Obrazek

Jak obliczyć energię wiatrówki ??

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Kolega z forum pomaga w zrobieniu chrono, dostarczał podzespoły do własnoręcznego montażu.
Poza tym, bywają sklepy z wiatrówkami, które mają chrono. Można umówić się, przyjść z własną wiatrówką i pomierzyć.
Poczytaj długi temat:
http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=209 ... emy+chrono
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
slimlukas
Posty: 37
Rejestracja: 07 mar 2008, 15:48
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: slimlukas »

ale fajna sprawa z tym chrono :) podaje dane i ma dobrą dokładność. Dziękuję za informacje :)
HATSAN 105S Tuning /WALTHER 3-9x40 GA
kapsel
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2006, 15:57
Lokalizacja: szczebrzeszyn

Post autor: kapsel »

odświerzam bo ostatnio bawie sie wlasnie nad pomiarem przez mikrofon ,

Wiem ze jest niedokładny ale powiedzcie mi od kiedy trzeba liczyc czas?
od poczatku strzału do uderzenia w przedmiot? czy znalesc odleglosc po odgłosie wystrzału do odgłosu uderzenia?

niemoge sie nigdzie doczytac a mierzac ta "cisze" pomiedzy strzalem a udezeniem bez tego "wielkiego"odgłosu wystrzału mierzy mi 0,016555

Robie to w audacity
Był H70stg(modyfikowany) + lupka ussr

Jest H55 goły
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

tez bawilem sie tym i wykres wygladal miej wiecej tak ze na poczatku byla cisza, potem pojawialo sie fala o niewielkiej, rosnacej amplitudzie (podejrzewam ze to dzwiek poruszajacego sie tloka, lub nawet odglos ruchu sruta w lufie :hm: ) a potem nastepowal nagły skok amplitudy i od tego momentu kilkadziesiat skoków o róznej amplitudzie, cichło wszystko po jakims czasie i wykres wracał praktycznie do równowagi, potem odglos uderzenia charakteryzował sie kolejną bardzo duzą amplitudą.

Edit: Strzały wykonywalem z dokladnie 4m - wystarczajaca odleglosc zeby róznica 1 cm w okresleniu odleglosci przeszkody od konca lufy dawala bład nie wiekszy niz 1m/s ;)

Pomiar robilem powiekszajac obraz maksymalnie, i od kropeczki na której zaczynał sie nagły skok, przy przeszkodzie tak samo. Pomiar wychodził mi wlasciwie dosc dokladny ;)

Oczywiscie to tylko moje odczycia, nie sprawdzalem tego na chrono, jednak jesli w serii 5 strzałów uzyskalem rozrzut 2m/s uznaje ze pomiar jest ok, gorzej jesli błedy przekraczałyby 10m/s

pozdrawiam
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
dominik
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2008, 13:17

Post autor: dominik »

Mam prśbe obliczy mi ktoś moją wiatrówke bo mi niewychodzi.

V=320 m/s

m=0,00025

[ Dodano: Czw 26 Cze, 2008 14:29 ]
A itak już tematu niechce mi sie zakładać jak zdjąć muszke w hatsanie 55s compact combo
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

z parametrów które podałeś wychodzi 12,8J
ale coś za lekki ten śrut :zdziwko: Powinien ważyc od 0,45 - 0,7 grama dla kalibru 4,5mm
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

Chyba że to jakiś wynalazek typu śrut bezołowiowy, trafiają się takie wynalazki. Tylko te 320 m/s to jakoś dziwnie pachnie mi danymi producenta, a nie faktyczną prędkością, chociaż przy tak lekkim śrucie... może?? :hm:

Co do zdejmowania muszki... było przerabiane do znudzenia na forum, ale ok, rozumiem, upał rozleniwia :P. Podgrzej ją troszkę (gorąca woda, suszarka do włosów itp.) i wtedy przez szmatkę spróbuj ją zdjąć. Jak nie idzie - klocuszek drewniany albo inna przekładka aby nie porysować oksydy i delikatnie popukaj młoteczkiem.
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
Awatar użytkownika
Master
Posty: 29
Rejestracja: 21 cze 2008, 15:43
Lokalizacja: Sandomierz

Post autor: Master »

można też piłką do metalu uciąć za muszką i nie będziesz musiał sciągać no i będzie od razu pod tłumik:)
Magnum 4.5 ->hatsan85+tuning alchemik.
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Master pisze:można też piłką do metalu uciąć za muszką i nie będziesz musiał sciągać no i będzie od razu pod tłumik:)
Wstaw chociaż rechoczącą emotke, bo ktoś pomyśli że tak można i przeprowadzi takową amputacje (film instruktażowy wszak jest :lol: :lol: :lol: )
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Luciush
Posty: 1188
Rejestracja: 11 sie 2006, 20:13
Lokalizacja: Miasto aspołeczne

Post autor: Luciush »

A no właśnie, ktoś wie jak się teraz czuje wiatrówka Jarka i co z nią się ciekawego dzieje ?? :) nunez, jak to czytasz, odpisz proszę! :)
AA S400 Classic + BE 3200 10x40
Było: H90, QB78 i trochę szkiełek.
dominik
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2008, 13:17

Post autor: dominik »

a dla tego 0.45 ile powinno wyjść bo ja podałem taki co do glowy wpadł a tak wogóle czy 12,8 J to dużo jestem nowy to niewiem.

A a wiatrówke mam taką Hatsan mod 55 s comact combo może mi wyjaśnić ktoś co to znaczy compact combo
Awatar użytkownika
twardy
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2008, 12:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: twardy »

dominik, zerknij chociażby TUTAJ

Mam nadzieję że sobie poradzisz :)


PS: 320m/s dla śrutu 0,45 g to za dużo. Chyba że masz zarejestrowanego FAC'a ... (23,04 J). Jeśli nie... trzymaj się z tym w domu :D :D :D
Walther LG300 + Viper 4-16x50
HUNTER TEAM ŚLĄSK
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

nigdzie nie jest powiedziane, że kolega dominik ma v0 320. mógł tyle wyczytać np ze strony sklepu
Marcin chcesz bana za you?
Awatar użytkownika
twardy
Posty: 111
Rejestracja: 15 cze 2008, 12:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: twardy »

Mein Gott pisze:nigdzie nie jest powiedziane, że kolega dominik ma v0 320. mógł tyle wyczytać np ze strony sklepu
Prawdopodobne.
Lub co gorsza - z reklamy na Allesro :? .
Walther LG300 + Viper 4-16x50
HUNTER TEAM ŚLĄSK
dominik
Posty: 9
Rejestracja: 26 cze 2008, 13:17

Post autor: dominik »

1-Troche zwyżyłem mam 305 m/s ale to patrzyłem na stronie hatsana
ODPOWIEDZ