Obrazek

Leapers - Kolba - serwis - doświadczenia

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Grzechoo
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2010, 5:50
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Leapers - Kolba - serwis - doświadczenia

Post autor: Grzechoo »

Witam serdecznie

Od pewnego czasu z zainteresowaniem czytam to forum, a teraz sytuacja spowodowała, że chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych kolegów.

Dwa tygodnie temu kupiłem w sklepie jak w temacie lunetę Leapers Leapers [5th Gen Series] 4-16x50 MilDot wraz z montarzem. Tak właściwie to chciałem kupić jakąś tańszą, ale sprzedawca po otrzymaniu informacji, że będzie ona zamontowana na HW98, stwierdził, że ta będzie najlepsza i nie mieli jeszcze z tym typem lunet kłopotów.

Mam chyba pecha, gdyż po zainstalowaniu lunety, okazało się, że nie da się jej wyzerować. Po maksymalnej regulacji w prawo, strzały i tak padały jakieś 20 cm na lewo od punktu celowania (dystans 10 m). Z karabinkiem i śrutem jest wszystko ok, po zamontowaniu starej lunety (tesco) wszystko wróciło do normy.

Zniesmaczony wysłałem lunetę do serwisu i tutaj chciałbym zasięgnąć opinii co do rzetelności serwisowania - może już ktoś miał tą "przyjemność".

Będę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam

Grzegorz
Awatar użytkownika
Mlodyferel
Posty: 1050
Rejestracja: 11 cze 2009, 18:41
Lokalizacja: Jasło/Zarzecze
Kontakt:

Post autor: Mlodyferel »

Grzechoo, jestem posiadaczem Leapersa.. jednak nie zakupowałem go w kolbie... mój lepuś po półrocznym użytkowaniu poszedł na wymianę bo zauważyłem iż w środku zaczyna tworzy się"piasek" prawdopodobnie szkła zaczęły się kruszy... odwiodłem nabytek do sklepu i po 2 tygodniach dostałem nóweczkę... sprzedawca uświadomił mnie że producent tych lunetek nie naprawia ich tylko zazwyczaj wymienia od razu na nowe ...
Pytanie.. a może montaż masz nieosiowy.. ja przy zakupie lupki dokupiłem do niej jednoczęściowy delty średni.... i nie miałem problemów... praktycznie lupka pierwsza jak i druga wymagała po założeniu 2-3 klików...
B,C,C+E,KW....
Zamienił stryjek ... Karabin na kółko :hm:
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Leapersy maja ta wade ze jesli regulacja w ktorąkolwiek strone jest przesunięta zbyt mocno - gubią zero. Trzeba zadbac o osiowe montaże bo inaczej lupka staje sie bezuzyteczna :maruda:
Awatar użytkownika
Grzechoo
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2010, 5:50
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grzechoo »

Montaż też biorę pod uwagę - kupiony w Kobie accushot wysoki z kołkiem. Zobaczę co powiedzą na temat lunety, jak że jest OK to wymienię montaż.

Na początku ustawiania lunety, udało mi się nawet złapać zero, ale byłem zdziwiony, gdyż musiałem dużo podkręcić w prawo. Po paru dniach w ciągu których oddałem może 50 strzałów, przestałem trafiać w cokolwiek, zabrałem się więc do dokładnego zerowania i wtedy było to już niemożliwe - zabrakło zakresu regulacji. Pasuje więc stwierdzenie:
drozdzu pisze:Leapersy maja ta wade ze jesli regulacja w ktorąkolwiek strone jest przesunięta zbyt mocno - gubią zero.
.

To wszystko jednak chińszczyzna - dlatego interesuje mnie czy przynajmniej serwis mają sprawny. Tak naprawdę, to bez problemów mogłem kupić lupę w USA za połowę ceny, połasiłem się jednak na gwarancję - zobaczę czy coś mi ona da.


drozdzu pisze:Leapersy maja ta wade ze jesli regulacja w ktorąkolwiek strone jest przesunięta zbyt mocno - gubią zero. Trzeba zadbac o osiowe montaże bo inaczej lupka staje sie bezuzyteczna :maruda:
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

Kolba jest dobrym sklepem, więc moim zdaniem nie będą robić problemów i psuć sobie renomy :)
Na Twoim miejscu byłbym spokojny.

Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
Awatar użytkownika
modern
Posty: 17
Rejestracja: 01 lis 2009, 21:28

Post autor: modern »

Potwierdzam opinie na temat Kolby,jak mi Hatsan Leapersa wykończył przysłali nówkę w ciągu 10dni :D
Hatsan150 Torpedo+Bushnell Legend 5-15x40>BMK19+Leapers 3-9x40
AA S 410 Classic
Awatar użytkownika
Grzechoo
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2010, 5:50
Lokalizacja: Tarnobrzeg

A ja nadal czekam

Post autor: Grzechoo »

A ja nadal czekam. Luneta doszla do Kolby 6 maja, dzis jest 22, a nie sa nawet w stanie podac orientacyjnego terminy zwrotu lunety. Pracownik zajmujacy sie serwisem jest na chorobowym i nikt nic nie wie.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Leapers-nic dodać nic ująć :lol:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
pershi
Posty: 324
Rejestracja: 13 lip 2009, 11:19
Lokalizacja: a stąd

Post autor: pershi »

cris pisze:Leapers-nic dodać nic ująć :lol:
Proszę jednak coś dodać lub ująć. Osobiście nie rozumiem, czy ta wypowiedź ma wydźwięk pozytywny czy odwrotnie.
DE + UK + PL(JP)
Awatar użytkownika
Grzechoo
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2010, 5:50
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grzechoo »

Witam

Opiszę sprawę, gdyż może komuś się przyda. Dostałem odpowiedź z serwisu cytuję:

"Luneta jest w 100% sprawna, wykręcił Pan za mocno wieżyczki. Zalecamy montaż lunety u rusznikarza. W związku z powyższym reklamacja jest nieuzasadniona dlatego jesteśmy zmuszeni doliczyć koszty serwisowe wraz z wysyłką (30 zł serwis + 17 zł koszty koszty wysyłki).
Pozdrawiam
Paweł"

Ponieważ:
- niczego za mocno nie wykręcałem
- nic nie wskazywało abym przekroczył zakres regulacji
- problem zerowania występował od początku
- serwisant twierdził, że obie wieżyczki są wykręcone, a ja regulowałem jedynie poziomą (pionową 1 -2 kliki)
- montaż również kupiony w Kolbie, a stara luneta zamontowana bez jego zdejmowania bije 100 % w środek tarczy.

Nie zgodziłem się z tą opinią. Stanęło na pokryciu 50 %. Wpłaciłem 23,50 zł na konto Kolby i czekam na lunetę. Nie wiem co począć, jak sprawa się powtórzy.

O przebiegu reklamacji będę na bieżąco informował.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Dziwne,
Kolba ma dobrą opinię jeśli chodzi o serwis.
Bezbronny
Awatar użytkownika
Grzechoo
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2010, 5:50
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grzechoo »

Nie wiem czy dziwne czy nie.

Na plus - chcieli rozmawiać i polubownie rozwiązać sytuację.

Na minus - ja na prawdę nie mogłem wyzerować lunety w poziomie, nie dopuszczają możliwości, że z lunetą było coś nie tak.

Kwestia nieosiowego montażu - brałem to pod uwagę, ale dlaczego stara luneta zamontowana na tym samym montażu działa O.K.

Jeżeli Leapersy działają tak, że nadmierne po przekręceniu wieżyczki (niczym nie sygnalizowane) powoduje rozsypanie się lunety - to chyba coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Przykra sprawa.

Kolba trochę pokpiła sprawę... a może już ktoś im ją odsyłał wcześniej :?:

Czy był zapakowana oryginalnie jak ją kupiłeś :?:

Może to bubel który krąży po klientach sklepu ...

Pozdrówka
T.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
Grzechoo
Posty: 43
Rejestracja: 08 maja 2010, 5:50
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Grzechoo »

Witam

Kupiłem w sklepie jak byłem u rodziny w Będzinie - inaczej bym chyba tej lunety nie kupił - wszystkie zakupy (łącznie z domem letniskowym ) robiłem przez internet i jestem zadowolony, a tu taki pech !!! Pierwszy zakup w konwencjonalny sposób i od razu problemy.

Na razie nie podejrzewam Kolby o złe zamiary - pech to pech.

Problem będzie, jak luneta wróci i nadal będą te same odchylenia - tu bym potrzebował wsparcia, czy ja czasem czegoś źle nie robię.

Zobaczymy jak wróci z serwisu.

W każdym razie uważam, że wątek jest interesujący - każdy może się znaleźć w podobnej sytuacji. Prawdziwą otwartość na klienta można poznać w sytuacjach konfliktowych.

Będę informował o rozwoju sytuacji.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Grzechoo pisze:Problem będzie, jak luneta wróci i nadal będą te same odchylenia - tu bym potrzebował wsparcia, czy ja czasem czegoś źle nie robię.

W środę o 16:30 jestem umówiony z kolegą na strzelnicy LOKowskiej, będziemy zerować lunetę na jego nowiutkim S400 :D Wpadaj to się Twoją lupką też pobawimy :)

Pozdrówka

T.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
ODPOWIEDZ