Obrazek

HW 77K czy HW77 MATCH czy HW97K

Awatar użytkownika
Jaro
Posty: 3955
Rejestracja: 30 gru 2009, 20:08
Lokalizacja: Ziębice
Kontakt:

Post autor: Jaro »

patryk1981 pisze:A wie może ktoś tak konkretnie od jakiego modelu pasuje zepto do 97


Spróbuj od AR-20 ;)
Grupa "Beaver"
www.hftbeaver.org/hft
Awatar użytkownika
patryk1981
Posty: 533
Rejestracja: 18 lip 2010, 16:02
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA

Post autor: patryk1981 »

Jarku tak myślałem że od ARka to na pewno będzie pasowało :lol: :lol:
HW 97k & BUSHNELL 6-24-40 -- HOGAN ulepszył
AA -S400 MPR-FT --- VORTEX- 6-18-44
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

patryk1981 pisze:Teraz tylko Krzysia brakuje i pojedzie po mnie jak złoto :lol: ale ja mam twarde plecy to jakoś to zniosę :D
Nie będę po tobie ,,jechał" Patryk, bo nie ma za co .I tak Ci się dostało ,bo bezwiednie poparłeś moje ,zaznaczam moje ,poglądy na temat długości luf.
patryk1981 pisze:Krzyś jak możesz to napisz co tam wyczarowałeś w TXe że taki nad wyraz lepszy od HW :maruda:

Po pierwsze nigdy na poważnie nie upierałem się ,że TX jest o niebo lepszy.Jeśli droczyłem się z posiadaczami HW ,a Ci odbierali to śmiertelnie poważnie to już Ich problem.Co do tuningu Tx to tym razem sam nic nie robiłem (choć mam pewne doświadczenie i maszyny),lecz oddałem w ręce Hogana.
Fakt że nawet prosto z pudełka Tx strzela ;jakby tu powiedzieć -łagodnie.System w TX/PS jest bardzo wydajny ,to się angolom udało i pewnie sami nie wiedza jak.
Pudełkowy strzela z energią ok 16J ,po podłożeniu 5mm podkładki możemy wyjść ponad limit.
patryk1981 pisze:.Adam opisz proszę co konkretnie zrobiłeś że masz prawie TXa ale konkret a nie tak żeby trzeba czytać między wierszami ,bo nie wieże że samo legalize i to pseudo zepto czyni cuda .
Wymienił uszczelkę na Zepto ,która jest dodatkowo o mniejszej grubości (jak mniemam )żeby dorównać Wam pojemnością komory sprężania.Kilan zakupił kiedyś na All..gro HW77 z dawnych, dawnych lat ,z mniejszą średnicą cylindra /tłoka .
Dlatego wszelkie porównania i porady na temat energii z systemu kolegi Kilana trochę się różnią do współczesnych systemów HW77/97
Dodatkowo, poprzez zastosowanie uszczelki o bardzo dopasowanej średnicy ,zlikwidował tarcie tejże ,co przełożyło się na większą energię, o czym Adam nie omieszka przy każdej okazji wspomnieć.
patryk1981 pisze:A wie może ktoś tak konkretnie od jakiego modelu pasuje zepto do 97

Były na All..gro uszczelki zepto do Hw97
http://archiwumallegro.pl/hw_weihrauch_ ... 81265.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------
slavek_t pisze:cris napisał/a:
slavek_t napisał/a:
Jeśli ktoś w Warszawie posiada Slavię 634 z uciętą lufą to ja chętnie "rozbebeszę" swoją dla eksperymentu.
Ale czy ten drugi też tak chętnie rozbebeszy{swoją wiatrówkę żeby} Tobie zrobić dobrze :lol: :lol: :lol:

To miało być zabawne?! :/ to chyba Ci nie wyszło, bo wyszło raczej trochę żałosne.

Sławku nie chciałem Cię tym tekstem ani obrazić ,ani zezłościć.
Wykasowałem po prostu zdanie ,które zapomniałem potem wkleić i tekst nabrał jakiś podtekstów,miało być tak jak w nawiasie
Przepraszam .
Jeśli jednak tak bardzo interesuj Cię to zagadnienie, to może to właśnie Ty przeprowadź te eksperymenty,tylko musisz jednak kupić te wszystkie karabinki bo chętnych to raczej nie znajdziesz .Gdyby było inaczej to mnie powiadom :) O!!! kolega Kilan się zapalił do tego pomysłu.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kilan, Moją opinię o długości luf znasz --mam to w nosie.
Ja nie muszę dokonywać zabiegów podnoszących energię ,a jak miałbym HW97 (a nie wiele brakowało) to bym do Hogana oddał i po zawodach.A przy okazji;nie sądzę żeby Hogan sam toczył uszczelki (tak jak uszczelki Alchemika wcale nie są Alchemika)
Kilan pisze:Do tego sam toczy uszczelkę, której jakość ponoć wyśmienita.

Kilan pisze:Szkopuł w tym aby z HW zrobić tanio TX'a (w pewnym sensie - pracy i kopnięcia)- a da się.

Pewnie tak , albo można,idąc twoim wywodem -tanio; kupić Tx np.tu
http://www.airgunbuyer.com/Showproducts ... r%20Rifles
za 1695zł licząc funta po 5 zł (z zapasem na przesyłkę)
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na koniec tego jakże za długiego posta, takie moje spostrzeżenie ;że kiedy coś napiszę
to co niektórzy koledzy rzucają się na mnie jakbym za każdym razem jakąś herezję głosił .
Niech będzie
Nie zniosę tylko jednego --twierdzeń i sugestii że:mój karabinek jest najlepszy ,bo go z tuningowałem ,odnowiłem ,bo wreszcie mam - i to wszystko pojmowane przez właścicieli jak najbardziej śmiertelnie poważnie.
Mam dość poddaję się :poddajesie:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Kilan
Posty: 1321
Rejestracja: 22 mar 2008, 10:15
Lokalizacja: Rypin

Post autor: Kilan »

Skoro nie interesuje Cie kwestia długości luf - to po co zabierasz tu głos??

Ty możesz żartobliwie wypowiadać się na temat HW - to jest OK.
Próba podważenia Twojego zdanie to zbrodnia.

Wybacz - to wywnioskowałem z Twojego postu - jeśli tak bardzo przeszkadza Ci to co piszę - kliknij ignoruj przy dowolnym moim poście - zaoszczędzisz sobie nerwów.

Pozdrawiam
Adam
Kandar CP1, Beeman PCA, umarex fusion, fwb300s uni, tx200mk3
Wojtek1967
Posty: 193
Rejestracja: 25 maja 2009, 15:41
Lokalizacja: Okolice- Kalisza

Post autor: Wojtek1967 »

Panowie idą Święta- sfolgujcie Trochę. ;)
Hatsan 90 stg PP 3-12x42AO
Łucznik Kl. 187
Hatsan 95 Sas QT
Łucznik wz,1970
Awatar użytkownika
slavek_t
Posty: 67
Rejestracja: 22 cze 2009, 20:43

Post autor: slavek_t »

Cris
W takim razie ja też przepraszam.
Chyba jednak za ostro zareagowałem. Jeszcze raz przepraszam, że tak naskoczyłem.
Co do porównywania slavii z krótką a długą lufą to nie jestem tym az tak zainteresowany. Pisałem tylko że w razie potrzeby nie widziałbym problemu żeby swoją rozebrać (to w odpowiedzi na twoje sugestie, że rozebranie karabinka specjalnie do testu to problem).
Gdyby jednak ktoś miał wersję slavii z obciętą lufą i chciał porównać jestem do dyspozycji.

Przede wszystkim interesuje mnie wpływ 37 cm lufy w HW 77k jako recepty na niską moc fabrycznej HW 97k.

Patryk pisałeś, że robiłeś koledze HW 77k, sam masz 97k.
Jeśli masz chrono to może podjąłbyś się sprawdzenia tego zamiast jak sam piszesz tylko "misiać na forum" :)
Kilan dzięki za wsparcie, już zacząłem żałować, że wogóle poruszyłem ten temat.
PS To naturalne, że posiadacze 97 będą przeciwni temu z obawy o podważenie panującej wyższości 97 nad 77, zaś posiadacze 77 będą upatrywać w tym szansy na udowodnienie zalet swojego karabinka. I na was liczę :) Cris: Oczywiste jest, że system TX-a jest lepszy od HW. Szczerze. Ale w to nie porównanie tx-a do HW tylko HW97 do 77.
Aha. Od początku piszę, że porównanie ma sens tylko jeśli ten sam kompletny system z tą samą ilością podkładek, sprężyną, prowadnicą, kapeluszem, tłokiem i uszczelką tłoka, jeśli jest PET to też. Tylko wtedy można porównać wydajność systemu względem lufy.
Patryk co Ty na to?!
Rozbrojony
Awatar użytkownika
s_slawek
Posty: 84
Rejestracja: 18 gru 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: s_slawek »

Witam
Panowie za Waszym pośrednictwem stałem się szczęśliwym posiadaczem HW 97K z lusterkiem Leapers. Jestem zadowolony. Zajefajnie zadowolony trochę ciężki sprzęt, ale sprzęt super.
Do tej pory miałem i mam nadal h55. Jestem laikiem w tych sprawach, więc pytam fachowców.
Czy lunetę należy ustawiać do karabinka?
Nigdy nie strzelałem z lunetą. Nie wiem jak to ustawiać. Strzelam np na 10 m celuje w krzyż na tarczy musi być dyszka, a wszystko idzie pod, znaczy w siedem skupienie super prawie śrut w śrut. Oczywiście z podporą, bo sprzęt ciężki i łapa trochę chodzi.
Co radzicie, zaprowadzić ją do rusznikarza na sprawdzenie (ustawienie)?.
A może to trzeba samemu, tylko trzeba poczytać popytać i nauczyć się obsługiwać lunetę 
Tylko gdzie zaczerpnę takich informacji?
Pozdrawiam
,a tak PS, to wszystkiego dobrego w nowym roku 2011, oby nie był gorszy.
sławek
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Gratuluję sprzętu ;D
Lupkę musisz wyzerować. Coś mi się wydaję że jeżeli strzeliłbyś z 15 metrów to byłaby 10. Tak jest ustawiona. I chyba 0 nie zgubiła :)
Poczytaj w dziale "optyka" jak się zeruje lupkę, sam zrobisz. Nie musisz iść do rusznikarza bo z 50PLN z Ciebie zedrze.
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
Awatar użytkownika
s_slawek
Posty: 84
Rejestracja: 18 gru 2008, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: s_slawek »

Dzięki Paweł, poczytam pogrzebie.
Pozdro
sławek
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

s_slawek pisze:Dzięki Paweł, poczytam pogrzebie.
Pozdro
I nie przejmuj sie tak ;D, będzie dobrze.
Jak by mi ktoś pół roku temu powiedział że na pół h przed zawodami będę wiatrówkę rozbierał żeby sprężynę zmienić to bym go do Tworek wysłał :hihi:. A tu proszę, zrobiłem i ostatni nie byłem ;D.
Dzięki forum nauczyłem się wszystkiego co umiem o wiatrówkach.
Pzdrawiam
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
ODPOWIEDZ