Obrazek

Regulacja Quatro Trigger

ODPOWIEDZ
SirPrzem
Posty: 32
Rejestracja: 18 mar 2010, 12:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Regulacja Quatro Trigger

Post autor: SirPrzem »

Na forum jest dużo tematów odnoszących się do spustu w Hatsanie ale nie znalazłem tematu dotyczącego regulacji najnowszego wynalazku quatro trigger.Wiem, że jedną śrubeczką reguluję drogę spustu ale z tyłu jest jeszcze jedna mała śrubeczka na klucz imbusowy wkręcana w jasny aluminiowy element (domyślam się że służy do regulacji spustu) tylko zastanawiam się czy aby spust był miększy to ją wkręcam czy wykręcam. Próbował ktoś się tym "bawić"??
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Żeby spust był miększy śrubkę się wkręca z tego co się orientuję. Ta druga śrubka najpewniej służy do regulacji długości pierwszego stopnia.
Bezbronny
Awatar użytkownika
Piterson Power
Posty: 70
Rejestracja: 10 lip 2009, 21:44
Lokalizacja: Płock

Post autor: Piterson Power »

Pragnę dodać że do regulacji spustu potrzebować będziemy 2 kluczyków imbusowych. 1,5 mm. i 2mm.
Hw 97k New Hogan + Leapers UTG 3-12x40 AO R/G
Awatar użytkownika
grzeg0000
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2010, 0:00
Lokalizacja: Mielec

Post autor: grzeg0000 »

Jak wyregulować spust w hatsanie 95 z tego co widać jest tam trzy śrubki dwie w spuście i jedna z tyłu ?
Hatsan 95 SAS TG + Delta optical classic 3-9x40MD
Awatar użytkownika
sKw
Posty: 335
Rejestracja: 28 lip 2009, 22:08
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Post autor: sKw »

Jak "jest tam 3 śrubki" to spróbuj nimi coś pokręcić. Przekręć jedną o 1/4 obrotu (żebyś później nie miał problemu z powrotem do wcześniejszego ustawienia), strzel - jak źle to w druga stronę, a jak dobrze to jeszcze spróbuj przekręcić i tak najlepiej z każdą śrubką aż dojdziesz do celu : ) Mała podpowiedź : zapewne śrubki w spuście odpowiadają za długość 1szej i 2giej drogi którą pokonuje język spustowy, natomiast ta za spustem odpowiada za twardość nacisku na spust. Tak mi się wydaje ale nie wiem bo nie miałem okazji przetestować tego spustu.
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Regulacja QT
Śruba za spustem odpowiada za twardość spustu,
Wykręcona (wystaje maksymalnie) ---spust miękki.
Wkręcając zwiększasz napięcie sprężynki ,a co za tym idzie i twardość.
Śrubka pierwsza od kabłąka--wkręcając ,skracasz drugi stopień spustu .Uwaga nie wkręcaj za bardzo bo mogą być samostrzały .W praktyce, jak koś lubi ,można wyregulować na dosłownie muśnięcie palcem . Jeżeli droga do strzału jest króciutka(śruba dość znacznie wkręcona )to zalecam dla bezpieczeństwa , zwiększyć też odrobinę twardość (wkręcić tą większą ,za spustem ),no ale każdy niech robi jak mu wygodnie .
Ta druga ,mała ,przy spuście , odpowiada za drogę jałową czyli pierwszy stopień .
Wkręcając ją na,, maksa'' możesz skasować pierwszy stopień zupełnie.
Wykręcając regulujesz długość drogi jałowej,aż poczujesz opór do właściwego strzału.
Opisałem to najlepiej jak mogłem ,nie wiem czy fachowo ,ale chyba zrozumiale .
Teraz greg0000 ,tak jak napisał Kolega sKw musisz sam pokombinować ,jaka charakterystyka spustu Ci najbardziej pasuje .
Tu masz rysunki spustu CD, to to samo co QT
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=7279
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

regulacja a bezpecznik

Post autor: radziomil »

zauważyłem dziwną przypadłość: bezpiecznik reaguje na wkręcanie poszczególnych śrub regulacyjnych. Generalnie po regulacji albo nie można strzelić, albo można le bezpiecznik nie blokuje. Myślałem, że bezpiecznik działa niezależnie od sposobu regulacji a tu wystąpiła mi jakaś zależność. Dlaczego tak się dzieje?
Awatar użytkownika
Trypion
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2010, 10:16
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Trypion »

Może to na coś się przyda
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hatsan 95 SaS ,QT + PP 3-12 x42 AO
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Bardzo fajne zdjęcie :spoko:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Trypion
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2010, 10:16
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Trypion »

Ze stronki producenta . A tak na poważnie to gdyby dodać je Opisu Crisa to temat regulacji QT wyczerpany.
Hatsan 95 SaS ,QT + PP 3-12 x42 AO
ODPOWIEDZ