywiona lufa i szarpie jak strzela, z tego powodu uszkodził samochód śrut przebił blachę karoserii..puszka z piwa stała na dachu samochodu!
Pytanie sprzedawcy?..w jaki sposób zerował celownik optyczny???
Odpowiedz padła...a po co mi celownik !!! Panie ja mam bardzo dobry wzrok!
I to wszystko...głupich nie sieją..sami się rodzą!
HW100T+DOT MD
HW40
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

beetlejuice pisze:jednak w dalszym ciągu nie rozumiem poco komu 17J na 10m lub 20m :hm: ...po to by mieć?
Po to by w razie chęci postrzelania na dalszych dystansach było czym. No chyba że ktoś kategorycznie powie, że dalej niż 20 metrów nie strzela.
Jeśli nie to nie widzę sensu kupowania jednego a potem drugiego karabinka, bo to zbędny wydatek
Nikt też nie powie, że ten ów gość karabinkiem o mniejszej mocy trafiłby w tą puszkę.
Tu nie zawinił wysokoenergetyczny karabinek tylko głupota ludzka.

Sam zaczynałem od 8 dżulowego karabinka matchowego. Było fajnie ale szybko poczułem niedosyt. A waga też nie była mała. z założoną optyką lekko ponad 5 kg
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

HW30 jest mała, bo? Bo ktoś ją tak zaprojektował i tyle. Przypisywanie jej nadludzkich zdolności i porównywanie do karabinków 2 a nawet 3 razy droższych jest chore. Jest przeznaczona do dzieci i płci pięknej i tyle. Chcecie ją porównywać, to porównajcie do wiatrówki o zbliżonych gabarytach, np Hatsan 35. Kruszyna to karabinek rekreacyjny i jako taki spisuje się najlepiej. Działkowy dystans 20 - 30 m jest najlepszy. To nie żadna wyczynowa maszyna. Od tego są 80, 85, , 90, 97. Aby coś porównywać trzeba wiedzieć najpierw do czego. Porównywanie 30 do TXa jest śmieszne. Lubię czytać takie posty bo śmiech to zdrowie.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

Post autor: beetlejuice »

grossus pisze:HW30 jest mała, bo? Bo ktoś ją tak zaprojektował i tyle. Przypisywanie jej nadludzkich zdolności i porównywanie do karabinków 2 a nawet 3 razy droższych jest chore. Jest przeznaczona do dzieci i płci pięknej i tyle. Chcecie ją porównywać, to porównajcie do wiatrówki o zbliżonych gabarytach, np Hatsan 35. Kruszyna to karabinek rekreacyjny i jako taki spisuje się najlepiej. Działkowy dystans 20 - 30 m jest najlepszy. To nie żadna wyczynowa maszyna. Od tego są 80, 85, , 90, 97. Aby coś porównywać trzeba wiedzieć najpierw do czego. Porównywanie 30 do TXa jest śmieszne. Lubię czytać takie posty bo śmiech to zdrowie.
Kolego ? :), kto i w którym miejscu przypisał temu karabinkowi( nadludzkie możliwości)?
Skoro ktoś ją porównuje do karabinków 2 lub 3 krotnie droższych świadczy to tylko o braku elementarnej teoretycznej wiedzy, a wystarczy poczytać na ten temat :)
O tym że to nie wyczynowa maszyna to ja wiem :) , to luźna wymiana poglądów z zachowaniem zdrowego rozsądku :lol:
Założeniem moich postów było zwrócenie uwagi osobom że moc to nie wszystko, zakup drogiego i mocnego sprzętu mija się z celem jeśli kupujący dopiero zaczyna przygodę ze strzelectwem sportowym w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu.
Według Ciebie wymienione HW-ulce to wyczynowe maszyny :lol: dobre!
Mocniejsze plujki jak to zostało nazwane :)
Do wyczynowego strzelania brakuje im sporo, kto jak kto ale Ty powinieneś to wiedzieć :)
Wyczynowy kabinek to np.ANSCHUTZ 8002 S2 lub FWB 700.
A najśmieszniejsze jest to że na zawodach czy jakimś grupowym strzelaniu, jeśli ktoś naprawdę POTRAFI strzelać i posiada wiedzę na ten temat to poradzi sobie najprostszą slavką :lol:
HW100T+DOT MD
HW40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

beetlejuice pisze:Założeniem moich postów było zwrócenie uwagi osobom że moc to nie wszystko, zakup drogiego i mocnego sprzętu mija się z celem jeśli kupujący dopiero zaczyna przygodę ze strzelectwem sportowym w szeroko pojętym tego słowa znaczeniu.
wyrażam przekonanie że akurat o tym nikomu kto bierze udział w tej dyskusji przypominać raczej nie trzeba. Co zaś tyczy HW30s, na 10m skupienie raczej nie będzie inne niż karabinków wyczynowych, podobnie jak i wielu innych karabinków ze Slavią włącznie. Jakie ma plusy HW30s względem innych? Jak dla mnie nie ma ich wiele, podobne skupienie wytnę choćby z Gamo Hunter 440 którego przewaga objawi sie już po 30tym metrze, karabinek nieco większy, lekki, napinać napina się troszkę ciężej, energia bliska 17J, ergonomia na nieporównywalnie lepszym poziomie, nieco odstaje spust ale mimo tego strzela równie celnie, cena również porównywalna a karabinek dość uniwersalny.
AA TX200 HC
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

Post autor: beetlejuice »

Cytat z twojego postu dotyczący Gamo...
najpierw spytaj czy nie ma w nim aby za dużo plastiku typu kostka lufy ;) zresztą karabinki porównywałem od 35m wzwyż, jeśli strzelasz do 35m i nie przeszkadza ci rozmiar HW30s to karabinek jak znalazł, 8-9J mocy wystarczy w zupełności. HW są też bardziej zaawansowane technologicznie jak Gamo czy inne sprężynówki.


Jeśli według Ciebie HW :) nie ma za wiele plusów..heh czy to nie demagogia?
HW100T+DOT MD
HW40
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

historia Gamo to nie tylko szeroko stosowany plastik a stare stalowe wersje są już rzadkością. Kiedyś kupiłem HW30s mając Gamo Hunter440, mam porównanie obu karabinków i dylematu nie miałbym żadnego który sprzedać podobnie jak nie miałem go wcześniej, oczywiście to moja opinia, nie każdy musi się z nią zgadzać.
beetlejuice pisze:HW są też bardziej zaawansowane technologicznie jak Gamo czy inne sprężynówki.
żadna nowość...
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Qbuś pisze:Twoje "rozumowanie" Krzysiu jest błędne
Całkiem możliwe Qbuś tylko napisz dlaczego ,choć pewnie wiem :
Qbuś pisze:"Kruszynkę" również mam i nie oddam
;)
beetlejuice,nie bardzo wiem czemu miała by służyć ,,subiektywna ocenę w/w karabinku w Twoim wykonaniu .
Pasuje Ci ta damska wiatróweczka to Ok ,tylko po co usilnie udowadniasz ,że jest to najlepszy i najrozsądniejszy wybór na pierwszą wiatrówkę ???
Zamieściłeś swoją opinię ,a ja (oraz inni ) się do niej ustosunkowałem .
W swoich postach używasz jakiś pokrętnych argumentów traktując je jako pewnik Np:
beetlejuice pisze:jednak w dalszym ciągu nie rozumiem poco komu 17J na 10m lub 20m :hm: ...po to by mieć?

Dlaczego zakładasz, że tylko na takich dystansach będzie ktoś strzelał kto dysponuje 17J?
A jeśli nawet, to tor śrutu jest o wiele bardziej płaski przy takiej energii/prędkości niż przy 8J ,więc i wyniki powinny być lepsze .
Nie wiem skąd posiadasz informacje ,że większość nowych użytkowników wiatrówek ma tylko małe przydomowe ogródki o długości 30-50m i jest w związku z tym ograniczona do takich dystansów strzeleckich. Przecież wystarczy ruszyć cztery litery za ,,płot'' do lasu ,albo na jakąś strzelnicę i spróbować się na dalszy dystans .
Poza tym ,50m to całkiem sporo i wątpię by taką kruszyną komfortowo strzelało się na takim dystansie (o ile w ogóle da rady)
Nie mam nic do HW30 .Po coś ją w końcu stworzyli i znajdzie swoich amatorów, ale na świadomą pierwszą wiatrówkę dla dorosłego jakoś mi nie pasuje .
Preferowałbym od razu pełnowymiarowy karabinek i od początku się w nim wprawiał i uczył się go
Ps .
Kolego beetlejuice
Tekściki typu :---,,jeśli nie możesz to popuść'' ---,,W rzeczy samej wiesz że gdzieś dzwoni ale nie jesteś pewien gdzie... ''---,,czytaj ze zrozumieniem tematu i tekstu..myślenie nie boli a wiedza nie uciska '' ;pozostaw proszę swoim kolegom z podwórka ,lub pracy (oczywiście jeśli są bardzo wyrozumiali i nie odeślą Cię do dentysty )
bo jak sam napisałeś :
beetlejuice pisze:Kultura osobista nakazuje odpowiednią formę postów na tutejszym forum,
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

jak temat się zaogni, zamknę go.
AA TX200 HC
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

Post autor: beetlejuice »

cris pisze:
Qbuś pisze:Twoje "rozumowanie" Krzysiu jest błędne
Całkiem możliwe Qbuś tylko napisz dlaczego ,choć pewnie wiem :
Qbuś pisze:"Kruszynkę" również mam i nie oddam
;)
beetlejuice,nie bardzo wiem czemu miała by służyć ,,subiektywna ocenę w/w karabinku w Twoim wykonaniu .
Pasuje Ci ta damska wiatróweczka to Ok ,tylko po co usilnie udowadniasz ,że jest to najlepszy i najrozsądniejszy wybór na pierwszą wiatrówkę ???
Zamieściłeś swoją opinię ,a ja (oraz inni ) się do niej ustosunkowałem .
W swoich postach używasz jakiś pokrętnych argumentów traktując je jako pewnik Np:
beetlejuice pisze:jednak w dalszym ciągu nie rozumiem poco komu 17J na 10m lub 20m :hm: ...po to by mieć?

Dlaczego zakładasz, że tylko na takich dystansach będzie ktoś strzelał kto dysponuje 17J?
A jeśli nawet, to tor śrutu jest o wiele bardziej płaski przy takiej energii/prędkości niż przy 8J ,więc i wyniki powinny być lepsze .
Nie wiem skąd posiadasz informacje ,że większość nowych użytkowników wiatrówek ma tylko małe przydomowe ogródki o długości 30-50m i jest w związku z tym ograniczona do takich dystansów strzeleckich. Przecież wystarczy ruszyć cztery litery za ,,płot'' do lasu ,albo na jakąś strzelnicę i spróbować się na dalszy dystans .
Poza tym ,50m to całkiem sporo i wątpię by taką kruszyną komfortowo strzelało się na takim dystansie (o ile w ogóle da rady)
Nie mam nic do HW30 .Po coś ją w końcu stworzyli i znajdzie swoich amatorów, ale na świadomą pierwszą wiatrówkę dla dorosłego jakoś mi nie pasuje .
Preferowałbym od razu pełnowymiarowy karabinek i od początku się w nim wprawiał i uczył się go
Ps .
Kolego beetlejuice
Tekściki typu :---,,jeśli nie możesz to popuść'' ---,,W rzeczy samej wiesz że gdzieś dzwoni ale nie jesteś pewien gdzie... ''---,,czytaj ze zrozumieniem tematu i tekstu..myślenie nie boli a wiedza nie uciska '' ;pozostaw proszę swoim kolegom z podwórka ,lub pracy (oczywiście jeśli są bardzo wyrozumiali i nie odeślą Cię do dentysty )
bo jak sam napisałeś :
beetlejuice pisze:Kultura osobista nakazuje odpowiednią formę postów na tutejszym forum,
Czemu miała służyć moja subiektywna ocena?..masz pojęcie co napisałeś? :D
W którym miejscu usilnie udowadniam że jest to najlepsza wiatrówka na początek?
Czy zastanawianie się nad czymkolwiek jest argumentem?
Sądzisz że każdy kto szuka pierwszej wiatrówki ma pojęcie co to jest tor śrutu?
Co do tekścików jak je nazwałeś...uwaga żeby czytać ze zrozumieniem jest jak najbardziej na miejscu, jeśli ktoś ma z tym problem to jego sprawa, moi koledzy z podwórka takich problemów nie mają.
W swoich wcześniejszych postach dywagujesz o jak to nazywasz szmocy...i droczeniu się z właścicielami HW. :D
Zabieranie głosu w każdym temacie o ile nie ma się nic mądrego do powiedzenia jest śmieszne...jak sam napisałeś lubisz się śmiać czytając niektóre posty,poczytaj swoje :)
Co do dentysty hehe..tutaj na forum jest wielu którzy potrafią tylko pisać, w zderzeniu z rzeczywistością zapominają alfabetu .
Co do kultury jeśli poczułeś się urażony WYBACZ!
Jestem jednak przekonany że nikogo nie obraziłem,przedstawiłem jedynie swoje zdanie, skoro nie potrafisz uszanować zdania innych forumowiczów to znaczy że masz problem, wszystko wiedzących na tym świecie jest od groma ,mało kto jednak przyznaje się do tego że w zasadzie sam uczy się do końca życia.
Ostatnio zmieniony 18 mar 2011, 22:36 przez beetlejuice, łącznie zmieniany 1 raz.
HW100T+DOT MD
HW40
Awatar użytkownika
rubens21
Posty: 266
Rejestracja: 13 lip 2010, 9:43
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: rubens21 »

Koledzy Krzysztof i Jacek pokój :peace: między narody :prosze:
G17,Bajkał MP153,AKMS,ASTRA 680
Život je Horký. Bohudík
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

Post autor: beetlejuice »

Ale jest spokój :hihi: to tylko luźna wymiana poglądów.
HW100T+DOT MD
HW40
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

beetlejuice,
Najwyraźniej czujesz jakieś animozje do mojej osoby ,i to od dawna ,skoro przytaczasz jakieś teksty z zupełnie innych tematów .
Nie czuję się wszystkowiedzącym ,a w temacie wiatrówek (w tym hw30) ,,exspertem'' jet
Mariusz, z racji testowania sporej ilości modeli.
On też się wypowiedział na temat hw30
Przejrzałem i Twoje posty beetlejuice ;ani szczególną wiedzą, ani doświadczeniem one nie emanują ,więc tym bardziej nie dam się wciągnąć w pyskówki.
Jeśli jednak chcesz usilnie dalej ,,dyskutować" to zapraszam na PW
A lubi się pośmiać czytając posty Maciek
grossus pisze:Lubię czytać takie posty bo śmiech to zdrowie.
i wcale mu się nie dziwie
Pozdrawiam cris
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
beetlejuice
Posty: 28
Rejestracja: 27 lut 2008, 9:20

Post autor: beetlejuice »

Animozje do Ciebie i pyskówki, wydaje ci się, jak napisałem wyżej, luźna wymiana zdań...gdybym chciał dyskutować usilnie, z pewnością zaprosił bym cie na piwo,jeśli chodzi o moje posty i wiedzę, również napisałem wyżej, człowiek uczy się do końca życia..pozdrawiam również ;)
To chyba wyczerpuje obopólną dysputę.
HW100T+DOT MD
HW40
ODPOWIEDZ