Obrazek

Hatsan 70 STG SAS 4.5 mm

przemek
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2009, 12:58

Hatsan 70 STG SAS 4.5 mm

Post autor: przemek »

od dawna przeglądam to forum, gdyż chcę kupić wiatrówkę. wybór padł na hatsana 70 s. już nawet znalazłem niedrogą ofertę w pewnym sklepie (kolba pl), ale wstrzymałem się z zamówieniem, gdyż musiałem wyjechać na kilkanaście dni i nie miałby kto odebrać przesyłki. po powrocie do domu wszedłem na stronkę sklepu z zamiarem zamówienia i.... w ofercie sklepu nie było już hatsana 70 s, za to jest jego następca z systemem SAS i TG, droższy o 30 zł.
i tu pytanie do Was: jak myślicie warto dopłacić za ten " SAS wynalazek", czy może lepiej poszukać starego, sprawdzonego modelu? trochę boję się, że ten SAS to lipa
pozdrawiam
Ps. świetne forum!!
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Moim zdaniem nie warto. I TG też mało przydatne. A Hatsany łamane (poniżej modelu 100) różnią się od siebie tylko szczegółami takimi jak kaliber, łoże (drewno lub polimer) i innymi nieistotnymi drobiazgami.
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

No nie do końca różnią się szczegółami, bo taki H33 ma krótszy cylinder od np. 70, czyli i "szmoc" mniejszą. ;)
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Te w drewnie /55 i 60/ bywają krótkie. A stare bywają GL.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
przemek
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2009, 12:58

Post autor: przemek »

koledzy dzięki za odpowiedzi, co do TG i różnic pomiędzy modelami to po lekturze tego forum już z grubsza wszystko wiem, chodzi mi w zasadzie tylko o ten SAS...
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Zajrzyj do "co nasze hatsany potrafią", tam jest co nieco o SASie. Moim zdaniem nie SAS jest istotny, ale fakt, że są to już nowsze Hatsany, a te są lepiej wykonane niż stare (choć roboty i tak nie zabraknie :lol: ). I dlatego na to bym zwracał uwagę przede wszystkim.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
przemek
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2009, 12:58

Post autor: przemek »

Dzięki Jarku za rzeczową odpowiedź, chyba zainwestuję w nowszego SAS-hatsana
pozdrawiam
husky
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2009, 22:39
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Jak to jest z tym SAS?

Post autor: husky »

Jestem tutaj nowy i na wstępie witam Wszystkich !!!


Moje pytanie dotyczy ogólnie Hatsanów wyposażonych w system SAS. Czy oprócz tego bajeru różnią się one czymś innym od swoich poprzednich generacji? Tzn, czy mają one lepsze wykonanie (poprawione poprzednie niedociągnięcia)?

Konkretnie moją uwagę przykuło takie oto cudo:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=578894950

Nowa oprawa + system SAS, czy to warte jest swojej ceny i zainteresowania. Doskonale zdaję sobie sprawę, że nadal pozostaje to Hatsanem :) ale interesuje mnie co myślą o tym Fachowcy.

P.S. po kilkudniowej lekturze Waszego forum, naprawdę chylę czoła! Duża wiedza, masa przydatnych informacji...no i pasja oczywiście!! :)
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Zależy co rozumieć pod pojęciem "warte ceny i zainteresowania". Jeśli wybór padł na Hatsana, to moim zdaniem są warte z dwóch powodów:
- mają fajniejsze łoże niż poprzednia generacja;
- są lepiej wykoanane niż poprzednia generacja.
Co do osady widać skąd mam taką opinię. Co do drugiego punktu, chodzi o splanowanie sprężyny, lepsza choć nadal protezowata prowadnica, lepszy mechanizm spustowy, lepsze wykończenie. Oczywiście jak to Hastanach niespodzianki czekają: mogą się zdarzyć np. opiłki w komorze sprężania, albo jeszcze stara niesplanowana sprężyna. Prowadnice i tak trzeba dorobić, lub kupić zestaw tuningowy, itp.
Jeśli chodzi SAS, to zbyt mało jest jeszcze opnii czy rzeczywiście pomaga, jak się zachowuje, czy nie sprawia kłopotów, itd. Jednak generalnie: za lepiej wykończony i ładniejszy karabin płacimy o 30 zł drożej niż za starszą wersję. I jest to moim zdaniem uzasadniona różnica w cenie. Od ok. trzech lat hatsany się poprawiają więc odwrotnie niż w wielu innych markach: im młodszy, tym większa szansa na lepszą jakość. Jednak najwyższą jakość zapewni nam kupienie w K/S sprawdzonego używanego, stuningowanego egzemplarza.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
husky
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2009, 22:39
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: husky »

Dziękuję za szybką odpowiedź! Dokładnie o to mi chodziło mówiąc o wartości ceny i zainteresowania, tzn. czy nowsza generacja mimo ładniejszego wyglądu nie będzie gorsza od swoich poprzedników z technicznego punktu widzenia.
Co do SAS, to rzeczywiście pozostaje chyba tylko czekać i obserwować, czy jest to wada czy zaleta tych karabinków. Nie znalazłem zbyt wielu informacji na ten temat. Zobaczymy co czas przyniesie ;)

Wybór rzeczywiście padł na hatsana. Waham się jednak między h55 w drewienku a h90 w osadzie "polimerowej". Nie miałem jeszcze okazji trzymać w ręku wersji polimerowej. Muszę przyznać że, na wszystkich fotografiach hatsan w polimerze wygląda dość osobliwie, obawiam się jednak czy w rzeczywistości nie jest to tandetny plastik :hm:
Nie pozostaje nic innego jak obejrzeć interesujące egzemplarze w rzeczywistości :)
Awatar użytkownika
grossus
Posty: 426
Rejestracja: 16 gru 2007, 20:51
Lokalizacja: Zalasewo
Kontakt:

Post autor: grossus »

W polimerze moze i wygląda tak jakoś ciekawiej, tak wojskowo/policyjnie. Jednak brałbym w drewnie.
Wielkopolskie Stowarzyszenie Strzelectwa Terenowego STRZELEC
http://www.wsststrzelec.pl/
Awatar użytkownika
assassin
Posty: 310
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:58
Lokalizacja:

Post autor: assassin »

Wszyscy uparli się na drewno, ja nie wiem ;) :lol:

Husky, ja posiadam H33 w polimerku, mogę powiedzieć, że jest dobrze wykonany, jak do tej pory nie rozpadł się, a mam go od jakiś 4 lat i przebieg ok 3k pestek.
Wygląd ma w prawdzie taki policyjny, ale jak kupowałem nie było nic od Hatsana w drewnie, a kolba z 35 nie leżała mi w ręku (po za tym nie miałem kasy na wyższy model).

Generalnie jeśli kupisz polimer licz się z tym iż będziesz musiał wypełnić kolbę, lub nawet dociążyć ją. Chyba, że jesteś jednym z tych nielicznych co wolą ciężką lufę.
H33 + Alchemik Inside + PP3-9x40
Awatar użytkownika
kingwins
Posty: 36
Rejestracja: 18 mar 2009, 22:37

Post autor: kingwins »

Czy ktoś może przetestował już hatsana z tym systemem SAS? Może warto? Może będzie się dało tanie lunetki na to zakładać w końcu.

Swoją droga niezłe te skróty STG, SAS, jakoś mi się to kojarzy z drugą wojną :)
jarek m
Posty: 1272
Rejestracja: 29 lis 2007, 23:31

Post autor: jarek m »

Co do wiarygodnych (czyli trochę trwających i w różnych warunkach) testów SASa, to ich brakuje z prostej przyczyny - nowy system i pojawił się na dobrą sprawę przed sezonem. Pożyjemy, zobaczymy.
Colty navy x 2
Hawken Thompson/Center .45
S400+Hawke Varmint II
BSA Hornet
Awatar użytkownika
MarYOUsz
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:31
Lokalizacja: Targoszyn/Wrocław

Post autor: MarYOUsz »

:cisza: SAS w żaden sposób nie zwiększy żywotności lunety a wręcz przeciwnie.
Kolba swoją masą zmniejszała ruchy wiatrówki przy strzale a SAS powoduje, że odrzut jest słabiej przenoszony na kolbę (i strzelec słabiej go odczuwa).
Czyli lupka dostanie bardziej po tyłku - smutne, ale prawdziwe ;(
Hatsan 80 STG mod. + PP 3-12x42 AO
Sharp Innova 1210 w drewienku
www.sekur.pl bhp, ppoż, szkolenia
ODPOWIEDZ