Obrazek

HATSAN 135

Awatar użytkownika
*Góral*
Posty: 101
Rejestracja: 15 lut 2008, 21:04
Lokalizacja: Beskidy

HATSAN 135

Post autor: *Góral* »

Witam przeglądam na alledrogo harnasie i zauważyłem że jedne 135 mają mocowany system do kolby 4-ma śrubami bocznymi a niektóre 2-ma czy to jest błąd w alledrogo czy są 2 modele 135 STG 4,5.

Tutaj 2 różne wersje

Z 4 śrubami bocznymi
http://www.allegro.pl/item514694502_wia ... _5_mm.html

z 2 śrubami bocznymi
http://www.allegro.pl/item524411233_wia ... power.html
Hatsan 55 STG+ Leapers 3-9x32 AO +Accushot średni+ Tłumik from Wojtan+Zestaw from Alchemik
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Stara i nowa osada , aktualnie Hatsan we wszystkich silniejszych wiatrówkach stosuje moacowanie na 4 śruby.
Strzelałem ze 135-tki Pawła (barnabi) jak dla mnie to armata ,a nie wiatrówka. Nawet palcem wskazującym nie sięgałem spustu :D ,uprzedzam jak ktoś ma małe dłonie to niech zapomni o tym karabinku.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
przegumis
Posty: 1
Rejestracja: 30 sty 2009, 12:44

Post autor: przegumis »

Jako nowy na początek witam wszystkich forumowiczów:)

Jestem zainteresowany Hatsanem 135 STG
Nie ukrywam, że bardzo mi się podoba wizualnie, I tu jest problem, mam okazje kupić nowego Hatsana 135 STG lub Slavie 634 za takie same pieniądze ok 600zł, normalnie ten Hatsan stoi od 675zł w górę. Z jednej strony bardzo podoba mi się Hatsan i pewnie po małej modernizacji byłby całkiem przyjemny z drugiej zaś Slavia jest bardzo porządnym karabinkiem i przez wielu sprawdzonym. Czy miał ktoś do czynienia z modelem 135 STG? Dodatkowo pojawia się pytanie jaką optykę do niego założyć? Z forum wiem, że model 125 STG przerabia lunetki na grzechotki, czy możliwe że w tym przypadku będzie inaczej?
Ewentualnie kupiłbym jakaś wiatrówkę do 700zł która była by sprawdzona jak Slavia i podobna do 135 STG, jeśli to w ogóle możliwe, może być używana.
Karabinek głownie do strzelania rekreacyjnego choć na dalsze odległości też chciałbym popróbować.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

przegumis pisze:Z jednej strony bardzo podoba mi się Hatsan i pewnie po małej modernizacji byłby całkiem przyjemny
No właśnie nie bardzo :( modele 125 i 135 zostały zaprojektowane jako wiatrówki ponad polski limit (17J) i w naszym limicie zachowuje się tak sobie. Slavia będzie na pewno lepszym wyborem. Jak nie ona, to któryś z Hatsanów pochodnych od modelu 55, a zaoszczędzone pieniążki na jakąś lepszą optykę. Z wiatrówek w tym przedziale cenowym - może jakieś Gamo ? Poszukaj po forum co ze swojego Gamo-nia wyczynia kolega stworek5 :).
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
eclip2
Posty: 1234
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:46
Lokalizacja: Kostry/Lubelskie

Post autor: eclip2 »

Slavka byłaby tutaj o wiele lepszym wyborem niż jakikolwiek Hatsan. Jeżeli chcesz strzelać celnie, nawet do tarczy, to Slavka. Jeżeli lubisz bawić się w majsterkowicza i walić do puch/kapsli/spinnerów do 50m, to Hatsan.
Od siebie zaproponowałbym Gamo Hunter 440 lub używane HW50s. Ewentualnie Norica Marvic lub Webley Blackhawk
B2->H55->HW97k->FN19->HW90->AT44
BT3-9x40->BL3-9x40->BT3-9x40 DOA600->BT6-18x40
Łucznik wz.70 + Browning Buck Mark URX
sofronov
Posty: 288
Rejestracja: 08 paź 2006, 22:23
Lokalizacja: W-wa

Post autor: sofronov »

W tym przedziale cenowym to kupiłbym używane hw50, które jest co najmniej o klasę lepsze od hatsana. Poszukaj na iwebie, może ktoś w najbliższym czasie będzie sprzedawał. Ostatnio jakaś poszła za 600zł
nie zabijaj czasu,
kiedyś czas zabije Ciebie
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Mieliśmy okazję z Kovalem strzelać z takiej 135tki Barnabiego :D
Jak to Koval powiedział: "czuć/słychać jak tłok rusza i się w cylindrze przesuwa" :lol:
No może nie co do słowa ale sens oddany :D
Niestety to nie jest karabinek na limit 17J. Potwornie długi cykl strzału :/
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
barnabi
Posty: 18
Rejestracja: 05 mar 2008, 22:24
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: barnabi »

A mnie i tak się podoba :D . Jak ktoś powiedział - nie ważne z czego się strzela, ważne zeby przynosiło radość i zadowolenie. Podzielam tę opinię.
A TX-a i tak sobie kiedyś kupię :up:
h95 kal 5,5 plus 3-9 x 40
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Pawełku, ja nie mówię że ten Hatsan jest zły :!:
Mi np. spodobała się osada w nim :!: Jest piękna.
Tylko on musi działać na "wyższych energiach" ;)
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

barnabi pisze:A TX-a i tak sobie kiedyś kupię :up:
ja bym to nazwał podlizywaniem adminowi :lol: :lol: :lol:
Walther + MTC
barnabi
Posty: 18
Rejestracja: 05 mar 2008, 22:24
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: barnabi »

dzięki :lol:
h95 kal 5,5 plus 3-9 x 40
Awatar użytkownika
MarYOUsz
Posty: 21
Rejestracja: 07 sty 2009, 21:31
Lokalizacja: Targoszyn/Wrocław

Post autor: MarYOUsz »

Luciush pisze:modele 125 i 135 zostały zaprojektowane jako wiatrówki ponad polski limit (17J) i w naszym limicie zachowuje się tak sobie.
Jak zachowują się modele 125 i 135 jako FAC - przerobione do swoich planowanych energii? :hm:
Ich celność na powiedzmy 100 metrów byłaby dobra, czy może byłyby bardziej armatami do dziurawienia duuużych wiader?
Hatsan 80 STG mod. + PP 3-12x42 AO
Sharp Innova 1210 w drewienku
www.sekur.pl bhp, ppoż, szkolenia
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Miałem okazję pykać ze 125'tki o energii około 25J. Wrażenie "szmocy" nader wyraźne, niestety, szło mi z mizernym skutkiem. Natomiast właściciel: 50 metrów puszeczka po RedBullu dźwiękała niemal raz za razem, a i na 70 obrywała dość często. Na niemal 100 metrach, denko od takiego kwadratowego, 5L, baniaczka, jak na przykład po Unigruncie też nie stanowiło dla niego jakiegoś wielkiego wyzwania. A optykę miał nie najwyższych lotów.
Podsumowując: jak to z Hatsanami, zależy od egzemplarza, ale ogólnie, ponad limitem, to samo co w nim. Sprzęt raczej rekreacyjny :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Robin
Posty: 12
Rejestracja: 25 lut 2009, 17:25

Post autor: Robin »

Witam wszystkich.
Jestem nowy, ale od dluzszego czasu czytam to wspaniale forum.
Moim pierwszym zakupem byl Bestseller za 99 zl ze sklepu na M. Rozlecial sie po okolo 200 strzalach. Az wstyd sie do tego przyznac, ale jak to mowia na bledach czlowiek sie uczy. Od tamtej pory zaczalem kazdego dnia przegladac to forum. Bestseller lezy rozebrany na czesci u rodzicow i czeka na dzien kiedy poskladam go do kupy.
Od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem Hatsana 135 STG 4,5 mm.
Jesli chodzi o wiatrowke to musze przyznac, iz jestem mile zaskoczony. Jest na prawde bardzo ladnie wykonana. Decydujac sie na zakup Hatsana czytalem o tych wiatrowkach bardzo duzo. Wiekszosc opinii na ich temat nie napawala zbytnim optymizmem. A tu po rozpakowaniu wiatrowki bardzo mile zaskoczenie. Czysta, ladnie wykonana, ladna oksyda, barak jakichkolwiek zadzorow, zarysowan itp. Widac ze calosc wykonano z wielka dbaloscia o szczegoly. Otwarte przyrzady celownicze w calosci wykonane sa z metalu i musze przyznac ze wygladaja solidnie. I tu jest pierwszy maly ich mankament....sa duze. Celujac w obiekt wielkosci 5zl z wiekszej odleglosci calkowicie zasloniony jest przez muszke! Nie przejmuje sie tym zbytnio poniewaz i tak mam zamiar zakupic lunete, no ale z tym musze jeszcze troche poczekac. ;(
Kolejna sprawa to kwetia lamania wiatrowki. Oczywiscie lamiemy ja uderzajac w koniec lufy. Naciaganie nie sprawia wiekszego problemu, ni musimy wkladac w to duzo wysilku. Maly problem pojawia sie z zamykaniem wiatrowki. Trzeba uzyc sporo sily aby bolec przeskoczyl i aby dalo zamknac wiatrowke. Nie wiem czy jest to kwestia wyczucia czu po prostu sprezyna bolca jest zbyt mocna. Na pewno nie jest to kwestia zlego smarowania - bardzo dobrze widac ze wiatrowka jest nasmarowana - po jednym strzale widac wyrazne slady smaru na elementach wewnatrz. Wydaje mi sie ze zamykanie tej wiatrowki to kwestia wprawy - nie mozna robic tego zbyt mocno aby nie wylamac lufy w druga strone.
Jesli chodzi o samo strzelanie - powiem, ze jestem zadowolony. Wiatrowka jest mocna i celna. strzal w ten sam punkt z odleglosci 6, 7 metrow nie jest zadnym problemem. Nie probowalem na dalszych dystansach - na razie nie mam gdzie strzelac - tylko w mieszkaniu.
Moze jutro powrzucam zdjecia i postaram sie o jakies dokladniejsze opisy i testy. Na razie mam srut tomitex molet, ostry szpic. Napiszcie jesli macie jakiekolwiek doswiadczenia z ta wiatrowka. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Cribs
Posty: 247
Rejestracja: 01 lut 2009, 9:30
Lokalizacja: Płońsk

Post autor: Cribs »

Słuchaj! (lub czytaj)
Sprężyna od bolca blokady lufy nie może być słabsza niż jest.Na odwrót powinna ona być jak najmocniejsza.
Mam wiatrówkę hatsan 125 i prawie niczym się ona nie różni od 135.A pro po zamykania to spróbuj tak,lekko złam wiatrówkę (ok 50-60 stopni) i z dużym impetem zamknij.Nie bój się że coś się zepsuje bo na pewno nie.
ODPOWIEDZ