Obrazek

Nowy Hatsan 125 i nowy użytkownik

cb400n
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2008, 11:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cb400n »

Och przecież ja nie jestem fanem mocy. No może z początku ale teraz już wywaliłem tą gównianą sprężyna ktÓra powodowała tego kopa i zainwestowałem w jako/taką lunetkę. Teraz właśnie myślę nad polerką lufy i zestawem tj. uszczelką, smarowidłami, prowadnicę wytoczyłem, no i polerką tłoka itp. Także staram się. Myślę że z Hatsana da się coś wyciągnąć, w końcu to nie jakaś "chinka" ale jednak karabinek ktÓry ma w sobie jakiś potencjał? Coś może uda się z niego wyciągnąć w sensie celności i ułagodzenia. :D
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

Dobry zestaw to podstawa,do tego dociążenie łoża coby tak nie wierzgał.Pisz do Alchemika na priv,on ma najlepsze zestawy,może oswoi tą twoją flintę :D
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
kamilenski
Posty: 162
Rejestracja: 29 lip 2008, 9:03
Lokalizacja: Kopenhaga / Malmo

Post autor: kamilenski »

foxrysza,

Czemu koledze proponunesz taki cel? Przeciez wiekszosc z nas wie ze z takiego Hatsana strzela sie z 10m do slonia. A zwlaszcza z pelna szmoca.

Osobiscie stwierdzilem ze 125 z pelna sprezyna to swietna zabawka do poznania konstrukcji wiatrowek sprezynowych i super zabawa na wlasnie SZMOC!

Sam moze tez sie kiedys ucywilizuje i sprawie cos normalnego. Ale narazie to najbardziej pociagaja mnie eksperymenty.

Wiec dalej cb400n! Milo sie czyta Twoje posty!

Osobiscie uwazam ten temat za jeden z bardziej ciekawych.
I czekam na wiecej.
Hatsan 125, 5.5mm, Walther 4x32, prowadnica ertalon...
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

cb400n pisze:Och przecież ja nie jestem fanem mocy. No może z początku ale teraz już wywaliłem tą gównianą sprężyna ktÓra powodowała tego kopa i zainwestowałem w jako/taką lunetkę. Teraz właśnie myślę nad polerką lufy i zestawem tj. uszczelką, smarowidłami, prowadnicę wytoczyłem, no i polerką tłoka itp. Także staram się. Myślę że z Hatsana da się coś wyciągnąć, w końcu to nie jakaś "chinka" ale jednak karabinek ktÓry ma w sobie jakiś potencjał? Coś może uda się z niego wyciągnąć w sensie celności i ułagodzenia. :D
Ja odniosłem wrażenie że koledze minęła faza na SZMOC.Eksperymenty bardzo ciekawe,też byłem ciekaw co to potrafi,zwłaszcza w tym kalibrze :) Ale chyba jednak lepiej trafić jak Rysiek mówi,w pudełko zapałek niż obrywać po ramieniu i ryzykować rykoszet tym śrutem z 10 metrów
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
SHADE117
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2008, 16:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Hatsan 125 TH

Post autor: SHADE117 »

witam jakis tydzien temu doszedl do mnie nowy Hatsan 125 TH - model z 2008r.
powiem tak na poczatku totalna kicha ;/ duzy odrzut mała celność i co najgorsze Olbrzymi ciezar z ciekawosci niedlugo go zwarze ale wazy baaardzo duzo dlatego tez nie strzelam z pozycji stojacej tylko kleczacej bo nie idzie osiagnac zadnego skupienia

w ta sobote pojechalem do znajomego i tam rozebralismy H125 na czesci - spust troszke inny niz w modelu H90 posiadal dotatkowa srube ktorej działanie do dzis nie rozpracowałem xD pokrecilem troszke i sie zrobil twardszy co i tak niestety przy nowym spuscue byl okrutnie twardy 2x twardszy niz w wersji H90 wiec srube ostatecznie wykreciłem ;]

do tego wykrecilem z tylu stopke wywiercilem kilka otworkow wiertarka w czarnym polimerze nastepnie wyciagnalem i wyszlifowalem ladny kwadracik po czym zabralem sie za dociazanie kolby , po dociazeniu i regulacji spustu ( wykrecenie 1 sruby calkowicie i podmiana 2 sruby na dluzsza co dale krótszy spust ) sprawilo ze dopiero zaczyna sie zabawa z ta wiatrowka po tych czynnosciach

po dociazeniu kolby odrzut diametralnie zmalal aha przypomne ze to jest model 4,5mm

wkrótce zamieszcze zdiecia z moich małych prac

Aktualnie strzelam celnie do puszek 0,33 z odleglosci okolo 60-70m ( z pozycji kleczacej 8-10 strzałow celnych )


jednakrze czeka mnie jeszcze wymiana sprezyny na mocniejsza bo ta jest ewidentnie słaba ;/
Był H90+BL 4-16x50 AOE
Jest H125 TH BL 4-16x50 AOE
cb400n
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2008, 11:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cb400n »

O właśnie przydały by się jakieś fotki, szczególnie wnętrza kolby jak wygląda bo ja trochę boję się ciąć bo tam są jeszcze przecież gwinty od stopki.
I Ile tam wrzucić tego ołowiu? Ja bym może odlał jakiś ciężarek z 1 czy 1.5 kilo w drewnianym pudełku zawinął w szmaty i tam wsadził?
Ale wtedy hatsan to już w ogóle zrobi się ciężki, z 6 kilo... Ale skoro odrzut mniejszy to i tak warto bo nie chcę zniszczyć nowej optyki którą kupiłem a póki co to cały czas mi się zcina stoper od montażu.
W montażu jest też taki kołek który można wsadzić w jakąś dziurkę w szynie, w szynie są 2 takie dziurki i 2 dziurki z gwintem do montażu stopera. Staram się tak doprać ich położenie żeby montaż lunety po pierwsze opierał się na swoim własnym kołku a po drugie opierał się na płytce stopera.
Już wyplanowałem w które dziurki trzeba będzie co wsadzić ale to wymaga i tak spiłowania blaszki stopera o 2mm ale wtedy luneta będzie i przykręcona do szyny i zblokowana na 2 punktach oparcia. Może to coś da.
Dziś o 12/14 przyjdzie dodatkowy śrut który zamówiłem. Dużo śrutu bo mi szybko schodzi :D przez 2 tygodnie wywaliłem 4 paczki i teraz idzie aż 10 paczek za 250 zeta (paczka w tym kalibrze ma 200 sztuk śrutu) oraz kupiłem precyzyjną wagę do 1 tysięcznej grama i sprawdzę czy te śruty faktycznie ważą tyle i le podają w internecie czyli w zależności od rodzaju 1.51 / 1.6 / 1.7 / 2.01g.
Muszę jeszcze zainwestować w Combro to wtedy będę mógł już robić własne doświadczenia z energią etc. Koszt Cobmro które dosyć rzadko się pojawia co prawda na allegro to około 250 złotych. Ale raz kupione już zostanie na zawsze prawda? :D
Awatar użytkownika
pg.25
Posty: 409
Rejestracja: 10 mar 2008, 20:47

Post autor: pg.25 »

Jak zcina ci stoper to i kołek nie pomoże.Dobry montaż powinien trzymać bez kołków i stoperów.A montaże PP dobre nie są
Hatsan 75S+Alchemik+PP 6x40
sharps innova+chinka3.5-10x40
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Jak chcesz kupić combro to nie alegro tylko u producenta wysyłka jest za darmo http://www.chronoscopes.com/
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
cb400n
Posty: 34
Rejestracja: 21 sie 2008, 11:47
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: cb400n »

To strasznie tanio. 40 funtów to przy obecnym kursie chyba niecałe 200 złotych. Ale jak to zrobić? Przelewem czy co? W funtach czy w złotówkach? Top wyjdzie dużo taniej jak w Polsce. I pytanie do kolegi pg.25 co to jest montaż PP? Point Precision? chodzi o firmę? A dlaczego dobre nie są? Wyglądają identycznie jak inne montaże za 199 złotych. Przecież to tak proste urządzenie że czym może się różnić od markowego? Co ma krzywe szyny lub małe śrubki? Montaż to montaż, da się zacisnąć na szynie i tyle. Ważne by miał równe krawędzie tam gdzie się dociska do szyny. A tak propo to napisał do mnie kolega z tego forum ale nie wiem czy zdradzać kto więc powiem tylko co napisał.

Napisał żebym sprzedał hatsana bo on też kupił i tyle władował że wyszło by koło 760 złotych bodajże i woli nie myśleć co by za to miał a ja żebym dalej nie pakował w swojego bo nie wyrobię z kasą a harnaś i tak mi w zamian nic nie da. Coś w ten ton. Odpisałem mu tak:

"Hi hi ja wydałem mniej więcej:

Wiatrówka 600 z transportem
luneta plus montaż 160
1x śrut teflonowy (55) plus 1 paczka zwykłego (29) przesyłka (25) = 109zł
sprężyna 70 plus przesyłka = 84
dotoczenie prowadnicy 40złotych
zrobienie maszynki do wyciągnięcia sprężyny (pręty nakrętki itp) 15zł
teraz zakupiłem specjalnie do niego wagę i kolejne śruty na razem 149 zł z przesyłką
plus dodać jakieś ze 20 złotych na narzędzia, smary, bilet na tramwaj żeby odebrać prowadnicę to jakby podliczyć na całego tylko hatsana wydałem w tym celu już:

600+160+109+84+40+15+149+20= minimum 1177 złotych a być może i o czymś zapomniałem jeszcze. To teraz jak już złapałem bakcyla to głupio sprzedawać. Nie jestem olimpijczykiem i jego celność (skupienie 20mm na 8/9metrów) i trafianie w latarnie na 100m (szerokość słupka 10cm) mi wystarcza? Za ile ja sprzedam teraz używanego harnasia jak nowy bez transportu na allegro kosztuje 579zł? Za 400? Już trudno się mówi. Mi się i tak podoba, cały czarny, duży, ciężki. Może to trochę dziecinne i mało profesjonalne ale do dopiero moja druga długa wiatrówka po chince i w sumie imponuje sam sobie tym wyglądem. Wiem że to złe podejście ale chyba każdy musi przez to przejść. Poza tym jak mówi mi osiągi (celność) NA RAZIE starczają. Chcę jeszcze zainwestować w uszczelkę i polerowanie wszystkiego to powiedzmy jeszcze ze 100/150 wydam ale wtedy wiem że zrobiłem już wszystko co da się wyciągnąć z tej konstrukcji. A lubie majsterkować i radość mi sprawia polerowanie, docinanie, wytaczanie, testowanie itp. Także sam widzisz że kurdę teraz to trochę ciężki temat... "

Co myślicie o tym wszystkim?
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Można płacić kartą visa/mastercard.
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

cb400.
Do tego wszystkiego dodaj jeszcze tokarkę, cobyś se sam wszystko przy nim zrobił. Ja dorobiłem Harnasiowi: mosiężny język spustu i osłonę, gwintowaną końcówkę (mosiężną) pod przyszły tłumik (mosiężny), zatrzask i uchwyt dźwigni naciągu (mosiądz), a myślę jeszcze o zamku (też mosiądz), no jeszcze mosiężne dotoczone podkładki do śrub trzymających łoże. I miałbym się teraz go pozbyć? A w życiu.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Tyle tego mosiądzu, Zdzichu czy to trochu nie zaczyna odpustem zalatywać :?:
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
SHADE117
Posty: 3
Rejestracja: 23 sie 2008, 16:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: SHADE117 »

wklejam tutaj kilka fotek z góry sory za jakosc ale zdiecia byly robione k770i przy półświetle bo nic innego u znajomego nie bylo pod rekom , później wkleje inne fotki juz cyfrowka

Obrazek
zdiecie łoża ktore naprawde daje fajny efekt wizualny

Obrazek
tutaj wlasnie zalaczam zdiecie jak ja zrobilem otwor zeby mozna bylo dociazyc na poczatek 5-8 dziurek wiertarka nastepnie do reki poszedl pilnik i taki to osiagnalem efekt końcowy

Obrazek
Obrazek
a tutaj 2 zdiecia mechanizmu spustowego wiele sie nie rozni od poprzednich podeli poza paroma szczegółami ktore poprawiają jakosc i wtrrzymałość i kilka mankamentow ktore mozna bylo zobaczyc w poprzednich modelach a to innym razem napisze
Był H90+BL 4-16x50 AOE
Jest H125 TH BL 4-16x50 AOE
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Wiatrówka wielka, a ja lubię mosiądz. A ponieważ mam wielką frajde z dłubania przy niej, to i wymyślam co by tu jeszcze zmienić czy dodać. A potem powieszę na ścianie i niech się kurzy. :lol:
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 225
Rejestracja: 06 paź 2006, 9:29
Lokalizacja: zewsząd

Post autor: Roman »

A potem powieszę na ścianie i niech się kurzy


Figurke z porożem też ??? :lol:
Iż 38
ODPOWIEDZ