Obrazek

Rozbiórka Slavii 634

Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Rozbiórka Slavii 634

Post autor: Dude »

Ostatnio zmieniony 25 wrz 2007, 0:38 przez Dude, łącznie zmieniany 6 razy.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Z tego co wiem, to w 634 orginalnie były montowane zepto.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2006, 21:42 przez Maniek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Małe porównanie fabrycznych sprężyn: od Slavii i od Hatsana:

http://republika.pl/hatsan/Forum/Sprezyny.jpg

Kto zgadnie która to która? :lol:

Na wszelki wypadek mała podpowiedź:
.....................Górna:..........Dolna:
Długość:........21 cm...........29,5 cm.
Ilość zwoji:...29.................38
Końcówki:.....obrobione.....nietykane po ucince

[ Dodano: 21 Lipiec 2006, 17:36 ]
W oczekiwaniu na zestaw od Tonia złożyłem mój sprzęt. W czasie składania napotkałem jednak na pewien problem - tłok nie chciał wejść w cylinder (blokował się na uszczelce). Poradziłem sobie z tym natłuszczając cylinder od środka olejem hydraulicznym. Po tym zabiegu wszystko było już OK :okok:
Zrobiłem sobie także PET-a jednak jej nie zamontowałem, bo sprężyna okazała się już trochę krzywa i uniemożliwiła mi ten zabieg. :(
Całość przesmarowałem tylko i wyłącznie molibdenowym (no i tą wspomnianą wyżej oliwką). Efekt: zero diesela, strzał krótki i cichy :radocha:
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2006, 23:36 przez Dude, łącznie zmieniany 1 raz.
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Widać, masz Dude małe zainteresowanie, a szkoda bo b.dobre karabinki.
No cóż w sumie forum o hatsanach :)

A tak apropo, nie wydaje Ci sie że 21cm to mało?

Jest tam jakieś napięcie wstępne?
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Napięcia wstępnego jest około 1 cm. Co do sprężyny to nie sądzę, żeby dłuższa była potrzebna. Pomimo jej niedużej długości zapewniam, że moja Slavia ma charakterek :) Przy dłuższej możliwe, że stałaby się już za brutalna a przy za krótkiej anemiczna :> Taka jest dobra.
Co do zainteresowania... no cóż, chciałem napisać coś co by trochę urozmaiciło tematykę tego forum. Ciągle tylko Hatsan, Hatsan i Hatsan... ;P
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
Uważam, że opis kolegi Dude jest jak najbardziej potrzebny :luzik: . Będzie w ogóle super, jak każdy posiadacz innych niż hatsan karabinków zamieści opisy.
Głupotą według mnie jest "ślepe" faworyzowanie jakiejś marki, z równoczesnym "przemilczaniem" innych (co można zauważyć na pewnym forum, dawno przeze mnie nie odwiedzanym lol )
Dobrze by było, żeby forum służyło pomocy wszystkim zainteresowanym strzelaniem i wiatrówkami. Każdy, kto może coś wnieść nowego, lub zapytać o cokolwiek- powinien to robić, uwzględniając oczywiście porządek na forum. Ja tak uważam.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

masz rację Szymon, mam nadzieję (odpukać :!:) zamieścić niedługo opis BMK19 :okok: . Karabinek raczej mieści się w moich możliwosciach budżetowych. W sumie nie wiem czemu ale nie rajcuje mnie strzelanie z wiatrówek które źle sobie radzą na dystansach krótszych niż 50m, ot taki dziwny ze mnie facet ;) :wysmiewacz: i właśnie dlatego puki co mam Hatsana ale domowy arsenał chyba się powiększy :) Co do opisu Slavi - DOBRA ROBOTA Dude :brawo:
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Steve-o
Posty: 67
Rejestracja: 06 lip 2006, 18:40
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Steve-o »

Fajny tutaj jest ten spust chyba bardzo prosty. Chcialbym zobaczyc HW rozkrecone za co tam sie tyle placi... :)
Hatsan 70STG + P8x56L
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Fajny tutaj jest ten spust chyba bardzo prosty.
Prostszego spustu już chyba nie da się zrobić. :lol: W zasadzie składa się on z dwóch elementów: z zapadki trzymającej tłok oraz z języka spustowego.
Chcialbym zobaczyc HW rozkrecone za co tam sie tyle placi...
W zasadzie to każda wiatrówka (łamana) składa się z tych samych, kilku elementów (łoże, lufa, cylinder, tłok, sprężyna, prowadnica, spust). Może zatem dziwić dlaczego jedna kosztuje przeszło 2 000 zł, a druga zaledwie 99 zł :lol: Otóż w droższych wiatrówkach płaci się za jakość wykonania, myśl techniczną oraz użyte materiały. W HW nie zobaczysz wielkiej różnicy w ilości elementów w porównaniu ze Slavią, jednak podane przeze mnie trzy wyżej wymienione kryteria sprawią, że będzie wiatrówką lepszą od Czeszki ale zarazem droższą.
Awatar użytkownika
mmajstruk
Posty: 32
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:19
Kontakt:

Post autor: mmajstruk »

W Slaviach 634 nie ma uszczelek Zepto.
Zepto to materiał.
Tak jak Oteva.
Miłek Majstruk
Obrazek
Szczęście sprzyja lepszym!
Awatar użytkownika
Szymon
Posty: 407
Rejestracja: 03 maja 2006, 11:32
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: Szymon »

Witam
To tak jak np. z narzędziami.
Za 20 zł w tesco można kupić kpl. kluczy płaskich. Do czego sie przydadzą - łatwo się przekonać ;P .Gwarantuję, że tymi kluczykami można jedynie rozkręcać klocki dla dzieci. Jeden kluczyk Stanleya kosztuje też ze 20 zł. A są też firmy produkujące w cenie 200 zł za klucz (ostatnio przeglądałem katalog). W czym tkwi taka różnica ceny- przede wszystkim w zastosowanym materiale i technologi wykonania.
Tak samo i jest z wiatrówkami, elektroniką, samochodami itp.
Pozdrawiam
Szymon.Karpacz
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

zgadza się, mam komplet kluczy nasadowych HZ-ta, służą dzielnie już ok 25 latek.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Krystian jeżeli chcesz stosować coś na nie porysowanie śrub to myślę ,że miękki polietylen np. z reklamówki lub worka będzie lepszy.
I dla wszystkich, długość sprężyny ,jej liczba zwoi itp. to nie wszystko liczy sie też materiał z którego jest wykonana ,oryginalna sprężyna Hatsana to szmelc w porównaniu z CZ ,a i od tych są lepsze wykonane z drutu np. Sandvik i Oteva.
Tak jak pisał Miłek Zepto to materiał z którego jest wykonana uszczelka ,a nie jej kształt ,zreszta sam się niedawno o tym przekonałem żyjąc w błogiej nieświadomości.
Ta w Slavi 634 po oględzinach wydaje się być z NBR.
Post raczej OT dołączony dla tych którzy czytają temat ,a jeszcze nie wiedzą o różnicach jakościowych.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. A patrzajcie ile z tym trza roboty.
Obrazek
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

o ile się nie mylę ta Dianka ma system dwóch przeciwległych tłoków, czyż nie tak :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Na zdjęciu są dwa więc chyba tak. Z tego co widzę to ma nawet dwie przeciwskrętne sprężyny!
A mam takie pytanie: czy ten drugi tłok (antyodrzut) także napędza śrut? Pewnie nie ale wolę się upewnić... Czy powietrze które spręży po prostu sobie powoli uchodzi?
ODPOWIEDZ