Obrazek

Hatsan 90stg - Pytanie w kwestii szczerbinki

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
youngmsx
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2009, 17:47
Lokalizacja: łódz

Hatsan 90stg - Pytanie w kwestii szczerbinki

Post autor: youngmsx »

Witam .

Jestem nowym użytkownikiem Forum i moje pytanie może być mało fachowo skonstruowane ale mam nadzieje ze zrozumiecie o co mi chodzi .
Więc szczerbinka w moim Hatsanie ma luz lewo - prawo ok 1,5 mm w każda stronę . Śruba mocująca jest dobrze przykręcona ( sprzedawca stwierdził że takie są uroki hatsanów ) . Hatsan ma wystrzelone 200 śrutów wiec jak widać jest nowy . Wiatrówka celnie trafia w tedy jak szczerbinka jest przesunięta w lewo ok 1,5-2 mm (regulacja). Czy to może oznaczać że lufa jest krzywo osadzona ? A może taka jest zasada ... I czy w związku z tym nie będzie problemu z ustawianiem optyki która planuję kupić za jakiś czas.... ???

Pozdrawiam :)
człekoupior
Posty: 69
Rejestracja: 09 kwie 2009, 20:47
Lokalizacja: Płock

Post autor: człekoupior »

krzywa lufa to chyba już pretekst do reklamacji... ale z tego co mówisz to po prostu musisz wyregulować szczerbinkę, właśnie przesuwając ją o te 2 mm <jeśli się mylę to mnie poprawcie>

jak zamontujesz optykę to i tak będziesz musiał ją regulować... więc osobiście nie widzę problemu...
AA s400 + mały DOT
Twinmaster Sport
Grzegorz K.
Posty: 17
Rejestracja: 10 maja 2009, 12:48
Lokalizacja: Słupsk/Ustka

Post autor: Grzegorz K. »

Aj zaczynam się martwić... zeby tak i z moim nie było :/
krzycho1708
Posty: 148
Rejestracja: 17 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Hatsan 90stg - Pytanie w kwestii szczerbinki

Post autor: krzycho1708 »

youngmsx pisze:Czy to może oznaczać że lufa jest krzywo osadzona ? A może taka jest zasada ... I czy w związku z tym nie będzie problemu z ustawianiem optyki która planuję kupić za jakiś czas.... ???:)
Witam
Lufa jest raczej tak jak ma być,ta szczerbinka jest badziewna i dlatego tak się "buja",moja miała tak samo.Nie przejmuj się tą szczerbinką.
Jak założysz lunetę to z nią będzie wszystko OK ;)
youngmsx
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2009, 17:47
Lokalizacja: łódz

Post autor: youngmsx »

ale co z tym luzem ?
Odkręciłem pokrętło regulacji góra- dół i między śrubą wkręcona w korpus a otworem w przyrządzie celowniczym jest luz ( mi się wydaję że ta kwestia powinna byc ładnie spasowana ).... czy u as tez jest taka historia ??

[ Dodano: Wto 12 Maj, 2009 19:54 ]
Tutaj widzę podparcie-=krzycho1708=- wykonanie tego jest faktycznie takie sobie ... tylko nie wiem jaka lunetkę strzelić hyh żeby radę dawała :) wiem opcja szukaj :P ale może ktoś cos doradzi :) osobiście :D
Awatar użytkownika
Iwan
Posty: 1672
Rejestracja: 24 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: Iwan »

youngmsx pisze:tylko nie wiem jaka lunetkę strzelić
Dział optyka się kłania. Najpierw radzę poczytać, a dopiero później zadawać pytania w razie wątpliwości, inaczej zostaniesz nagrodzony czerwonym paskiem ;)

Pozdrawiam
Obrazek
Czy to z góry, czy pod górę – furman patrzy w końską dziurę.
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

To, że szczerbina nie jest idealnie na środku nie jest niczym niezwykłym. Każdy inaczej składa się do strzału i choćby już to powoduje, że co strelec, to inne położenie szczerbiny. Tym bym się nie przejmował. Strzel na np. 10, 20 i 30 metrów. Nieważne jak się ułożą przestrzeliny góra - dół. Jeśli na każdym dystansie trafisz w pinową oś celu to znaczy, że wszystko jest ok. Luz może być spowodowany przetarciem gwintu - to przecież plastik.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
krzycho1708
Posty: 148
Rejestracja: 17 lip 2008, 8:30
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: krzycho1708 »

U mnie szczerbinka latała dlatego że był luz pomiędzy tym wyciętym prostokątem a śrubą wkręconą w kostkę (tą długą) można tam dać jakąś tulejkę,blaszki etc. i sprawa załatwiona ;)
jachowicz7772
Posty: 51
Rejestracja: 22 gru 2008, 23:22

Post autor: jachowicz7772 »

Wystarczy podkleić od spodu szczerbinki jeden lub dwa [zależy od wielkości luzu] paski taśmy w ten sposób, aby przechodziły pod spodem obudowy szczerbinki i wchodziły w ten otwór w który wchodzi ta śrubka od regulacji wysokości [szerokość około 3 do 4 mm].
Zablokowany