Obrazek

Crosman Quest 1000 - jak "zmiękczyć" spust ?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Muzior
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:11
Lokalizacja: Zgierz

Crosman Quest 1000 - jak "zmiękczyć" spust ?

Post autor: Muzior »

Niedawno "wzbogaciłem się" o Questa jak w temacie. Sprzęt jest stosunkowo nowy (tegoroczny) i po wszelkich możliwych ulepszeniach Senia (czyt. tuningu) które to poprawiły zdecydowanie osiągi i celność w stosunku do fabrycznej wersji. Nie będę tutaj wymieniał wszystkich poprawek bo nie w tym rzecz, ale obecnie cykl strzału jest naprawdę super. Powiem więcej... jest lepszy niż w moim HW97 w którym "zdycha" już powoli sprężyna. Jednak pomimo polerki elementów spustu wciąż spust ten jest jak dla mnie za twardy. I tu moje pytanie, jak go zmiękczyć ? Czy wymienić sprężynkę, jeżeli tak to na jaką. Nie rozbierałem sam spustu więc nie chcąc czegoś zepsuć wolę zapytać :hihi: Zdaję sobie sprawę że nigdy nie będzie to spust Rekord jak w HW jednak wiem że co niektórym kolegom udawało się doprowadzić spust w Hunterach, BMK19 czy w Questach do przyzwoitej pracy że były dość wyraźnie wyczuwalne 2 stopnie :hm: bo z tego co wiem konstrukcje te są bardzo podobne jak nie identyczne. Czekam na wszelkie wskazówki :)
Były:HW97k, Crosman Quest 1000, Slavia 634+Nikko Stirling 4x40AOE, Hatsan 90 + Stock 3x9x40 i wiele innych
Jest: Hatsan Striker Edge Vortex .177 + Bushnel Sportsman 4-12x40 AO, Snowpeak SP500 :D
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

zmniejsz elastyczność sprężynki napięcia samego języka spustowego, pomoże niewiele ale jednak, innych pomysłów nie mam-drugi stopień można by skrócić ale nie wiem czy Quest ma śrubkę regulacji.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Muzior
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:11
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Muzior »

Quest ma oczywiście śrubkę regulacji spustu. Co do sprężynki to tak na zdrowy rozum chyba należałoby nie zmniejszyć a zwiększyć jej elastyczność , bo zmniejszenie spowoduje większa twardość. No ale mogę się mylić. Czy moduł spustu jest łatwo rozbieralny ?
Były:HW97k, Crosman Quest 1000, Slavia 634+Nikko Stirling 4x40AOE, Hatsan 90 + Stock 3x9x40 i wiele innych
Jest: Hatsan Striker Edge Vortex .177 + Bushnel Sportsman 4-12x40 AO, Snowpeak SP500 :D
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

łatwo rozbieralny jest ale ciężej ze złożeniem ;) co do sprężynki to chodzi naturalnie o zmniejszenie nacisku języka.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Muzior
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:11
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Muzior »

stworek5 pisze:łatwo rozbieralny jest ale ciężej ze złożeniem ;) co do sprężynki to chodzi naturalnie o zmniejszenie nacisku języka.
No dzięki ;) w weekend z tym powalczę :)
Były:HW97k, Crosman Quest 1000, Slavia 634+Nikko Stirling 4x40AOE, Hatsan 90 + Stock 3x9x40 i wiele innych
Jest: Hatsan Striker Edge Vortex .177 + Bushnel Sportsman 4-12x40 AO, Snowpeak SP500 :D
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Jak rozbierzesz spust, to wypoleruj miejsca styku. Wypoleruj, a nie zaszlifuj.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
Muzior
Posty: 32
Rejestracja: 03 paź 2008, 15:11
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Muzior »

opusDead pisze:Jak rozbierzesz spust, to wypoleruj miejsca styku. Wypoleruj, a nie zaszlifuj.
Dzięki za radę ale jak przeczytasz mój pierwszy post w tym temacie to tam napisałem że polerke spustu już wykonał Senio ;) a więc chyba niewiele da sie po nim poprawić :hihi:
Były:HW97k, Crosman Quest 1000, Slavia 634+Nikko Stirling 4x40AOE, Hatsan 90 + Stock 3x9x40 i wiele innych
Jest: Hatsan Striker Edge Vortex .177 + Bushnel Sportsman 4-12x40 AO, Snowpeak SP500 :D
Awatar użytkownika
Raymanol
Posty: 16
Rejestracja: 22 lis 2008, 16:54
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Raymanol »

Witam wszystkich na forum, to mój pierwszy post więc od razu postaram się pomóc :) . Sam mam BMK 19 i nie słuchaj że składanie spustu jest trudne, może małym utrudnieniem jest smar, ale jakoś sobie poradzisz.

Z tego co wyczytałem polerkę masz już zrobioną więc pozostało Ci tylko wymienienie 2 sprężynek i zmiana śrubki regulacyjnej na dłuższą. Na schemacie gamo hunter'a są one(sprężynki) oznaczone numerami: 14110 i 14120
Schemat
Ja wykorzystałem drut ze sprężynek z jakiejś starej zabawki jest on dość cienki i słabo sprężynuje w przeciwieństwie do oryginalnych, czyli do spustu takiego typu jest idealny. Śrubkę znalazłem w rupieciach.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ