Obrazek

Chcę domowym sposobem porysować lufę

erio
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2007, 18:43
Lokalizacja: Kielce

Chcę domowym sposobem porysować lufę

Post autor: erio »

Mam Hatsana GL do którego mogę za 50 zł kupić lufę gwintowaną od Hatsana, z portem ładowania i koroną,
Hatsana kupiłem za grosze, strzela bardzo łądne, zakupiem do neigo juz prowadnice (jest w drodze ) bo jak strzelam to mi sie wiatrówka skręca (obraca wzdłuż długiej osi ) przy strzale

Nie che mi sie inwestować w lufę ... wolałbym miec lufę rysowaną , bo podobno lepsza od gwintowanej ... , ale rusznikarze mowia sporo ponad stówkę ..

Jak oni to robią???... nie jestem gorszy, sam sobie poradzę, a jak spiepsze sprawe to wtedy kupie gwintowaną lufę ..

narazie pomysł mam taki:
wziąć pręt ok. 4.5mm (taki żeby minimalnei nie chciał wejsc w lufę )dłuższy niż lufa o jakies 15 cm., stoczyć do na 4mm, ale na koncu zostawić ten łebek wiekszy od lufy.
następnei ten łebek wyrzeźbić z niego gwiazdę np. 5 ramienną, lub 4 ramienny kwadrat, po czym przełożyć przex lufę.

Jak już przełożę przez lufę to na końcu dospawam poprzeczny pręt i przeciągnę łebek z gwiazdę przez lufę skręcając go .
W ten sposób powstanie rysowanie na lufie .. czynność w razie potrzeby powtórze :)

co wy na to :)

PS. Żeby rysy byłu takie jak trzeba na pręcie namaluję markerem spiralę i będę pilnował żeby byłą cały czasn na górze, żeby skęt był równy
Hatsan 70, Spust CUSTOM, i sexi prowadnica, Poin Precision 3-12x42 wytrzymuje upadek na beton
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Możesz też rozgrzać lufe do czerwonosci i skręcić ja - metoda kowali
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Uwaga tylko dla płetwinurków

Pomysł nawet bardzo dobry ale materiał użyty na przeciągak musi być twardszy niż lufa to popierwsze po drugie musisz ustalić skok np. na 500mm głębokość bruzdy musi być mała nie wiem ile mnie się wydaje ze około 0.02-0.05mm nie możesz tego robiąc rzecznie musisz zrobić jakiś przyrząd żeby zachować równy skok i ośowość bez tokarza jak zwykle się nie obejdzie musisz także zapoznać się z budowa narzędzi skrawających jeżeli chodzi o geometrie ostrza wiec nie jest to łatwe zadanie jak ci się wydaje życzę powodzenia a wiesz czemu niektórzy mówią ze LR jest lepsza zdania na ten temat sa podzielone jak zawsze zastanawiałeś się kiedyś czemu firmy nie robią tego seryjnie
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

krystian85 pisze:Możesz też rozgrzać lufe do czerwonosci i skręcić ja - metoda kowali
Skręcić i zawiązać w supełek. Krystian rozumiem że to był żart ;)

Pozdrawiam Darek
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Nie to nie zart ! tak kiedyś gwintowali lufy , ale to było jeszcze w czasach cowboi:)

zaraz poszukam czegoś ciekawszego ...

pozdrawiam
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
erio
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2007, 18:43
Lokalizacja: Kielce

Post autor: erio »

krystian85 pisze:...rozgrzac do czerwoności...
napisalem DOMOWYM SPOSOBEM!!!

plizzz zapodajcie konstruktywne uwagi .. jak to robią profesjonalisci , czy jest szansa ze to zrobie lepiej lub gorzej ... jaki jest skok gwintu .. ile obrotu wykonuje srut w lufie zanim ją opusci .. 1/2 ??
, poważnie myslę żeby zrobic takie rysy, nawet za płytkie wprawią srut w ruch ..
Hatsan 70, Spust CUSTOM, i sexi prowadnica, Poin Precision 3-12x42 wytrzymuje upadek na beton
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

erio masz PW

Pozdrawiam Darek
erio
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2007, 18:43
Lokalizacja: Kielce

Post autor: erio »

Daras pisze:erio masz PW

Pozdrawiam Darek
nie doszło jeszcze :)
Hatsan 70, Spust CUSTOM, i sexi prowadnica, Poin Precision 3-12x42 wytrzymuje upadek na beton
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Oto ono w całej okazałości - no cóż trudno je nazwać Hi-Tech ale dobrze spełniało swoją rolę - może komuś sie przyda do inspiracji gdy będzie chciał stuningować swoją wiatrówkę sprzed lat kilku



Zdjęcie i fragment za : Roman Matuszewski, "Steny z fabryki Jarnuszkiewicza", Archeologia Wojskowa, Nr 2/93, str.

"... Przeiągarka uruchamiana jest ręczną korbą. Posuwisty ruch narzędzia w przewodzie lufy wymuszony był przez lufę o małym skoku , która obracana korbą przeciągała równomiernie i powoli każdy z 11 gwintowników. Przeciągacxz-gwintownik był rdzeniem stalowym na którego obwodzie umieszczone było 6 występów z nożykami odpowiadającymi 6 bruzdom w przewodzie lufy . Każdy z 6 występów posiadał kilka nożyków różnych kształtów i funkcji żłobiących częściowo bruzdę. Poszczególny nożyk skrawał tylko część szerokości bruzdy, przemiennie tak by wiórki metalowe miały przejście do zagłębień między zębami . Kolejne przeciągacze pogłębiały stopniowo bruzdy do pełnej głębokości tj. ok. 0,125 mm. Obrobiona z zewnątrz lufa z kanałem rozwierconym do średnicy 8,85 mm mocowana była w uchwycie przeciągarki . Do stojaka przymocowane jest 11 rurek-pojemników w których w oleju przechowywano przeciągacze według wzrastających rozmiarów ..."
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
erio
Posty: 28
Rejestracja: 09 lip 2007, 18:43
Lokalizacja: Kielce

Post autor: erio »

Nie wiedzialem ze taka zabawa jest nielegalna ... niniejszym wycofuje się z pomysłu. Dziękuję wszystkim za uwagi.
Wychodzilem z założenia ze jak GW są już legalne to z RL tez nei ma problemu ...

dzięki za wszyskie uwagi, można skasować wątk
Hatsan 70, Spust CUSTOM, i sexi prowadnica, Poin Precision 3-12x42 wytrzymuje upadek na beton
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Możecie mnie uswiadomic :?


pozdrawiam
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

No właśnie, dlaczego nielegalne? Grypsujecie coś tam na PW a później nie wiadomo o co chodzi ;)
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

To dlatego,żeby podnieść dramaturgię. :lol:
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

O ile się nie mylę w naszym kraju zabronione jest przerabianie gwintowanie luf, nie wolno mieć chyba nawet takich urządzeń do gwintowania. No chyba że coś się zmieniło, to zwracam honor. I nikt tu nie grypsuje.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Rysowanie to nie gwintowanie pamiętajcie chłopaki i myślę ze można to zrobić domowymi sposobami i nie jest to pewnie zabronione ale nie jest to proste zadanie spróbować zawsze można najlepszy przyzad do rysowanie był by wykonany z widii sama końcówka ale na zrobienie jakiejś części zwoju gwintu to nie mam pomysłu a jaki powinien być skok można gdzieś znaleźć pewnie na naszym szanownym forum
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
ODPOWIEDZ