Obrazek

H55 QT + OPTYKA + MONTAŻ

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

H55 QT + OPTYKA + MONTAŻ

Post autor: Apofis »

Witam,

Tak jak w temacie chciałem podpytać jaka optyka na mój karabinek Hatsan 55 QT SAS?

Sporo czytałem przyklejonych tematów jednak zdania są pomieszane i podzielone, dlatego zwracam się do fachowców i weteranów:

Jaka optyka na tuningowanego hatsana zestawem od alchemika ?

Jaki montaż ( jedno czy dwuczęściowy) ?

Budżet: 200-250zł

Proszę o konkretne sugestie i o kilka zdań woli wyjaśnienia.

PS. Zależy mi na dobrej trwałości, celności i dystansie od 40 do 80metrów. Preferuję Allegro, więc gdyby była taka możliwość proszę o linki.
rifleman

Post autor: rifleman »

Hmm, i w tych przyklejonych nic nie znalazłeś? :bobas:
IMO minimum to coś z Point Precision + jakiś solidniejszy montaż (accushot, delta).
Awatar użytkownika
Apofis
Posty: 201
Rejestracja: 30 cze 2010, 17:50
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Apofis »

Może jakiś konkretny przykład ?

Byłbym wdzięczny !
rifleman

Post autor: rifleman »

Toż temat o PP jest na jakieś 70 stron. :cisza:
tren90 pisze:Może jakiś konkretny przykład ?

Byłbym wdzięczny !
Byłbym wdzięczny gdybyś zaczął czytać. :/
kocurczarny2
Posty: 192
Rejestracja: 17 sty 2010, 14:33
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Post autor: kocurczarny2 »

Kolego kłania sie dział Optyka :cisza:
Czytaj i jeszcze raz czytaj
Hatsan 90 kal. 4.5 Quattro Trigger by Alchemik mod.+PP 3-9X40AO
Filon
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2010, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filon »

Witam wszystkich.

W tym temacie mam następujący problem. Mam Hatsana 55 S QT i kupiłem właśnie Leapers 3-9X40 MD TS. do tego montaż AccuShot jednoczęściowy średni. Kłopot w tym że praktycznie nie ma miejsca na palec żeby dobrać sie do blokady/bezpiecznika spustu. Można blokadę zwolnić ale wymaga to sporej gimnatsyki.
Ma ktoś podobny problem? Jest sens tdo takiej lunetki kupwać wysoki montaż?
toudi211
Posty: 42
Rejestracja: 25 maja 2010, 22:32

Post autor: toudi211 »

Możesz zdemontować bezpiecznik, ale wtedy proponuje utwardzić spust.
Filon
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2010, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filon »

Chyba tak zrobię przy okazji tuningu :)
Czy to prawda że im wyższy montaż (w przypadku małych lunet) tym gorzej ustawić optykę?
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

"Czy to prawda że im wyższy montaż (w przypadku małych lunet) tym gorzej ustawić optykę?"

Nie prawda!

Co do bezpiecznika to możesz po prostu przywiązać kawałek sznurka, może to by i głupio wyglądało ale nie musiał byś się tak gimnastykować, albo przewierć kurek bezpiecznika i przymocuj kawałek grubego drutu i odpowiednio go powyginaj i wyprowadź z boku :) , no albo kup wyższy montaż :/ .
Pozdrrrro[/quote]
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
toudi211
Posty: 42
Rejestracja: 25 maja 2010, 22:32

Post autor: toudi211 »

Teoretycznie tak, gdyż oś lufy i oś lunety są bardziej od siebie oddalone, więc potrzeba więcej Klików by to skorygować. Jeśli masz ochotę to przyjedz na Warszawskie Bemowo - tam co niedziela strzela kilka osób, na pewno ktoś Ci pomoże wyzerować optykę. ( źle spojrzałem, myślałem ze jesteś z Warszawki, z Wrocławia to chyba nie opłaca się jechac, ale gdybyś kiedyś bawił w stolicy to oczywiście zapraszamy)
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

"nikuniecznie" kolego toudi211, oblukaj program ChairGun.
Co do usuwania bezpiecznika to ryzykowny pomysł :cisza:
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
toudi211
Posty: 42
Rejestracja: 25 maja 2010, 22:32

Post autor: toudi211 »

Nie będę się spierał w sprawie optyki, mam zbyt małe doświadczenie ( posiadam tylko jeden niski montaż), chociaż nie bardzo rozumiem czemu piszesz że "niekoniecznie", przecież na wyższym montażu (zakładając że oba są proste) trzeba wykonać więcej klików przy pierwszym zerowaniu powiedzmy na 10-15 m.
Co do bezpiecznika to zgadzam się ze bezpieczniej jeśli on jest, ale po odpowiednim utwardzeniu spustu tez nie powinno być samostrzałów. Swoją drogą to pomysł ze sznureczkiem mi osobiście się podoba ( ale ja nie jestem estetą - przedmiot ma służyć a nie wyglądać)
PS Nie masz na wierzchu uszczelki tłoka i suwmiarki - potrzebuje jej wymiary a narazie brak odzewu na założonym w tym celu temacie
Filon
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2010, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filon »

To rozwiązanie z dokręceniem czegoś do bepiecznika to dobry pomysł.
Wymiana montażu na wyższy kosztowała by mnie w obie strony przesyłkę tak więc jakaś tulejka dokręcona z boku załatwiła by sprawę. Dzięki za pomysł.
Przy okazji mam pytanko. Montaż ma przesunięty mocno do tyłu tak że odkręciłem ta blaszkę blokującą. Czy bolec blukujący z mnontażu mogę wmontować w ten nagwintowany otwór po śrubie czy taki bolec musi mieć specjalnie przygotowany otwór montażowy? Dzięki
Awatar użytkownika
Red
Posty: 1126
Rejestracja: 25 mar 2010, 13:13
Lokalizacja: Zamość/Leicester

Post autor: Red »

Możesz w ten sam otwór po to one są, a jak nie pasuje w tym miejscu to możesz wywiercić inny i też nic się nie stanie :) .
Co do wysokości montaży to dużej różnicy nie ma, różnica jednak jest w ich jakości i na to trzeba zwracać szczególną uwagę, tutaj mogę polecić firmę Sportsmatch i montaż regulowany AOP55 lub Sportsmatch DM60 Dampa, zresztą wszystkie tej firmy są na najwyższym poziomie i cena również. Czasem można trafić używkę za 2/3 ceny i mniej. Nowe są np. tutaj http://www.cekaus.pl/index.php/cat/c10_ ... match.html. Gdybym nie kupował tanich gównianych montaży, to teraz w tych samych pieniądzach na nie wydanych miał bym i AOP i Damp'ę.
Szczery jestem, uprzejmy bywam
Μολων λαβε
Filon
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2010, 14:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filon »

dzieki za info
ODPOWIEDZ