Obrazek

Haenel 312

Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Haenel 312

Post autor: Dude »

Ostatnio zmieniony 25 wrz 2007, 0:48 przez Dude, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
KbUr35
Posty: 304
Rejestracja: 07 kwie 2007, 20:54
Lokalizacja: Warszawa - YelonkY
Kontakt:

Post autor: KbUr35 »

Jak tylko zrobisz coś z dieslem to bardzo proszę o tarcze. Najlepiej jakbyś był łaskaw na 10 i 20m.
Pozdrawiam i gratuluję zakupu.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

również gratuluję :) karabinek super ale z moim wzrokiem z muszki nie dałbym rady ;) Krystian, myślę ze nie wygoda Slavii polega na zbyt krótkim łożu na którym zamocowany jest system, również nigdy nie mogłem wygodnie trzymać tego karabinka choć chwyt jest bez zarzutu.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Piękny, moj H311 to przy tym kupa złomu :hm:
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

Krystian widziałem wszystko na Twojej stronie .....tylko pozazdrościć
;slavka634;
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

stworek5 pisze:Krystian, myślę ze nie wygoda Slavii polega na zbyt krótkim łożu na którym zamocowany jest system, również nigdy nie mogłem wygodnie trzymać tego karabinka choć chwyt jest bez zarzutu.
A dla mnie właśnie głównie w miejscu chwytu było za ciasno. Ale ja mam chyba za wielkie dłonie bo nawet w tym Haenelu język spustowy musiałem już wysunąć maksymalnie do przodu ;)

EDIT^

A oto tarcze z dzisiejszego strzelania (odległość 20 metrów, pozycja stabilna z oparciem o stół, śrut Tomitex LOK, serie dziesięciostrzałowe):

http://republika.pl/hatsan/Haenel/Tarcza1.jpg
http://republika.pl/hatsan/Haenel/Tarcza2.jpg

Jeszcze tylko muszę się przyzwyczaić do dioptera i będzie dobrze :)
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Mam nadzieje ze kiedys kupie sobie jakas hanie ...ale taka zjechana na maxa ,byleby lufa prosta była ;)
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Minęło już trochę czasu od kiedy stałem się posiadaczem tego Haenela. Teraz już mogę powiedzieć o nim coś więcej aniżeli na początku.

Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony z jego celności. Strzelając na 20 metrów nawet nie muszę iść do tarczy, by wiedzieć gdzie padł strzał.

Z czasem też przyzwyczaiłem się do przeziernika. Początkowo bardzo ciężko mi się nim celowało, gdyż brakowało mi powiększenia, jakie wcześniej miałem w lunetach. Także korygowanie błędów postawy było dużo trudniejsze, bo mniejszych drgań i wahań karabinka po prostu nie było widać. Dzisiaj jednak wróciłem ze strzelania i mogę stwierdzić, że z przeziernikiem da się strzelać równie celnie jak z lunetą (ale niestety tylko do tarczy).

Spust mam ustawiony na dwa stopnie. Obydwa z bardzo krótkimi drogami. Brakuje mi jednak ustawienia ich twardości bo mimo wszystko drugi stopień chodzi mi odrobinę za ciężko.

Ponadto jestem mile zaskoczony kulturą pracy karabinka. Po wymianie prowadnicy i przesmarowaniu naprawdę przyjemnie się z niego strzela.
Odnośnie kopa. Szczerze mówiąc, kupując tego Haenela myślałem, że będzie dużo mniejszy niż faktycznie jest, jednak taki a nie inny odpowiada mi. Nie jest na tyle duży żeby psuć celność, ale też nie na tyle mały by nie czuć że się strzela. Taki po prostu zdrowy kompromis.

Obecnie nie wiem ile Jouli może mieć śrut wystrzeliwany z tej wiatrówki, ale na pewno nie ma ich za wiele. Jakiś czas temu miałem okazję postrzelać na 50 metrów. Przeziernik ustawiony maksymalnie w górę, dwie tarcze, jedna pod drugą, wydrukowane na kartce formatu A4. Celując w górną, trafiałem w dolną... Skupienie miałem bardzo słabe ale to pewnie z winu śrutu (Tomitex LOK).

Póki co to by było na tyle. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Ja strzelałem z przeziernika do gwoździ i zapałek i wszystko jest dobrze. Tylko jedna uwaga cel powinien być jasnego koloru bo inaczej nie zobaczymy go w przezierniku. ;)
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Może gdybym miał insert o mniejszej średnicy tego koła, to może też dawałbym radę do gwoździ i pinesek. Póki co pozostaję przy tarczach ;)
Awatar użytkownika
hyena
Posty: 150
Rejestracja: 16 cze 2007, 18:33
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: hyena »

Ja tez mam duży i jakoś da się trafić ale wiem gdzie można kupić inserty.
Gdzie jest moja latajaca szabla z PCV
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Dzisiaj odnowiłem stopkę w moim Haenelu.

Tak wyglądała przed:

Obrazek

Obrazek

A tak wygląda obecnie:

Obrazek

Obrazek

Czyż nie ładnie mi wyszła? :hihi:
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 43
Rejestracja: 03 sie 2007, 18:15
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

W jaki sposób tak pięknie odnowiłeś. Coś bliżej proszę.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Szlifowanie i polerowanie elementów plastikowych praktycznie niczym nie różniło się od polerowania i szlifowania stali. Nejpierw papierem ściernym o coraz to mniejszej gradacji (zaczynałem od 360), a na końcu pastą polerską.
Gumę zrobiłem na mat bo próbowałem najpierw na mniejszej powierzchni i i tak nie chciała błyszczeć. Ją przejechałem tylko papierem 360, który został mi po szlifowaniu poprzednich elementów.
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

Dzisjaj dokonałem pomiaru na chrono mojego Haenela. (W tym miesjcu wielkie podziękowania dla Radka (radecek) za cierpliwość i pomoc na GG i PW ;) ).
Oto wyniki:
Obrazek

Rozrzut prędkości: 17 m/s
Rozrzut energii: 1,47 J

Jak dla mnie to tragedia :(
Co Wy o tym sądzicie?
Jutro kupię jeszcze Tomitexa LOK i na nim zrobię pomiary jeszcze raz. Mam nadzieję (zapewne złudną) że to wina śrutu :/
ODPOWIEDZ