Obrazek

Pierwsze wrazenia & pytania o odrzut it.

Awatar użytkownika
Tomq88
Posty: 148
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:36
Lokalizacja: Okolice Kielc
Kontakt:

Pierwsze wrazenia & pytania o odrzut it.

Post autor: Tomq88 »

Wczoreaj przyszla dlugo oczekiwana przesylka z h70 w srodku. Odpakowan zostala doiero wieczorem, a pierwszy test odbyl sie po 22 :D

Lamie sie dosyc ciezko, jednak nie tak by trzeba bylo wolac pudziana do pomocy. Pewne problemy z domknieciem wynikajace z niedoswiadczenia (mi.n. wypadl mi srut przed domknieciem lufy) i dalej poszlo gladko. Zbyt gladko. Z tego co czytalem na forum hatsany to dosyc narowiste karabinki. Moja jednak strzelal bardzo kulturalnie. Kop oczywiscie byl odczuwalny, jednak wcale nie wybija barku :PP Spust- bajka, trafila mi sie nowsza wersja, z regulacja, ale byl tak ustaiony ze strzelalo sie miodnie, a o zadnej walce z nim nie bylo mowy. Kolejna rzecz, ze wiatrowka nie jest zbyt glosna. Strzelalem w nocy jednak zaden z sasiadow nie zgalaszal pretensji.. No i kolba- pusciutko, glucho, jak w giitarce :lol:

Strzelalem do puszki z odleglosci nieco ponad metra, zostala tyko tak ladnie przedziurawiona, nie bylo na niej widac sladow jakiejs wiekszej masakry.

Nie wiem czy moja "rozczarowanie" wynika z tego z zawyszonych oczekiwan, czy mam jakis slabszy egzemplaz, ale spodziewlem sie wiekszej mocy. Smiem watpic ze udaloby mi sie rozwalic butelke szklana z 20 metrow. A wy co o tym sadzicie? Zbyt wygorowane oczekiwania, czy cos jest nie tak? Mimo wszystko to zaskocenie racczej na plus..



P.S. Z czasem pomysle o tuningu, pierwsze co to zapewne docaizenie kolby.
P.S2 Jesli temat jest w zlym miejscu, posze o przeniesienie.
Hatsan 70 Custom + Tuning + Nikko 6x42
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady.
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Po samym kopie nie można określić mocy wiatrówki. Postrzelaj z jakiś 20m i staraj się przede wszystkim trafiać :) moc to nie wszystko.
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Tomq88 pisze:pierwsze co to zapewne docaizenie kolby.
Pierwsze to zobacz jak wyglądają końcówki sprężyny i jeżeli trzeba to je obrób (planowanie).
Następnie umyj system i przesmaruj odpowiednimi smarami. Dociążenie kolby może poczekać, ważniejsze są "wnętrzności" karabinka. To takie minimum na start, później przyjdzie kolej na dociążanie kolby i resztę, z naciskiem na "resztę" :D
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Nie sugeruj się kopniakiem jak ilością "energii". Owszem kop rośnie z energią, ale nie koniecznie. Gdybyś strzelił z PCP stwierdziłbyś, że karabin w ogóle niczym nie strzela, bo nie ma kopniaka. ;)
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Tomq88
Posty: 148
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:36
Lokalizacja: Okolice Kielc
Kontakt:

Post autor: Tomq88 »

Hmm.. to skad opinie (nie tylko na tym forum, takze na iwebie) ze harnas ma niezly odrzut? W porownai do tego slawia pewnie glaszcze po barku :lol:


A w ogole to odeslalem wiatrowke (reklamacja), bo przyszla gladka a chcialem gwint:/
Hatsan 70 Custom + Tuning + Nikko 6x42
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady.
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Na początku zabawy z wiatropedami miałem takie samo odczucie jak Ty !
Postrzeałem z kultularnych sprzętów , i wiem ze hatsan to brutal :lol:
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Oprócz siły sprężyny bardzo istotna jest jeszcze konstrukcja karabinu. Średnica cylindra, długość i masa tłoka, skok tłoka, jakość uszczelek. To wszystko składa się na cykl strzału.
Im konstrukcja lepsza, bardziej przemyślana, tym cykl krótszy i kopniak mniejszy.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Awatar użytkownika
Tomq88
Posty: 148
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:36
Lokalizacja: Okolice Kielc
Kontakt:

Post autor: Tomq88 »

Czyli trafila mi sie jakas niezla sztuka, nawet regulacje twardosci spustu miala, a to chyba rzadkosc (?) :D ale co z tego skoro i tak musialem go odeslac.:/ znajc zycie przysla mi jakas przedpotopowa wersj w ktorej jedynym plusem bedzie gwint w lufie.. ehh to zycie...
Hatsan 70 Custom + Tuning + Nikko 6x42
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Czy ma ktoś pomysł jak zmierzyć "siłę kopa".Mnie się wydaje,że wrażenia są subiektywne.Dobrze by było,żeby to jakoś znormalizować.
Pozatym taka informacja byłaby pomocna podczas tuningu.
Pomiar powinien być możliwy do zrealizowania przez kazdego.
halif
Posty: 65
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: halif »

Na iwebie były kopomierze. Nawet jednostkę kopa wymyślili. Ogólnie chyba mierzono siłę odrzutu w kierunku przeciwnym do ruchu śrutu.
:lol:
H70 zestaw Hogana; B-Square M i na tym Komz 4-10x42 plus ucinka i tłumik Wojtana.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Ja myslę o czymś prostszym.Np siłę potrzebną do naciągnięcia spustu mierzę dynamometrem.W moim Harnasiu pierwszy stopień ma 20 G,natomiast drugi 300 G (tak go ustawiłem). :)
Dla porównania,w B3 nacisk potrzebny do zwolnienia tłoka wynosi 3 kG.
Awatar użytkownika
Tomq88
Posty: 148
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:36
Lokalizacja: Okolice Kielc
Kontakt:

Post autor: Tomq88 »

Hmmm... moze by tak ustawiac harrego na jakiejs podporce, a za nim kilka zarowek. Wyniki pomiaru sily odrzutu bedziemy podawali w liczbie stluczonych zarowek. ;)

Np. Sila odrzutu H70 = 4x20 E [4 zarowki 20 watowe enrgooszczedne] :lol:
Hatsan 70 Custom + Tuning + Nikko 6x42
Chociaż krowie dasz kakao, nie wydoisz czekolady.
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

dynamometr- co tao takiego ? :?
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Dynamometr (siłomierz), miernik siły. W zależności od konstrukcji rozróżnia się dynamometry mechaniczne, hydrauliczne i elektromechaniczne.

Pozdrawiam Darek
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

a ile takie cudo :):):)
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
ODPOWIEDZ