Obrazek

Język spustowy- wymiary

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Język spustowy- wymiary

Post autor: volty »

Witam- potrzebuję dokładnych wymiarów języka spustowego w H70 (sam plastik). Jeżeli dorwę odpowiednio dokładne schematy postaram się wykroić taki element z jakiegoś błyszczącego metalu... Może mosiądz... ?
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

Nie potrzebne sa zadne schematy , radze ci na wymiar nie robić bo w hatsanie jest jezyk zle zrobiony jest za krótki i za bardzo wysunięty do przodu tak ze jak ktos ma małą reke to strzelanie jest uciazliwe.
Jak juz robisz to wyciagnij stary jezyk i odrysuj górna czesc jezyka na metal o gr. 5mm wytnij a częsć jezyka za którą chwytamy zeby strzelać przedłuż troszke i najlepiej cofnij do tyłu(dla wygodniejszego strzelania)


mosiądz może być, jest bardzo łądny po wypolerowaniu wygląda jak złoto.

obecnie strzelam z jezyka który przedłuzyłem i cofnołem blizej rekojesci w załacznikach zdjecia - strzela sie z niego swietnie i przy nim chyba zostane
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Strzelasz bez obudowy spustu ? Taki dłuższy język chyba nie mieści się w oryginalnej... :?:
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

tak ten dłuższy sie nie mieściliczyłem sie z tym, zrobiłem specjalną obudowe wlasnie z mosiądzu do tego języka ale niewidze potrzeby jej wklądania.

W załącznikach są 3 rózne języki te 2 co nie są zamontowane w hatsanie mieszczą się normalnie w oryginalnej obudowie

Fajnie by było jakby ktoś zaczął bawić sie ze spustem jest to moim zdaniem najlepszy element w hatsanie , niema ograniczen przeróbek ,Bym mógł wymieniac doswiadczenia z ludzmi którzy by sie tym takze zajmowali
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Awatar użytkownika
volty
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwie 2008, 11:21
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: volty »

Nie ukrywam że mam zamiar zrobić sobie nowy spust... niestety akurat ten mechanizm wymaga precyzji...
Na razie chcę zrobić język z mosiądzu, obudowę z jakiegoś "srebrnego" metalu- do tego chcę okleić, lub "przykręcić" zewnętrzne powierzchnie polimeru odpowiednio wyciętą, grawerowaną blachą- i usunąć oksydę. Marzy mi się srebrno, złoto czarny H70 8)

Na razie zbieram materiał- kiedy już będę na etapie tworzenia na 100% wpadnę po radę :)
aha... czym kroiłeś ? nożyczki do metalu starczą ? jak nadałeś taki ładny połysk srebrnemu językowi ? papier wodny ?
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

no niewiem jakie nożyczki przecieły by metal o grubości 5mm
Wycinałem szlifierką katową troche zabawy jest ale efekt takze.

Jezyk szczyszczasz przykłądowo papierkiem 230 a nastepnie 600 i polerujesz pastą polerską
Jak niemasz pasty a chcesz zeby jako tako sie błyszczało to szczyszczasz dodatkowo papierkiem wodnym 800 i jeszcze potem 1000
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
Zablokowany