Obrazek

Wybór montażu

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Moonglow
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2009, 22:13

Post autor: Moonglow »

Ok, spróbuję. Wracając do montażu, miał ktoś do czynienia z dwuczęściowymi Hawke? Jak się sprawują? W sklepie na M. , którego nie lubię są te montaże znacznie taniej niż w innych sklepach (79 zamiast 139, 99 zamiast 169 itp.), dlatego właśnie tak mnie zainteresowały.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Moonglow pisze:Wracając do montażu, miał ktoś do czynienia z dwuczęściowymi Hawke? Jak się sprawują? W sklepie na M. , którego nie lubię są te montaże znacznie taniej niż w innych sklepach (79 zamiast 139, 99 zamiast 169 itp.),
Za 170zł można kupić znacznie lepszy montaż Sportsmatch albo nawet BKL. Skąd masz te ceny?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Moonglow
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2009, 22:13

Post autor: Moonglow »

Nie mam zbyt dużo kasy i te 170 zł na chwilę obecną jest poza moimi możliwościami ;)

Porównanie ceny:
http://www.militaria.pl/hawke/montaz_ha ... ml?cat=243

http://sztucer.pl/sklep/item288_Montaz_ ... ysoki.html

http://www.hawke.sklepy24h.pl/index.php ... aj=w_nazwa

A czy montaż dwuczęściowy jest niższy niż jedno tego samego producenta?
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Ceny z kosmosu.
Rozglądnij się w google za montażami o jakich pisałem wcześniej. Ceny podobne, a jakość i wykonanie lepsze.
Swego czasu za ok 60zł można było dostać SM E59.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Moonglow
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2009, 22:13

Post autor: Moonglow »

Tylko problemem jest właśnie kasa :/. Chciałem przeznaczyć na to max 80 zł. a z wymienionych przez Ciebie montaży nie znalazłem takiego, który mieściłby się w tej granicy.

Dlatego mocno zastanawiam się nad tym:

http://www.militaria.pl/hawke/montaz_ha ... ml?cat=243

albo:
http://deltaoptical.pl/montaz-dwuczecio ... ,d560.html

lub jakiś Accushot, najlepiej dwuczęściowy, dlaczego - pisałem o tym wyżej :/

Nie wiem tylko czy te montaże dwuczęściowe wytrzymają na qb88. Nie wiem czy kopie mocno czy nie, bo jestem początkujący i nie mam porównania z innymi sprężynowcami. Montaż oczywiście chcę wysoki, mam boczny naciąg sprężyny, więc nisko usytuowana lunetka znacznie utrudniłaby załadunek śrutu. Z góry dzięki za rady i pomoc w wyborze ;).
muniek
Posty: 69
Rejestracja: 19 lip 2008, 18:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: muniek »

Wierzbin pisze:
Moonglow pisze:Wracając do montażu, miał ktoś do czynienia z dwuczęściowymi Hawke? Jak się sprawują? W sklepie na M. , którego nie lubię są te montaże znacznie taniej niż w innych sklepach (79 zamiast 139, 99 zamiast 169 itp.),
Za 170zł można kupić znacznie lepszy montaż Sportsmatch albo nawet BKL. Skąd masz te ceny?
Napisz proszę gdzie można kupić montaże BKL-a, bo ja bardzo chętnie bym kupił 260.
HW 77k+ Leupold VX-I 3-9x40 WD+ BKL 260
HW 80k+ Leupold VX-II 4-12x40 LRD+ BKL260
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Zapytaj kolegę MFor z beżowego. Jak jeszcze coś zostało to praktycznie tylko u niego.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

W M....a.mać! mają teraz model HM5104 za 49 zł. Miałem ten (albo 6104 - niczym na oko się nie różnią). Za tyle właśnie go kupiłem kiedyś w sklepie myśliwskim w Gdańsku. Sprawował się bardzo dobrze :)

Aj, Ty wysoki chcesz?

Tu coś jest:
http://polowanie.bazarek.pl/opis/116968 ... m5205.html
Mieści się w Twoim budżecie, ale słyszałem "różne" opinie o tym sklepie...
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Moonglow
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2009, 22:13

Post autor: Moonglow »

Kupiłem w końcu Hawke wysoki dwuczęściowy HM6106 i jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza, że wydałem na niego praktycznie grosze ;). Bez porównania lepszy niż fabryczny PP. Solidniejsze, grubsze śruby, otwory przewiercone na wylot, kołek solidny, choć z niego nie korzystam, gdyż wiązałoby się to z wierceniem otworu większej średnicy w wiatrówce. Szynę i montaż odtłuściłem i trzyma jak zamurowane ;) Tyle, że mam QB88 :/, a nie wiem jaką to ma energię, ale kopać kopie. Za montażem jest tylko niewielka śrubka/stoper fabryczna wiatrówki.

Luciush, wersje HM6xxx są lepsze, mają dwie grubsze śrubki na montażu do szyny, natomiast 5xxx tylko jedną małą.
Awatar użytkownika
cichyp
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:34
Lokalizacja: WROCŁAW/Ołbin

Post autor: cichyp »

czy badziewie które są w montażu, widoczne tu:
Obrazek

lepiej jest wyciągnąć? Bo kupiłem tani montaż i mam problem bo pomimo skręcenia lunety maksymalnie w dół dalej strzela mi za nisko w stosunku do krzyża..
Beretta Cx4 Storm,
Walther SG9000,
Walther CP-99 Sport,
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Wyjmij te filcowe badziewia i usuń wszystkie pozostałości po kleju.
A to, że pomimo maksymalnej regulacji lunety w dół, śrut nadal trafia za nisko, to nie jest kwestia filcowych wkładek, tylko montażu z mikroskosem.
Po kozacku mikroskos możesz zrobić podkładając warstwę lub dwie kliszy fotograficznej, pod tylną obejmę montażu. Luneta będzie patrzyła bardziej w dół i może uda Ci się ustawić krzyż.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
cichyp
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:34
Lokalizacja: WROCŁAW/Ołbin

Post autor: cichyp »

A może być wina (strzelanie za nisko pomimo skręcenia nastaw na max) tego że zerowałem się na 5m, i po prosty przy wysokim montażu jest taki efekt:
Obrazek

PS. Rysunek na szybko poglądowy...

[ Dodano: Sob 11 Lip, 2009 12:32 ]
Wierzbin pisze:Wyjmij te filcowe badziewia i usuń wszystkie pozostałości po kleju.
Właśnie tak zrobiłem i teraz już regulacja krzyża jest wystarczająca żeby wyzerować lunetę, widać te badziewie ma duży-negatywny wpływ na położenie lunety.

Śmieszne jest to że w opisach sklepów napominają te wkładki jako coś ekstra - żal.pl
Beretta Cx4 Storm,
Walther SG9000,
Walther CP-99 Sport,
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

cichyp pisze:zerowałem się na 5m
No cóż, sam przyznasz, że zerowanie na ten dystans to lekka przesada.
Wyzeruj na 15m i nie będzie problemów z brakiem regulacji.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
cichyp
Posty: 67
Rejestracja: 30 cze 2009, 21:34
Lokalizacja: WROCŁAW/Ołbin

Post autor: cichyp »

Praca, praca, praca... a w domu 5m to maksymalna odległość - a chciałem nową lunetę przetestować czy aby nie złom.
Beretta Cx4 Storm,
Walther SG9000,
Walther CP-99 Sport,
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6432
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Paweł, na 5m to "zeruj" na "drugiego dota", albo co tam masz na siatce.Warto też spytać programu "chairgun", TUTAJ jest opis co i jak. ;)
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
ODPOWIEDZ