Obrazek

Tani Bushnell ????

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Tani Bushnell ????

Post autor: olkrzys »

Panowie co myślicie o tej lupce bo Bushnell ma z reguły bardzo dobrą opinię,może to jakaś alternatywa na Hatsana?http://www.arobron.pl/index.php/cPath/4 ... /63/page/2
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Ten Bushnell Elite 4200M 6-24x40 to bardzo dobra lunetka i chyba powinna wytrzymać na Hatsanie. Jednak jest strasznie długa i może być problem z zamontowaniem jej na łamańcu...

A tak na poważnie to o którą konkretnie Ci chodzi?
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

Chyba chodziło koledze o tą: Luneta Bushnell Sportsman Mate 3-9x32 (721398) :D
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
olkrzys
Posty: 39
Rejestracja: 06 cze 2006, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Post autor: olkrzys »

Sorry.Troszeczkę nie precyzyjnie podałem link.Faktycznie chodziło mi o tą Sportsman Mate 3-9x40 :]
H 55 short plus AGS 4x40 plus PET plus zestawik od Hogana
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Nie spodziewałbym się po niej cudów. Ot taka lepsza chinka. Na iwebie tanie celowniki Bushnella mają raczej nienajlepszą opinię...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Dobre celowniki Bushnela zaczynają się od serii Trophy w górę (Legend, Elite, 3200 itd).
Seria Sportsman wymaga montażu dampa. Obraz jest całkiem przyjemny, jednak najwytrzymalsze one nie są. Hatsan go raczej roztrzepie.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
gnat8
Posty: 15
Rejestracja: 12 lip 2006, 20:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: gnat8 »

co do tanich bushnellow :-)
Bushnell 3-7x28 za 40zł

I tak bedzie lepszy niz ten shit tasco 4x20 ktory daja w komplecie nie wiem po co ;-)
Obrazek
Obrazek
Logan

Post autor: Logan »

Ja bym nie ryzykował czegoś takiego na harrym...
Awatar użytkownika
Tomek242
Posty: 169
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tomek242 »

gnat8 pisze:co do tanich bushnellow :-)
Bushnell 3-7x28 za 40zł

I tak bedzie lepszy niz ten shit tasco 4x20 ktory daja w komplecie nie wiem po co ;-)
Jedno i drugie to badziewie, całkiem możliwe że tabasco 4x20 dłużej pożyje bo ma mniej skomplikowany mechanizm. W pseudo lunetach z zoomem jest więcej rzeczy które szybciej mogą ulec uszkodzeniu. Przeznacz te 40 zł lepiej na śrut :dokuczacz:
Hatsan 70S+Szkiełkobazarek 3-9x40
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

No proszę, to Bushnell też już ma podróby za 2 paczki śrutu. :)
Jeśli chcesz kupić Bushnellka to bardzo polecam linię Trophy, a w zasadzie to od tej linii wszystko się zaczyna, co wytrzyma na kopiącym sprzęcie. Banner czy Sportsman wytrzymają owszem, ale na montzażu dampa, a to praktycznie podwaja koszty.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Katharn
Posty: 68
Rejestracja: 21 cze 2006, 22:05
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Katharn »

HAHAHAHA - pod żadnym pozorem tego (3-7x28) nie kupuj :D To podróbka :)

Mam to cudowne Rybie Oko :D Dostałem w zestaw do Chinki - cośmy je kiedyś z Loganem kupil - celowniczek sobie zostawiem - i jakoś strezelam z nim na razie :) ale w kilku słowach - jest o kant .... roztrzaść.

Obraz okropny - ona jest chyba focusowana na jakieś 60 metrów - bo bliżej - paskudnie zbiera, poza tym obraz jest mglisty. Żeby było ciekawiej - pokrętła regulacji służą chyba do ozdoby i ustawia się je na czuja - bo o jakichkolwiek klikach możesz zapomnieć :)

Lupki tej zdecydowanie nie polecam :)
AA Pro-Sport + AGS 3-12x44 Tactical MilDot
Kiedyś był:
Hatsan 70S + Bazar 3-7x28
Awatar użytkownika
gnat8
Posty: 15
Rejestracja: 12 lip 2006, 20:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: gnat8 »

Wierzbin pisze:eśli chcesz kupić Bushnellka to bardzo polecam linię Trophy,
Bushnell Trophy 3-9x40 493ł:wow: ta luneta przekracza wartosc hatsana 90 stg o 170zl a to chwilowo nie na moja kieszen. Styknie mi tylko na jakiegos tasco 3-9x40 tylko jeszcze nie wiem jakie mocowanie do niego lepsze.
Obrazek
czy
Obrazek
Katharn pisze:Dostałem w zestaw do Chinki
to musialbyc jakis dobry zestaw bo ja do chinki dostalem tylko 4x20
Obrazek
Obrazek
Logan

Post autor: Logan »

gnat8 pisze: to musialbyc jakis dobry zestaw bo ja do chinki dostalem tylko 4x20
Zestaw był składany pod Katharna... Wtedy byliśmy kompletnymi żółtodziobami więc popełniliśmy masę błędów...
Pablo
Posty: 217
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:56
Lokalizacja: Okolice Lublina

Post autor: Pablo »

gnat8 jeśli chcesz kupić "Tabasco" to nie bierz takiej z zoomem, bo w praktyce i tak nie będziesz z tego korzystał, zwykle używa się i tak tylko jednego powiększenia, a jest tylko więcej ruchomych elementów które mogą się popsuć, montaż weź najlepiej pojedyńczy najlepiej średni powinien wystarczyć na lunetkę do około 44mm średnicy obiektywu i raczej coś dobrej jakości bo jak kupisz lepszą lunetę to nie będziesz musiał "ganiać" za nowym nontażem.
AA TX200 Mk.3 + Falcon Merlin 10 x 42 T class
Był Hatsan H80 + AGS Sapphire 4 x 40
Awatar użytkownika
gnat8
Posty: 15
Rejestracja: 12 lip 2006, 20:38
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: gnat8 »

Ok dzieki za porade, znalazlem juz odpowiednia lunete Tasco6x40+montaz.85zl
Widzialem ze na forum ktos ma taka lunetke. Niestety nie znalazlem aukcji gdzie dawaliby za darmo jednoczesciowy montaz. Jedn gosc mial na zdjeciach lunete z jednoczesciowym montazem ale na dole aukcji napisal ze trzeba go oddzielnie dokupic za ponad 40zl :/
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ