Obrazek

Hatsan 95 SaS Opinie , okazja?

ODPOWIEDZ
Lapkos
Posty: 1
Rejestracja: 06 lut 2010, 19:35

Hatsan 95 SaS Opinie , okazja?

Post autor: Lapkos »

Witam
Zastanawiam się nad kupnem Hatsana 95 Sas po okazyjnej cenie 329 zł , kal. 4,5mm
Link do aukcji z tym karabinkiem

Nie znalazłem dużo na temat tego modelu na tym forum ;p (albo źle szukałem)
Dlatego proszę o jakieś uwagi , spostrzeżenia dot. tego modelu .
Od razu po zakupie wysłałbym go na ucywilizowanie / tuning ( do kogo najlepiej sie z tym zwrócić ??)

Bardzo proszę o opinie .
Pozdrawiam
rifleman

Post autor: rifleman »

Lapkos pisze:Nie znalazłem dużo na temat tego modelu na tym forum
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5756
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5685
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5816

Ja znalazłem 3 tematy w 2 sekundy? Coś słabo się starasz. Mimo wszystko miłej lektury.
Awatar użytkownika
Vilder
Posty: 112
Rejestracja: 07 lis 2009, 10:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Vilder »

Witam
Na beżowym (broń.iweb.pl) nie zachwalają człowieka z tak zwanymi "wadami opakowań".
Gdzieś czytałem, że sprzedał kilka bubli (krzywe lufy). Oczywiście nie traktuj tego jako całkowita rezygnacja kupowania od tego pana. ;)
Człowiek ma bardzo mało negatywów, natomiast dosyć dużo pozytywów, więc to też musi coś znaczyć.
Może jest na forum osoba, która kupowała od tego człowieka?
Pozdrawiam
H90 + PP 3-9x40+full Alchemik ; )
Przyszłość: HW 50....
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Vilder pisze:Może jest na forum osoba, która kupowała od tego człowieka?
JEST!!!-JAM CI TO :lol:
Kupiłem od tego pana Hatsana 95 sas QT 5,5mm .Karabinek był jak najbardziej sprawny.
Zapakowany fabrycznie . Nie doszukałem się większych mankamentów ,niż bym kupował w jakimś sklepie.
Kolega Skrzat najprawdopodobniej też kupił H95 z tego samego źródła i też wszystko było w porządku. 8)
Na ,, iwebie " są opisane pewne perturbacje z zakupem karabinków od tego pana ,ale są to chińskie QB i sprawa dotycz dwóch, czy też trzech przypadków . W jednej wypowiedzi przewija się motyw hatsana ,i nieszczelności uszczelki tłoka .Jest to jednak przesadne czepianie się ,toć wszystkim wiadomo że niezależnie od miejsca zakupu Hatsan musi przejść choć mały tuning. ;)
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
Vilder
Posty: 112
Rejestracja: 07 lis 2009, 10:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Vilder »

No patrz, a jednak. ;)
Jeżeli buble dotyczą tylko chinek to prosze bardzo. ;)
Im więcej będziesz się zastanawiał, tym później Harrego kupisz. Więc bierz i się nie zastanawiaj. :PP
Pozdrawiam
H90 + PP 3-9x40+full Alchemik ; )
Przyszłość: HW 50....
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Vilder pisze:Więc bierz i się nie zastanawiaj.
Zastanowić się zawsze warto . Tym bardziej że ten pan nie jest chyba do końca szczery.
Jak ja kupowałem H95 ;3,5 miesiąca temu ,to były tylko 5,5mm i ani jednego 4,5mm (oczywiście z wadami opakowań zalanych przez cieknący dach na składzie celnym ) ;)) Teraz są ,ale też przyczyna niskiej ceny inna--wyprzedaż magazynowa ,choć z 5 ofert sprzedaży jedna jest taka
http://allegro.pl/item908263142_wiatrow ... rzeda.html
Wniosek ;
Służby celne ociągają się z naprawą dachu w magazynie :lol: :lol: :lol:
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
ADIX
Posty: 23
Rejestracja: 01 lut 2010, 21:34
Lokalizacja: WSZ

Post autor: ADIX »

Cris , a jedak zakupiłeś i z twoim było wszystko ok (no tylko ten kaliber nie taki), moj wybór tez padnie na H95 z tych mokrych pudelek, no chyba ,ze H 55 a wiadomo jak kolega VILDER pisze ,,Im więcej będziesz się zastanawiał, tym później ......... ''
Hatsan 95, Slavia 631 LUX Leapers
Awatar użytkownika
Piegi2
Posty: 5
Rejestracja: 06 lut 2010, 9:35
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: Piegi2 »

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Co do tematu, zakupiłem wiatrówkę Hatsan 95, u tego Pana i jestem zadowolony, co prawda w ogóle się na nich nie znam. Wczoraj rozebrałem ją na czynniki pierwsze po kilku strzelaniach ( podziękowania dla forumowiczów ). Co zauważyłem: kilka opiłków metalu wbitych w uszczelkę tłoka, delikatnie uszkodzony oring lufy. Moja sprężyna miała co prawda zarobione końcówki ale strasznie niedokładnie jak ją postawić na stole to nie ustoi :) do poprawy. Długość całkowita 31cm i to mnie troszkę dziwi bo czytając forum nigdzie nie znalazłem takiej długiej. Przy rozbieraniu karabinka tak strzeliła że hej, a złożyć to z powrotem do kupy nie lada wyzwanie. ( opieranie się o futrynę z całych sił i bez pomocy ojca nic by z tego nie wyszło.) Czekam na znajomego tokarza i po weekendzie czas na poprawki.

pozdrawiam wszystkich.
speed4000
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2009, 14:14

Post autor: speed4000 »

Włączę się do tematu skoro u tego pana 95-ki są tak tanie to lepiej je kupić czy raczej h55-90?
Awatar użytkownika
Alchemik
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2006, 22:37
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: Alchemik »

Witam wszystkich, akurat tak sie zdarzyło że mam wiatrówkę z tej aukcji i muszę powiedzieć że jest zapakowana oryginalnie w folię i żadnych niepokojących objawów po wstępnych oględzinach nie stwierdziłem. Dokładniejsze testy pokazują typową bolączke hatsanów, czyli wady fabryczne, podaję narazie testy pierwszych 10 strzałów przez chrono:
1 - 354 m/s
2 - 312 m/s
3 - 303 m/s
4 - 300 m/s
5 - 300 m/s
6 - 250 m/s
7 - 271 m/s
8 - 270 m/s
9 - 272 m/s
10 - 269 m/s
Jeśli mi czas pozwoli wrzuce parę fotek i oględziny po rozbiórce.
Przeprzaszam również osoby, które do mnie pisały za brak kontaktu z mojej strony, postaram się to nadrobić w niedługim czasie.
Pozdrawiam
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
ADIX
Posty: 23
Rejestracja: 01 lut 2010, 21:34
Lokalizacja: WSZ

Post autor: ADIX »

czyli wniosek nasuwa sie jeden wiatrowki od pana ,, mokre pudełka'' wart sa swojej ceny i wszystko jest z nimi ok !!!
Alchemiku pomogłeś mi w dokonaniu wyboru, wachalem sie nad H55 a H95 !!!
mój wybór H95, ale poczekam jeszcze na twoja opinie gdy przejzysz srodek i ocenisz to fachowym okiem.
Hatsan 95, Slavia 631 LUX Leapers
Awatar użytkownika
cris
Posty: 758
Rejestracja: 14 lis 2009, 20:25
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: cris »

Do wszystkich!!!
H95 jest lepiej wykonany (bardziej dopieszczony ).
Spust QT też wykonany precyzyjniej, i ma inne rozwiązanie bezpiecznika (o wiele bardziej funkcjonalne).
Wiem co piszę ;) z doświadczenia .Grzebałem trochę przy H90 więc mam porównanie.
Moje opinie i tuning (skromny),jest na tym forum .Hatsana 95 znam od najmniejszej śrubeczki.
Jeżeli możecie ;to kupować H95 i się nie zastanawiać !!!

Witam serdecznie Kolegę Alchemika.Jesteś już legendą ,jak mityczny jednorożec . Wszyscy o Tobie tu mówią ,ale dostrzec Cię (na tym forum )nie sposób :lol: :lol: :lol: :lol:
(żart oczywiście )
Cieszę się że też nabyłeś Hatsana (h95 jak wywnioskowałem ),więc miło będzie posłuchać opinii tak doświadczonego kolegi w sprawie poprawek tego karabinka .

Pozdrawiam serdecznie !
Krzysiek :D
Z opinią jest jak z dziurą w du..ie-każdy ma swoją.
Awatar użytkownika
ADIX
Posty: 23
Rejestracja: 01 lut 2010, 21:34
Lokalizacja: WSZ

Post autor: ADIX »

CRIS na te slowa czekałem ( i napewno nie tylko ja ) dla mnie zapaliłeś zielone swiatło i wiem co juz dalej robic,,, kolega ALCHEMIK dopełni niebawem twojego posta i moim skromnym zdaniem H 95 jest opisany w 100%
Hatsan 95, Slavia 631 LUX Leapers
Awatar użytkownika
Vilder
Posty: 112
Rejestracja: 07 lis 2009, 10:19
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Vilder »

Hmm... Może trochę offtopic, ale czemu by nie zapytać. Jaki opór ma spust QT przy załadowanej dmuchawce?
Waga wędkarska,ładujemy śrut, zachaczamy o spust, ciągniemy i patrzymy na maksymalną krytyczną wartość w gramach lub kilogramach.
Czy to dobry sposób na sprawdzenie twardości spustu?

U mnie przed tuningiem wykazało 1,6 kg na spuście II gen, po zmiękczeniu 0,6 kg. Ciekawi mnie ile może mieć QT.
Pozdrawiam

PS: Witaj legendarny Alchemiku. ;)
H90 + PP 3-9x40+full Alchemik ; )
Przyszłość: HW 50....
Awatar użytkownika
skrzat
Posty: 490
Rejestracja: 10 wrz 2009, 20:52
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: skrzat »

Witam Wszystkich.
Pozwolę sobie dorzucić dwa słowa na temat zakupu Harego od Pana "...mokre pudełka".
Kupiłem H95/5,5 w tym samym czasie co "cris" i rzeczywiście był ładny i dobry. Po rozebraniu, oczyszczeniu i przesmarowaniu był miód. Spust fajnie można wyrególować, dlugość przebiegu i twardość. Może nikt nie uwierzy ale na około 40 m, ze śrutu H&N płaski gładki, trafiałem bez problemu w dno puszki (jak nie wiał wiaterek). Namówiłem kolegę. Niestety był tylko w podobnej cenie H90/4,5. Kupił, zrobił co ja ze swoim i strzela zadowolony do dzisiaj. Tak więc sądzę, że Hatsany od Tego gościa są dobre. Płacić dodatkowo 200zł, żeby mieć gwarancję, skoro i tak trzeba rozebrać karabinek i ją stracić. :nie:
Mimo, że już przeszedłem na HW, to z sentymentem wyję za Harym. :D

P.S. Pozdrawiam kolegę Alchemika.
Coś, by trafiać.

SKRZAT made - modyfikacje wiatrówek (systemy, spusty, osady, baki, stopki ...)
ODPOWIEDZ