Obrazek

Kupić Slavię czy dołożyć na coś leszpego?

Maks

Kupić Slavię czy dołożyć na coś leszpego?

Post autor: Maks »

Witam.

Mam nadzieję, że we właściwym podforum wpisałem wiadomość. Dopiero zaczynam się bawić w te klocki. Można rzec, iż jestem laikiem, dlatego mam do Was pytanie. Otóż posiadam w portfelu około 700 zł. i zastanawiam się co lepsze. Kupić już teraz Slavię 634, czy może uzbierać jeszcze trochę pieniędzy i od razu zakupić coś lepszego?

Z góry dzięki za każdą pomoc! :D
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Jeśli lubisz majstrować to kup Hatsana .A jeśli nie to uzbieraj jeszcze parę stówek i kup hw ;)
No nawet już za tą kasę to może jakiś używany karabinek kupisz np.hw50
Jeśli nie zależy ci na mocy to masz nowy hw30 ;)
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

W tej cenie można dostać HW30 i nawet FWB 300 ale lepiej dozbieraj te parę stów i kup sobie cos lepszego a nie będziesz żałować :) Choć zalerzy jaki chcesz mieć ten karabinek? Ma być w limicie 7 J czy 17 J ? I do jakiego strzelania ma służyć?
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Onichimor
Posty: 56
Rejestracja: 03 sie 2007, 16:24
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Onichimor »

Za 130 złociszy więcej można już kupić HW-50s u Andrzeja Kliszewskiego. Ja bym dozbierał... :)
Pozdrawiam
No Guts - No Glory!!!
HW-80ksd (Senio Inside)+PP 3-12x42AO
Kolter K-19 - się popsuł...
Awatar użytkownika
karol
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2007, 19:58

Post autor: karol »

Ehh, na forach jak ktoś zada pytanie typu: Mam 500 zł co kupić I jak wygląda odpowiedź? Kup Slavię, inny pisze, że lepiej dorzucić trochę i będziesz miał HW 30, następny: to juz lepiej dorzucić trochę i mieć HW50 itd aż dochodzimy do 1500zł

Musisz zadać sobie pytania:
Na jaki dystans chcesz strzelać?
I czy ma to być wiatrówka do częstego strzelania i przykładania dużej wady do celności itd, czy rekreacyjnie raz na jakiś czas do puszek czasami do tarczy.

Ja mam Slavie i nie żałuje, nie strzelam jakoś strasznie dużo, zamierzam poprawić trochę fabrykę po skończeniu gwarancji, co będzie później się okaże

Slavia teraz to koszt jakieś 550zł czyli masz 150zł dorzucasz 150żł i masz Leapersa 3-9x32 z montażem, albo już lepsza HW jak chcesz
Slavia 634 + Bushnell SharpShooter 3-9x32
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Maks pisze: Otóż posiadam w portfelu około 700 zł. i zastanawiam się co lepsze. Kupić już teraz Slavię 634, czy może uzbierać jeszcze trochę pieniędzy i od razu zakupić coś lepszego?
Witaj
Jeżeli nie zależy Ci na mocy, to szczerze polecam Ci karabinki matchowe - FWB (Feinwerkbau), Diany, Haenele 312, Anschutze. Są bardzo celne, na ogół dobrze wyważone a strzelanie z nich to czysta przyjemność.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Całkiem niezłym wyborem jest jeszcze BMK40 - kopia AA TX200. Kosztuje ok 7-8 stów.
Weihrauch to jednak najlepszy stosunek cena/jakość.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Mein Gott
Posty: 1029
Rejestracja: 18 mar 2007, 19:32
Lokalizacja: pod Warszawą

Post autor: Mein Gott »

700zł to nie jest kwota, za jaką można kupić karabin matchowy :hm:
Już lepiej HW 50 od Andrzeja. Podobno maksymalnie stuningowana slavia mu wciąż nie dorównuje.

pzdr
Marcin chcesz bana za you?
jarko
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2007, 13:54
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: jarko »

Bardzo trudne pytanie. Co ludzik to inna odpowiedź. Ja dodam swoją. Masz 700 to spoko. Poszukaj sklepu z ratami dodaj drugie tyle w ratach albo troszkę więcej i masz zapewniam ciebie na 100% satysfakcję, jesteś bez bezsennych nocy a śnić się będą tylko same dyszki. Podlicz sobie ile miesięcznie bez uszczerbku na domownikach i sobie możesz w ratę wsadzić przez pewien czas. Warto przemyśleć.
HW30, HW97K+HAWKE 3,5-16X44AO, Blow Air Power
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Mein Gott pisze:700zł to nie jest kwota, za jaką można kupić karabin matchowy
nie przesadzaj FWB 300 i 300s chodzą po 700-750pln a to chyba matchówki, nie?
Tu (klik na foto) Obrazek masz przykład nie pójdzie za tyle i za tydzień będzie od 1zeta a pójdzie za około 650-700pln
Ostatnio zmieniony 08 lis 2007, 23:12 przez foxrysza, łącznie zmieniany 2 razy.
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Mein Gott pisze:700zł to nie jest kwota, za jaką można kupić karabin matchowy
Już lepiej HW 50 od Andrzeja.
Ja tam nie dałbym tyle kasy za HW-50 mogąc mieć za te same pieniądze dobry karabinek matchowy. Za 700 zł spokojnie można kupić Haenela 312 (tego to nawet za mniej niż 500), FWB 150 lub FWB 300 z łożem do odnowienia (np. taki: LINK poszedł za 660 zł.), a także kilka fajnych Dian (np. modele 60 i 66). W granicy 700 zł jest już według mnie w czym wybierać.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Dopiero zaczynam się bawić w te klocki.
Więc jak kiedyś każdy z nas.Niestety nie wszyscy którzy zaczynali bawą sie nadal.
Na początek kup Slavie i sie pobaw,jeżeli zabawa spełni twoje oczekiwania to sprzęt zawsze
można zmienić.Kupujesz i strzelasz,puźniej jak cie wciągnie zbierasz na coś lepszego,potem sprzedajesz dokładasz co naskrobałeś i tak jakoś leci ;)
Ja tak zaczynałem.Na początku była bardzo stara i bardzo używana Diana35,potem Hatsan75,nastepny Hatsan 70,Slavia631,gdzieś pomiędzy nawet Chinka B coś tam,Iż 53M,znowu Slavia tym razem 634 a teraz jestem na poziomie HW97k,Slavię 634 jednak zostawiłem,poprostu lubię tą dmuchawkę.Najpierw sprubuj czy dla ciebie strzelanie z wiatru to zabawa na chwilę czy cię wciągnie i jedyną żeczą o jakiej będziesz myślał w wolnej chwili to trajektoria lotu śrutu :) a wtedy zaczniesz mysleć o konkretnym sprzęcie. :hm:
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: BRAT_MIH »

Za 700 zł masz Slavię i lunete Leapers czy najlepszy zestaw z najtanszych i pykasz sobie ladnie. Ja ze Slavii z 12 metrów strzelam w zapalki, z 25 m w koreczki a na 50 m z poprawka na opad w puszki. Trafiam w co chce, lenetka jast ok i poki co mi wystarcza i nie napalam sie juz na lepszy sprzet.
Slavia 631 Lux + Leapers 3-9X32 AO 1 MIL-DOT, Blow Air Power
Awatar użytkownika
karol
Posty: 23
Rejestracja: 06 lis 2007, 19:58

Post autor: karol »

Jak chcesz kupować Slavię to bierz teraz, jeszcze trochę i będzie Slavia made in CHINA :(

Na allegro tuż po wakacjach nie było ani jednej Slavki, tylko używane. Teraz znów podrożała, ale da się jeszcze kupić za 530zł (z gratisami to tam trochę ponad 500zł)
Co do tuningu wystarczy kilka prostych zabiegów i jak na rekreacyjną wystarczy, chyba, że chcesz lepszą, bardziej profesjonalną to bierz HW
Slavia 634 + Bushnell SharpShooter 3-9x32
Sabo35
Posty: 94
Rejestracja: 12 sie 2006, 14:44
Lokalizacja: Polska

Post autor: Sabo35 »

Jeżeli nasz 700,- zeta to Slawia + optyka, to w tej cenie się zmieścisz i to dobry wybór.
Miodne jest też HW30 i tu bym sie zastanawiał przy Twoich zasobach kasowych. HW50 to cos posredniego pomiedzy 30 a 95 przy czy wydaje się, że na siłę chce byc 95 a to sprawia, że ma kopa wobec czego nie mieści sie w moich kryteriach, lepiej już 95, ale kasa o wiele wieksza. BMK totalnie odradzam, jak mozna takie coś proponować :nie: .
Wobec tego pozostaje jednak Sławka jako najlepszy wybór. Bardzo dobrze sie strzela, jest celna a zawodzi jak każda wiatrówka sprężynowa. Celność porównywalna do HW.
Kup Slawię.
AA S410 Classic,Cz200s,RR5,Iż38,Iż40
ODPOWIEDZ