Obrazek

'Porządna'wiatrówka na 'wygodne' strzelanie /C 1077?

Awatar użytkownika
dpeak
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:33
Lokalizacja: Elbląg

'Porządna'wiatrówka na 'wygodne' strzelanie /C 1077?

Post autor: dpeak »

Witam wszystkich,
Jestem nowinciuszem na tym forum jak i w sprawach wiatrówkowych. Jedyną wiatrówką, która dotychczas posiadałem była Hatsan S70. Mocna i celna wiatrówka ale z dużym odrzutem (jak to Hatsan) i jak dla mnie niewygodna w użyciu.

Przeczytałem już mnóstwo wątków w poszukiwaniu tego co szukam aż w końcu stwierdziłem, że nie obejdzie się bez własnego.

Oto czego szukam:

Uwielbiam strzelać i szukam dobrej wiatrówki na rekreacyjne strzelanie. Co do tematu to pod „porządną” wiatrówką mam na myśli coś lepszego niż Chinki za 200zl. Jestem w stanie wydąć nawet koło 1000zl, jeśli sprzęt jest tego warty. Z drugiej strony nie chce wydawać fortuny bo sprzęt ma służyć do rekreacji, strzelania sobie kilka razy w miesiącu w lesie, „just for fun”.

Co do samego strzelania to strzelam głównie na leżąc na jak najdłuższe odległości (do 50m), w zależności na ile pozwala sprzet. Z tego tez powodu odpadają dla mnie wiatrówki z sprężyna. Nie lubię tego łamania za każdym strzałem. Chciał bym móc ułożyć się wygodnie i oddać kilkadziesiąt strzałów bez konieczności zmiany pozycji i większego wysiłku. Po prostu następny magazynek, ewentualnie kolejny nabój CO2 i dalej.

No i w tym momencie dochodzimy do sedna sprawy. Ze względu na kasę i przeznaczenie PCP jak i GAS RAM odpadają. Łamane to nie dla mnie. Zostaje CO2. Pierwszy mój wybór padł na UMAREX 850 AirMagnum. Solidna firma, wiatrówka dobrze wykonana. Nie tania ale za dobry sprzęt trzeba zapłacić. Jedyną alternatywą w tym momencie wydawał mi się Desperado, ale z kilku powodów pozostałem wstępnie przy 850’tce.

Sęk w tym że nie ma wielkiego wyboru jeśli chodzi o karabinki na CO2. Mi zależy jeszcze na „military look”, dlaczego jestem nawet bardziej skłonny do plastiku niż do drewna.

Obliczając koszta wyszło mi ze za 850’te z pełnym wyposażeniem (luneta, tłumik, dwójnóg, pokrowiec, kulochwyt, itd.) musiał bym zapłacić jakieś 2000 zł. To mi się jednak wydaje zbyt dużo jak na „zabawkę”, która ma służyć wyłącznie do rekreacji.

No i tym sposobem skończyłem na Crosman 1077. Sprawdziłem ja pod względem moich wymagań:

Co2 – check
Military look – check
Magazynek 12 strzałów – check
Cena – check
Celosc - ?
Wykonanie – ile można oczekiwać za 300 zl?

Za 1000 zl dostał bym cały zestaw (wspomniane wyżej).

Teraz chciał bym usłyszeć opinie doświadczonych „wiatrówkowników” na opisany przeze mnie temat. Czy Crosman to dobry wybór na okazjonalne rekreacyjne strzelanko?
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Miałem Crosmana 1077, to była moja pierwsza wiatrówka jeśli chcesz strzelać celnie na 7 metrów to możesz sobie ją kupić, na dalsze odległości sieje nie wiem dlaczego. Poza tym spust w niej chodzi ciężko, gdyż język spustowy obraca jeszcze magazynek. Gdyby nie to że mało celna i ciężki chaczący spust zostawiłbym ją sobie. Być może trzeba w nią włożyć trochę pracy i będzie dobrze. To była moja pierwsza wiatrówka i za bardzo jeszcze nie wiedziałem co można stunigować dlatego poszła w świat. Na dalsze jednak odległości nie postrzelasz bo jest słaba i ma wielki opad.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

strzelając leżąc i do sprężyny można się przyzwyczaić, owszem napinanie jest niezbyt wygodne ale mi już to nie przeszkadza ;) karabinki na CO2 maja dwie podstawowe wady jak dla mnie: mianowicie koszt eksploatacji (oprócz śrutu naboje CO2 - jeden na ok 30-40 strzałów) i mała moc a także powtarzalność strzałów zależna od temperatury otoczenia. Idealnie Twoje wymagania spełnia PCP ale tu pojawia się wyższy koszt zakupu karabinka i akcesoriów (butla, wężyk do napełniania kartusza jak i samo jego napełnianie czy zakup pompki), naturalnie w przypadku PCP jak i CO2 można zaoszczędzić na optyce nie mniej na 50m i dalej można śmiało postrzelać z dobrymi wynikami i ze sprężyny, koszt zakupu dobrej sprężynówki mieści się w Twoim pułapie, do całości dochodzi jednak koszt zakupu odpowiedniej optyki (np. Belomo 6x42 MD - 280 zeta).
AA TX200 HC
halif
Posty: 65
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: halif »

A nie lepiej CZ 200s. Jeżeli szukasz PCPA. Akurat na iwebie są za 1200. No, tylko do tego koszt butli, reduktora, przewodów. Kolejne 500zł jak nic. Mimo wszystko, jeżeli szukasz "kilkudzisięciostrzałowego" karabinka do strzelania "na duże odległości" to nic tańszego nie znajdziesz. Natomiast koncepcja aby strzelać z nabojów jest chybiona. Są one stosunkowo drogie i nie pozwolą na uzyskanie dużych energii przez śrut.

Jeżeli nie chcesz wydać tyle to skup się na rozwalaniu puszek na 10m i do tego Crossman nadaje się świetnie.

EDIT- tutaj masz jeszcze Twinmaster Desperdo Rohm'a
http://akhobby.pl/index.php?a=opis&k=44&kt=&id=124
karabinek trochę tańszy (szczególnie w tym sklepie u Andrzeja), a ponoć (tak twierdza na iwebie, nigdy nie miałem go w ręku) jest celniejszy. Poza tym ma te same wady i zalety co Umarex...

Tu masz Berette "military look". Caleność średnia, ale jak wygląda.. (jeżeli na tym Ci zależy)
http://cekaus.com.pl/index.php?idmenu=631

W Cekausie (kolejny dobry, tani sklep) masz tego Umarxa za 1400 zł z lunetą i resztą fantów:
http://cekaus.com.pl/index.php?idmenu=801

Chyba,że wolisz kałacha, ale tutaj niezbepiecznie zbliżamy się ku 2000zł
http://cekaus.com.pl/index.php?idmenu=786
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Witam
Wprawdzie nie strzelałem z 1077 ani z NightStalker'a ale ten drugi Crosman wydaje się być praktyczniejszy ze względu na zasobniki 88gr.
Opis NightStalker'a znajdziesz np tu:

http://airguns.pl/200,.html

Pozdrawiam
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

A żaden z was nie wspomniał o trabancie.
A warto.
Awatar użytkownika
dpeak
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:33
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: dpeak »

Wielkie dzięki za liczne i szybkie odpowiedzi. Na iweb'ie zamknęli mi zaraz ten temat bez dodania sensownej odpowiedzi. Słyszałem ze na tym forum jest pod tym względem lejej i nie zawiodłem się.

Co do propozycji:

Jeśli 1077 naprawdę jest taka niecelna (7m? Może ktoś potwierdzić?) jak sugeruje jeden z forumowiczów to odpada dla mnie od razu. Jak wcześniej wspomniałem mam zamiar strzelać na jak największe odległości.

Wierze ze do "sprężyny na leżąco" można się przyzwyczaić, ale nie mam takiego zamiaru;)

Oczywiście myślałem o PCP, bo jak ktoś napisał, jest to idealne rozwiązanie dla moich wymagań. Jednak doczytałem się ze jest to sprzęt raczej dla wyczynowców (bardzo celny) a i koszt odstrasza.. 2000zl na hobby to jak dla mnie przesada.

Co do zastrzeżeń do co2: Faktycznie eksploatacja nie tania ale jak dla mnie jest zaakceptowania, zwłaszcza w porównaniu do PCP, gdzie butelka i jej ładowanie mnie odstraszają

To ze co2 jest czule pod względem temperatury tez wiem, ale z tym również bym mógł żyć.

Najważniejsze są dla mnie nadal jakość wykonania, celność i wygoda użytkowania.

Może jakieś kolejne propozycje?
halif
Posty: 65
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: halif »

Skoro z wszystkim "możesz zyć" to kup Crossmana. Też "można z nim żyć". Nie rozumiem czego od nas oczekujesz w tym temacie. Że bezkrytycznie pochwalimy Twój wybór? Damy Ci kasę na super sprzęt? Wskażemy super sprzęt za prawie darmo?
W tym świecie nie ma nic za darmo. Tutaj poznałeś ceny. W moim odczucie NIE JEST MOŻLIWE spełnić wszystkie Twoje wymagania. Tak jak nie da się jeździć nowiutkim Audi płacąc tyle co za Kia.

Jeżeli nie straszna Ci chińska myśl techniczna to możesz sięzastanowić nad BMK-50. Ma różna opinię, ale to najtańsza PCP na rynku. Za 990zł masz karabinek. Jak poszukasz to za 500 dostaniesz butle. Z celnością różnie, użytkownicy twierdzą, że trzeba trochęnad tym karabinkiem popracować. Zdażają się nieszczelności kartusza, ale cóż... nic lepszego nie ma. Zresztą jakbyś dał ogłoszenie na iwebie, to może ktoś by ci sprzedał za 700-800zł. Tutaj masz nowy:
http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... cts_id/515

Co do testów to poszukaj na forum bron.iweb.pl było kilka wątków.

Jeżeli nie oto Ci chodzi, to nie potrafię Ci pomóc. Sprecyzuj czego oczekujesz. Opinie o Crossmanie znasz.

Poza tym skoro "najważniejsza dla ciebie jest jakość wykonania (...)" to niczego poniżej 1500-2000zł nie kupisz. Nie można po prostu zrobić w tej cenie porządnego PCP. Albo kompromis, albo zbieraj dalej. Osobiście proponują CZ 200s, lub bliźniaczego (prawie) AA S200

@EDIT - dobra znalazłem dla Ciebie rozwiązanie:
kup sobie Crosmana 1760 - tutaj, w Kapiszonie za 527zł
http://www.kapiszon.anonser.pl/9/13/a_1 ... _timestamp
przyzwoita wydajność, w świetnej cenie. Masz test:
http://airguns.pl/35,.html

Na 50m nie strzelisz, ale na 25 możesz sie pobawić. Nie ma magazynka, więc musisz łądować co chwile, ale nie musisz łamać naciągu. Na naboje CO2.
Obrazek
Awatar użytkownika
dpeak
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:33
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: dpeak »

Do przedmówcy:

Po pierwsze wstępnie wykluczyłem PCP, więc nie wiem po co się na ich temat rozpisałeś.

Po drugie co do 1077 to nie jestem przekonany i właśnie w tej kwestii oczekuje rad. Nadaje się ona na 50m? Jak się z niej strzela? Jak z celnością? Jakie wrażenia ogólne? a może nie jest ona wart tych 330zł a z co2 wchodzą w rachubę tylko UMAREX I ROEHM?

Po trzecie wiem że dobry sprzęt kosztuje, dla tego nie chcę chinkę za 100zl tylko dobry karabinek za 1000zł, tylko taki co spełni moje oczekiwania.

Sorki za ewentualne niedoprecyzowanie z mojej strony:)

Nadal czekam na kolejne opinie w mojej sprawie.

Z góry dzięki:)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

tak więc mając tysiąc złotówek kupiłbym dobrą sprężynę, siedząc da się też strzelać ;)
AA TX200 HC
halif
Posty: 65
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: halif »

Zdecydowanie popieram Mariusza.

O 1077 dostałeś odpowiedź. Szczegóły na w/w forum. Poszukaj, dużo było.
Próbuję Ci wytłumaczyć, że owszem za 100zł nie chcesz chinki i chwała Ci za to, ale 1000 za sprzęt na sprężone powietrze (nie ważne czy CO2 ,czy PCP) to to samo, co 100za sprężynową chinkę. Zresztą nie ma porządnych karabinków na CO2. Po prostu technologia wykorzystania nabojów wprowadza masę ograniczeń. Możesz kupić sobie tylko zabawkę. O strzelanie na 50m zapomnij (celnym). Natomiast nie wiem czy potrzebne Ci 50m. To naprawdę dużo. Jeżeli upierasz się przy CO2, to ja bym kupił C 1760. Jeżeli znasz sprężynę i kręci Cie strzelanie to bym sie wstrzymał z zakupem, pozbierał i kupił PCPA.
Awatar użytkownika
dpeak
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:33
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: dpeak »

Dzięki halif za pomoc. Rozumiem wasze zamiłowanie do sprężynówek, ale dla mnie to nie to..

Ten Crosman o którym wspomniałeś to bardzo ciekawa propozycje. Przyznam się że wcześniej nie słyszałem jeszcze o niej.

Jeszcze jedno pytanie odnośnie co2. Napisałeś że nei ma dobrych karabinków korzystających z tego systemu. Czy to twoim zdaniem również dotyczy 850'tki i Twinmaster'a? A może ktoś ma inne zdanie na ten temat?
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=32661&start=0

Ja na twoim miejscu wybrał bym 850'tkę.
Co do dodatków na początek kup lupę a resztę w miarę upływu czasu skompletujesz.
Zdecydowanie nie zgodzę się z poglądem że co2 to tylko do zabawek i ten Umarex jest tego dowodem.


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dpeak
Posty: 8
Rejestracja: 25 lip 2007, 10:33
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: dpeak »

Powiem wam że ten Umarex był moim pierwszym wyborem.. Przymierzam się teraz do wersji XT, ze względu na dwójnóg..

http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produk ... rmagnum_xt

Zastanawia mnie tylko czy nie lepiej kupić TARGET SET, ze względu na zamiennik na 2 naboje 12g. Strzelanko wychodzi wtedy trochę taniej, tyle że później trzeba jeszcze dwójnóg dokupić.
bobby4
Posty: 49
Rejestracja: 18 sie 2006, 18:35
Lokalizacja: KUJ-POM

Post autor: bobby4 »

Lepiej pomyśl nad zaworem do butli 88gramowej.
Wtedy wyjdzie najtaniej gdy będziesz mógł ładować taką butlę.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ