Obrazek

HW95-i jaka optyka

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

No tak ale ma sprowadzić nową tylko tyle trzeba czekać, to mnie troch odstrasza. Wierzbin, a moze będziesz wiedział kto ma na sprzedanie takową lunetke za rozsądną cene??
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Jakiś czas temu wisiała taka na iwebie. Ale nie wiem gdzie jej szukać, bo szukajka nie działa :/
Może napisz, że kupisz takową w dobrym stanie...
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

A wiec po wielu dniach przemyśleń i liczenia pieniędzy no i oczywiście porad kolegów zakupiłem Busnella legend 5-15x40 :D. W tym tygodniu ma dojść i zastanawiam się nad montażęm do niej i jak narazie padło na coś takiego:

http://www.allegro.pl/item310553563_mon ... delta.html

Zastanawia mnie czy wcizne jeszcze zakrywki Butler Creek?? Bo jak narazie nie stać mnie na nic leprzego :)
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Mam wątpliwości czy w ogóle luneta wejdzie z tym montażem. Zwróć uwagę, że ma AO na obiektywie, a to poszerza średnicę. O Butlerach nawet nie ma co mówić ;)
Ja na swoim HW też miałem obiektyw 40mm ale bez AO (mały Trophy), na montażu BKL (a wszystkie BKL z wyjątkami są jednakowo średnio-wysokie) i pod zakrywką BC był prześwit raptem ok 3-4mm.
Najpierw przymierz, później kupuj. :)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

Też więc się pytam :D Ale bym dał ciała, czyli co kupić coś do 44mm??
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Spróbuj zmierzyć średnicę obudowy obiektywu, policzysz sobie z tego promień i według tego kieruj się z zakupami montażu.
Moja rada jest taka, że lepiej się szarpnąć (nie wiem, pożycz stówkę od szwagra, wujka, ciotki - kogokolwiek ;) ) i kup od razu dobry montaż, bo i tak będziesz kupował dwa razy.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
irak
Posty: 1590
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:26
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: irak »

Nie wiem też czy uda Ci się na montażu przyoszczędzić. Mimo wszystko to sprężyna, a z tymi tanimi to nigdy nie wiadomo. Poprawiam: nie uda Ci się na montażu przyoszczędzić :).
I tak kupisz dobry montaż (BKL'a lub Sportsmatcha), mogę się założyć, jak nie teraz to w przyszłości niedalekiej.

Gratuluję lupki ;).
Rozbrojony :), teraz IPSC Action Air. Lecę w kulki :P
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Taka porządna lupka ,a chcesz oszczędzać na montażu :nie: .
Przynajmniej kup SportsMatch E59 cena niewiele wyższa od Delty lub B-Square średni do 44mm zapytaj wcześniej tak na wszelki wypadek czy da się jeszcze założyć osłony Butler Creek gdyby przyszło Ci kiedyś do głowy dokupić je i koniecznie potarguj się 80 zł to dużo i z pewnością da się coś uszczknąć.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
SEBCIO
Posty: 217
Rejestracja: 12 paź 2006, 7:26
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: SEBCIO »

Już mam zakrywki i właśnie mam obawy ale chyba zrobie tak jak piszecie, poczekam i kupię coś lepszego. :)
CZ200s+BL 5-15X40 I WIATR W PLECY
ODPOWIEDZ