Obrazek

Slavia 634, numer seryjny, rok produkcji

lechowiec
Posty: 69
Rejestracja: 02 kwie 2007, 22:28
Lokalizacja: Kłodzko

Slavia 634, numer seryjny, rok produkcji

Post autor: lechowiec »

Witam!

Przed zakupem slavki szukam info na temat związku numeru seryjnego i szerokości szyny pod lunetę. Wyczytałem kiedyś, że ktoś kupił slavke z szyną 11,5 mm. Ponieważ zamierzam kupić optykę, wolał bym kupić karabinek z szyną 11,5, ponieważ przy przesiadce na coś innego nie musiałbym zmieniać montażu.

Slavka ma numer seryjny i datę wybitą na kostce lufy. Czy ktoś jest w stanie poradzić, z jakimi numerami i datą slavka będzie najlepsza?? Chodzi mi zwłaszcza o szynę, pomijam ostatnie narzekania na coraz gorszą jakość.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

lechowiec pisze:Czy ktoś jest w stanie poradzić, z jakimi numerami i datą slavka będzie najlepsza??
Oj szczerze wątpię żeby ktoś jednoznacznie odpowiedział Ci na to pytanie. Nikt nie wie od kiedy produkowane są Slavie z szyną 11 mm oraz jakie mają numery seryjne. Pozostaje Ci jedynie przed kupnem osobiście to sprawdzić i tyle.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Witam.Moja ma numer VO 33888 a pod spodem taki dziwny znaczek i 07 zapewne rok produkcjii co by się zgadzało a szyna ma dokładnie 11,6mm.
Z tego co czytałem to im nowsza seria tym bliżej 11mm.Może pepiki co serie poprawiają frezarkę albo frezer ma okulary jak denka od bytelki :D oby tylko nie przegioł i mu 5,5 nie wyszło :lol:
Old Indian Never Die
lechowiec
Posty: 69
Rejestracja: 02 kwie 2007, 22:28
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: lechowiec »

Bracie Indian, jesteś chyba jedynym szczesliwcem który ma slawke z taką szyną. Wertowałem forum i nie znalazłem wiecej wzmianek. Gdzie kupowałęś ta slavke?? Czy jako model z 2007, posiada już oznaki spełniającej się przepowiedni odnośnie spadku jakości w najnowszych karabinkach?? Czy miałęś jakieś problemy z mechaniką?? MAm na myśli np spust, samowystrzały, problem z korkiem od blokady spustu itp?? Cz robiłś przegląd zerowy?? JAk wyglądałą prowadnica jeśli była?? JAk byś mógł to opisz po krótce co musiałeś w niej poprawić.

I jedna z ważniejszych spraw. JAk slavka miała szynę 13 mm, to dedykowano do niej montaż sportsmatch T06C. Ci co kombinowali mieli przeważnie krzywo osadzoną lunetę. Szczerze mówiąc martwi mnie trochę, że ta szyna nie ma równo 11 mm. JAkiego użyłeś montażu i czy ta za szeroka szyna nie powoduje przesunięcia osi lunety w bok względem lufy??

Osobiście uważam, że jak 13 to 13, 11 to 11, a najgorzej jak jest jakieś nie wiadomo co nietypowe. MAm nadzieje, że do tej pory już tą frezarke ustawili na 11 mm :lol: . Heh kompromitacja wizerunku firmy jak nic.

Planuje zakup slawki, nie ma tylko czasu pojechać do sklepu, mam dobre 100 km. Musze ją kupić zanim wyprodukują bmk 634 :lol:
Awatar użytkownika
romeks
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2006, 7:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: romeks »

indian pisze:Witam.Moja ma numer VO 33888 a pod spodem taki dziwny znaczek i 07 zapewne rok produkcjii co by się zgadzało a szyna ma dokładnie 11,6mm.
Z tego co czytałem to im nowsza seria tym bliżej 11mm.Może pepiki co serie poprawiają frezarkę albo frezer ma okulary jak denka od bytelki :D oby tylko nie przegioł i mu 5,5 nie wyszło :lol:
Potwierdzam.
Moja Slavia 634 nr V0 37496 (07)
kupiona w sklepie artbron http://www.artbron.pl/ind...pis&k=0&id=647,
Wiatrówka ma wymienioną prowadnicę (starą dołączono) ,
ma dokładnie 11,6 mm na szynie (najszersze miejsce),
tak, że chyba jestem drugim szczęśliwcem .....
Mogę załączyć fotki.....
:bobas:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam
------------------------------------
Slavia 634 ('07), Hatsan Mod.20
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Witam.Swoją slavke zakupiłem w Cekaus z wymienona prowadnićą i przesmarowaną ale i tak musiałem w niej pogrzebać niedługo po zakupie bo prowadnica padła.
Co do jakości to trochę mnie przeraził wogule nie oszlifowany ze spawów tłok ale wiertarka i papier ścierny zrobiły go na lusterko więc problem z głowy,co do reszty tzn spustu,zabepieczenia,lufy to nie mam zastrzeżeń i wszystko działa jak trzeba.
Wyglada to tak jak by ktoś to robił dobrze ale coraz mniej mu sie chciało i olewał szczeguły.
Co do szyny i montażu to jest pewien problem bo po założeniu standardowej 11 między szczękami w montażu powstaje luz który po dokreceniu śrub przekrzywia montaż wzgledem osi cylindra i lufy więc aby go skasować trzeba tam zaaplikować odpowiednie podkładki z blaszki o odpowiedniej grubośći a takich przeważnie trzeba długo szukać wszedzie gdzie sie da ;) .
Ja mam montaż uniwersalny jednoczęsciowy od9-16mm zkupiłem go na bazarku.Nie jest to szczyt jakośći ale po zabawie z blaszkami i zastosowaniu lepszych śrubek spełnia swoje zadanie.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

indian pisze:trochę mnie przeraził wogule nie oszlifowany ze spawów tłok
Spawy na tłoku? :zdziwko:
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

No własciwie to nie spawy tylko odpryski po spawaniu denka tłoka zaraz za uszczelką niestety nie zrobiłem fotki tego brzydkiego widoku. :PP a tłok wypolerowałem więc nie mogę tego dokładniej wytłumaczyć ani przedstawić.

[ Dodano: Pon 13 Sie, 2007 00:18 ]
W miejscu zaznaczonym strzałkami były metalowe głuty przypieczone do powiezchni tłoka,zeskrobałem je pilnikiem a następnie wygładziłem papierem i nie po nich śladu.Tłok po wyjęciu był oszlifowany tylko zaraz za uszczelką w najgrubszym miejscu więc naszczęście cylinder nie ucierpiał ale wyglądało to bardzo niedbale.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Old Indian Never Die
lechowiec
Posty: 69
Rejestracja: 02 kwie 2007, 22:28
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: lechowiec »

Wniosek zatem taki, że jeżeli kupie pożądny montaż to i tak nie założe lupy powiedzmy profesjonalnie na tę 11,6 mm nietypową szynę?? Zatem pieniądze na dobry montaż bedą wyrzucone w błoto, jeżeli trzeba i tak kombinować z blachami i podkładkami.


Chyba wole już slawke z 13 mm ale wymiarową szyną. Zakładam pożądny montaż i mam spokój, a wszystko wygląda jak powinno. Pluł bym sobie w brode, gdybym musiał kombinować z blachami, wydając na firmowy montaż przykładowo 120 zł. To bez sensu. Zwłąszcza, że nie mam technicznych możliwości żeby taką szynę 11,6 mm poprawić.

Chce na tej slawce posadzić Tropchy 3-9*40 MD. Jest malutki i byłby fajny zestawik do rekreacji.

JAk można tak zrąbać karabinek taką szyną, w dodatku w poważnej fabryce. Przeciez slawka to nie lider 44, który wygląda jak by był na kowadle robiony i to bardzo partacznie. Widziałem bebechy tego karabinka na iwebie to wiem co mówie. Korpus zrobiony z blachy, lepiej bym sam na kowadle młotkiem wyklepał. Słowo daje, czasem dorabiam różne cześci do blacharki malucha czy chociażby kombajnu taty ostatnio :lol: .

A ludzie kupują ten szajs. Dobre marki jak slawka, hw i inne pewnie dlatego spadają z jakości.

Dzięki chłopaki za cenne uwagi. chyba zmienię preferencje na szynę 13 mm :lol:

JAk to ciezko teraz coś kupić dobrego. Przez te wiatrówki bede miał koszmary niedługo. NAwet kupując HW za 1500 powinno się od razu rozbierać. Paranoja. Slavka przynajmniej tania, tych 500 zł nie jest już tak żal.

Następną wiatrówkę robie sam :lol:

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

lechowiec pisze:Wniosek zatem taki, że jeżeli kupie pożądny montaż to i tak nie założe lupy powiedzmy profesjonalnie na tę 11,6 mm nietypową szynę?? Zatem pieniądze na dobry montaż bedą wyrzucone w błoto, jeżeli trzeba i tak kombinować z blachami i podkładkami.
Myślę, że kupując montaż 'profesjonalny' na szynę 11 mm, tego 0,6 mm różnicy nawet byś nie zauważył. I bynajmniej nie byłyby to według mnie pieniądze wyrzucone w błoto. Jeżeli martwisz się przesunięciem lini celowania w bok wynikającą z różnicy tych wymiarów, to uświadom sobie, że mając zero ustawione powiedzmy na 20 metrów, na odległościach do 50 metrów błąd ten będzie mniejszy od milimetra. Śmiesznie mały co nie?
lechowiec
Posty: 69
Rejestracja: 02 kwie 2007, 22:28
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: lechowiec »

JEżeli, rzeczywiście tak mały, to nie ma prawa być widać tego przesunięcia. Montaż na 11 mm upraszca sprawę przy przesiadce na inny karabin. Ten na 13 mm trzeba by było sprzedać albo wyrzucić. Sprawa wyjaśni się w sklepie, w zależności co bedą mieli. Dzięki!

[ Dodano: Wto 14 Sie, 2007 10:50 ]
I jeszcze jedna sprawa. JAki mantaż na szynę 11 mm pod B trophy 3-9*40 na Slavke możecie polecić?? Chodzi o coś pożądnego, żeby nie latało po szynie i nie krzywiło tubusa. NAjlepiej żeby nadawało się do użycia na wiekszej wiatrówce, bo śnie o HW 98 i w przyszłości pewnie go kupie, jeżeli finanse i kobieta pozwolą, no i oczywiście jeżeli zapał nie zniknie :D. Troche sie martwie bo moje dziewcze nie za bardzo jest zadowolone z moich zainteresowań sprzętem strzelającym. JAk bedzie żoną to może być gorzej ;( Panowie jak przekonujecie swoje kobiety, że to jest ciekawy i bezpieczny sport?? :D Dziwczyna mi ostatnio powiedziała, że nie chce żeby w domu było coś takiego jak wiatrówka, czy broń. Powiedziałem że ojciec chce przypomnieć dawne czasy, jak pykał ze sprzętu z LOK-u i chce kupić :D . A jezeli chodzi o dawne czasy, to jakie wiatrówki mieli w LOK. TAto nie pamięta co to było, wie tylko, że było celne i miało gwint w lufie.

Ojciec jest zagorzałym wrogiem tandety produkowanej powszechnie, ale przebąkiwał coś o fajnej taniej wiatrówce za 100 zł z gazety. Żebyście widzieli mine, jaką zrobił po obejżeniu zdjęć bebechów lidera 44. Ech sam pamiętam czasy jak mi się podobała Norconia Germany Profesional z ołówkiem :lol: Dopiero to forum mnie uświadomiło, na szczęscie zanim cokolwiek kupiłem.


Wracając do planów: Slavka w przyszłości zostanie jako rekreacja na otwartych. Snuje takie długoterminowe plany, bo to będzie spory wydatek na nowe hobby. Chcę jakoś optymalnie wydać pieniądze w tym kierunku.

Pod 13 mm zalecają SportsMatch T06C jako jedyny słuszny, z tego co wyczytałem. Wiadomo również, że krótka szyna w slavce utrudnia, a może uniemożliwia nawet użycie montażu jednoczęściowego.
Awatar użytkownika
romeks
Posty: 13
Rejestracja: 27 gru 2006, 7:26
Lokalizacja: Toruń

Post autor: romeks »

lechowiec pisze:........Sprawa wyjaśni się w sklepie, w zależności co bedą mieli. Dzięki!
Chyba się za długo zastanawiałeś. Będziesz miał kłopot z dostaniem nowej Slavki.
Przeglądając Allegro oraz sklepy internetowe zauważyłem kompletny brak Slavi 634.
Ciekawe co się stało. Do tej pory były dostępne.
Czyżby szyna 11,6 mm i mające nastąpić przejęcie produkcji przez rasę żółtą to spowodowało.
Pewnie ceny czeskich oryginałów pójdą w górę,
bo jest już pierwszy symptom.
Chyba, że to miejmy nadzieję, przejściowe kłopoty z dystrybucją.
Pozdrawiam
------------------------------------
Slavia 634 ('07), Hatsan Mod.20
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

romeks pisze:Przeglądając Allegro oraz sklepy internetowe zauważyłem kompletny brak Slavi 634.
Ciekawe co się stało. Do tej pory były dostępne.
Slavia przestała być produkowana u naszych sąsiadów. I jeśli jest okazja kupić to kupować teraz, bo zaraz nie będzie w ogóle.
Może doczekamy się BMK 631 ;)
Polecam temat: http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=2553
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
lechowiec
Posty: 69
Rejestracja: 02 kwie 2007, 22:28
Lokalizacja: Kłodzko

Post autor: lechowiec »

Skoro tak, to wzrośnie sprzedaz HW, a Czesi na tym stracą. A taką dobrą markę mieli. Nie opłaca im sie produkcja tych wiatrówek czy jak?? China zabije chyba wszystko co dobre.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Teraz to Slavie już były Słowackie, nie Czeskie.
A CZ produkuje przede wszystkim palną, wiatrówki to na deser :?
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ