Obrazek

Ruszająca się lufa w H 70s

ODPOWIEDZ
ZbigniewX
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2009, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Ruszająca się lufa w H 70s

Post autor: ZbigniewX »

Witam wszystkich,to mój pierwszy post tutaj,chciałem się przywitać i zadać pytanie.
Kilka dni temu kupiłem na all... u skorpio H 70s i po kilkudziesięciu strzałach zauważyłem że lufa odrobinkę,tak z 0,5-1mm kręci się wokół swojej osi.Czy można to jakoś zablokować,czy też skorzystać z gwarancji i odesłać ją sprzedawcy czego chciałbym raczej uniknąć?Nie zacząłem jej jeszcze modyfikować.

Pozdrawiam
Z.
HW 97k+mały DOT
C357+Hawke
Awatar użytkownika
Anokhi
Posty: 164
Rejestracja: 05 lut 2007, 18:58
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Anokhi »

ZbigniewX
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2009, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ZbigniewX »

Dzięki Anokhi za linki,nie myślałem że nie tylko ja mam ten problem.Przeczytałem wszystkie wypowiedzi na ten temat i zmieniłem zdanie co do zwrotu wiatrówki sprzedającemu. Skorzystam z możliwości zwrotu towaru w przeciągu 10 dni od zakupu jeżeli miało to miejsce poza siedzibą sprzedającego.
Wcześniej chciałem kupić QB 57,Sharpa,kupiłem Hatsana i coś mi się wydaje że moje poszukiwania budżetowej ale dobrej wiatrówki jeszcze się nie skończyły :hm: .Ma to być wiatrówka dla mnie jak i dla żony,może się skończyć na pistolecie a nie na "szczelbie" jak chciałem.

Pozdrawiam
Zbyszek.

ps.Po wszystkim napiszę jak reaguje skorpio na zwroty towaru :) .
HW 97k+mały DOT
C357+Hawke
Awatar użytkownika
weapon
Posty: 53
Rejestracja: 19 lut 2009, 20:16
Lokalizacja: West of Poland

Post autor: weapon »

ZbigniewX pisze:Dzięki Anokhi za linki,nie myślałem że nie tylko ja mam ten problem.Przeczytałem wszystkie wypowiedzi na ten temat i zmieniłem zdanie co do zwrotu wiatrówki sprzedającemu. Skorzystam z możliwości zwrotu towaru w przeciągu 10 dni od zakupu jeżeli miało to miejsce poza siedzibą sprzedającego.
Wcześniej chciałem kupić QB 57,Sharpa,kupiłem Hatsana i coś mi się wydaje że moje poszukiwania budżetowej ale dobrej wiatrówki jeszcze się nie skończyły :hm: .Ma to być wiatrówka dla mnie jak i dla żony,może się skończyć na pistolecie a nie na "szczelbie" jak chciałem.

Pozdrawiam
Zbyszek.

ps.Po wszystkim napiszę jak reaguje skorpio na zwroty towaru :) .
Jeśli zakupiłeś przez Allegro, to łaski nie robi. Jeśli poza Allegro.... noooo to .....Pozdrawiam.
ZbigniewX
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2009, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ZbigniewX »

Rozmawiałem telefonicznie z kimś kto odbiera tel.zaczynający się na 602... .Jest problem, najpierw chciał wysłuchać powód zwrotu,następnie stwierdził że wszystko musi być w takim stanie w jakim ją otrzymałem,że musi być fabrycznie zamknięte pudełko.Odpowiedziałem że i tak je otworzyli aby włożyć gwarancję i certyfikat.Facet na to że jeżeli była używana to nie przyjmą jej z powrotem a tak nawiasem mówiąc zużyłem 3 tarcze,20-30śrucin i pudełko dostało raz śrutem(było włożone w inne,do którego strzelałem.Podczas rozmowy nic nie wspomniałem o kręcącej się lufie.
Podsumowując pozostaje mi tylko skorzystać z gwarancji ew.negocjować i spróbować kupić coś innego z ich oferty i dopłacić różnicę(jeżeli oczywiście na to pójdą).
Wolałbym uniknąć Hatsana bo żona ma problemy z naciągiem a i ja jestem zrażony tą lufą.

Pozdrawiam
Zbyszek.

ps.kupiłem na allegro.
HW 97k+mały DOT
C357+Hawke
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Jeśli kupiłeś już uszkodzony nie musisz sie tłumaczyć dlaczego zwracasz (w ogóle nie musisz się tłumaczyć). Wysyłasz i mówisz, że był uszkodzony i żądasz zwrotu gotówki. Jęknąć prawa nie mają na to, inaczej sprawe bym kierował do odpowiednich organów.
Bezbronny
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

Wszystkie produkty zakupione po przez internet (także telefon, lub po za firmowym lokalem), podlegają prawu zwrotu w ciągu bodaj 14 dni od daty przyjęcia towaru, bez podania wyraźnej przyczyny.
A jeśli towar jest uszkodzony, tutaj mamy wadę fabryczną (bo przecież nikt lufy nie wykręca i zmniejsza jej średnicy by mu "latała" w kostce), to sprzedawca winien przyjąć taką reklamacje.
A jeśli odmówi w obu przypadkach to można się odwołać do rzecznika praw konsumenta, który powinien sprzedawcę upomnieć, bądź nałożyć karę. Lub skierować sprawę do sądu i zażądać odszkodowania, ale to ostateczność.

W sumie karabin jest niesprawny i zagraża życiu użytkownika, zatem można by się ubiegać chyba o odszkodowanie.

Jak coś pomieszałem to krzyczeć, bo nie wiem czy coś się nie zmieniło.
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
robson31
Posty: 68
Rejestracja: 23 sty 2009, 21:33

Post autor: robson31 »

Witam,możesz zrobić tak,dzwonisz mówisz że w czasie używania wiatrówki stwierdziłeś wadę,gość na pewno nie będzie chciał ci oddać kasy,ale musi wadę usunąć alb wysłać ci drugi karabinek wolny od wad.A teraz najważniejsze , jeżeli w naprawionym karabinku lub w drugim wolnym od wad,w przeciągu 3 miesięcy stwierdzisz jakąś wadę,odsyłasz sprzedawcy karabinek,i piszesz że chciałeś odstąpić od umowy z tytułu rękojmi,ponieważ towar dalej jest wadliwy,sprzedawca musi oddać ci kase, po prostu nie ma już wtedy wyjścia.Ja stoczyłem taką batalie,ze sklepem broń.pl i udało mi się odzyskać kase ,za Lidera. :D
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

A po co bawić się z wymianami karabinków, itd. Jeśli coś kupiliśmy przez internet mamy pełne prawo do zwrotu towaru i odzyskania kwoty zakupu. A jesli sprzedawca nie chce tego uznać to można mu zaproponować by poczytał kodeks prawa konsumentów i się douczył, albo zgłosi się sprawę do rzecznika.
Ja w prawdzie nic jeszcze nie zwracałem przez neta, ale już kilka razy oddawałem sprzęt w stacjonarnych i nigdy problemów nie robili, nawet o rzeczniku nic nie wspominałem, ale to może w Łodzi tak mają. :hm:
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
ZbigniewX
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2009, 21:17
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ZbigniewX »

Wysłałem dziś wiatrówkę z powrotem do Skorpio z żądaniem zwrotu pieniążków albo zamiany z moją dopłatą na iżyka 61.Będzie on łatwiejszy do obsługi i opanowania przez moją drugą i zarazem lepszą połówkę.
Za kilka dni zobaczymy co na to sprzedawca,w razie czego podałem mu i mój mail,telefon jak i nr konta.

Pozdrawiam
Zbyszek

[ Dodano: Czw 23 Kwi, 2009 16:29 ]
Dziś nastąpiło zakończenie sprawy-Skorpio zachował się na tyle przyzwoicie że dostałem zwrot pieniążków na konto,choć koszty wysyłki do mnie i z powrotem to już moja strata. Cieszę się,będę mógł kupić dla siebie i żony iża 61 choć już z innego sklepu(taniej).Może to i słaba wiatrówka ale pozwoli nam obydwojgu bawić się w rekreacyjne strzelanie :) .

Pozdrawiam wszystkich wypowiadających się w tym wątku,za kilka dni będę znów ale w innym dziale... .

Zbyszek
HW 97k+mały DOT
C357+Hawke
ODPOWIEDZ