Obrazek

Hatsan 80 STG czy coś innego??

Awatar użytkownika
sam w lesie
Posty: 32
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:58
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Hatsan 80 STG czy coś innego??

Post autor: sam w lesie »

Witam.

Mam zamiar sobie kupic wiatrówkę, tematów na forum o Hatsanie było wiele, ale ja też skorzystam z porady fachowców :D
A więc poszedłem do jedynego sklepu w mieście, gdzie posiadają wiatrówki. Były tam tylko Hatsany :hm: dziwne, chyba dobre te wiatrówki :D no i tak sobie patrze na różne modele a budżet malutki, miałem najpierw kupic w internecie wiatrówki z serii B lub lider, znaczy chinke ale poczytałem, pokukałem, powęszyłem i kolesia baz palca zobaczyłem to zwątpiłem :D
W sklepie były dwa modele które przypadły mi do gustu, znaczy się jeden ale dwie różne długości chodzi mi mianowicie o model 75 STG, który kosztował tam 420 zł :zdziwko: a w internecie 295 zł, parodia. Ja wybrałem model 80 STG bo jest ładniejszy od 70. W ostatecznym rozstrzygnięciu spasował mi ten model

http://www.skorpio-wiatrowki.pl/catalog ... cts_id=271

Zawiera on dodatkowo:
- beznadziejny szmaciany pokrowiec wart 30 zł, który przyda mi się na samym początku, potem go zmienię.
- celownik optyczny 4x20 którego po pewnym czasie skasuje bo najprawdopodobniej od wstrząsów przestawi się krzyż.

I teraz pytanko mam do fachowców, czy model który wybrałem będzie odpowiedni czy polecicie coś innego, acha i kolba niech będzie z polimeru.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

wszystkie modele różnią się tylko kształtem łoża, system jest ten sam. Który tu już rzecz gustu, mi bardziej podchodzi 70-tka. Przy zakupie zwróć uwagę na sposób mocowania lufy, wybierz model ze śrubą a nie czopem którego nie można wybić - to ostania nowinka fabryki Hatsana nie udana pod każdym względem...Co do ołówka 4x20, cóż - niby lepiej niż z otwartych ;)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Tombos
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tombos »

Witam
Mam 80-tkę i jestem zadowolony, ale darowałbym sobie na Twoim miejscu STG. Zwłaszcza, że od razu masz "lunetkę". Weź 80S.
Pozdrawiam
odi profanum vulgus et arceo
Awatar użytkownika
sam w lesie
Posty: 32
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:58
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: sam w lesie »

Tombos pisze:Witam
Mam 80-tkę i jestem zadowolony, ale darowałbym sobie na Twoim miejscu STG. Zwłaszcza, że od razu masz "lunetkę". Weź 80S.
Pozdrawiam
Tylko ta lunetka kosztuje ok 25 zl a z tego co się zorientowałem to pewnie po kilkunastu strzałach sz@#& ją trafi, a jeśli chodzi o STG to patrzyłem przez to i jak dla mnie to fajna sprawa.

A po drugie wersja 80 S kosztuje 271 pln a wersja 80 STG 286 pln, różnicy jest 15 zeta a same celowniki TG kosztują 50 pln, to lepiej dodac parę groszy.
Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy - Cyceron
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Lepiej nie dodawaj tych paru groszy ten celownik STG nie jest wart żadnej dopłaty posłuchaj Tomka dobrze Ci radzi.
Awatar użytkownika
Kanox
Posty: 98
Rejestracja: 11 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kanox »

Jeśli masz słabe oka to weź STG jeśli masz sokoli wzrok bierz normalne :)

Pozdrawiam Kacper
Hatsan 80 STG + zastaw Alchemika + 1kg nakrętek ;)
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 21
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

Ja mam 80S i już spiłowałem muszkę na ok 1/3 grubości wstępnej, życzę powodzenia przy strzelaniu z otwartych na odl większą niż 20m, celownik jest grubości czołgu i musisz to zrobić jeśli chcesz strzelać prezyzyjnie, z Tru Glo tego nie zrobisz!
Jakoś trzeba sobie radzić nim uzbiera się na Belomo czy Vomz'a ;(
Hatsan 80 S + full tuning by Alchemik
Awatar użytkownika
Kanox
Posty: 98
Rejestracja: 11 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kanox »

Mariusz masz racje strzelanie z Tru glo ale tylko do tarczy to jakies nieporozumienie, bo np, strzelając do tarczy z 15 m (mierzone) mam siewnik 3cm x 3cm a strzelając w pudełko od zapałek (też z 15m) mam ładny otworek 1cmx 1cm, i kompletnie nie wiem dlaczego się tak dzieje :hm:
Hatsan 80 STG + zastaw Alchemika + 1kg nakrętek ;)
Awatar użytkownika
sam w lesie
Posty: 32
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:58
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: sam w lesie »

Zawsze strzelałem wiatrówkami z tradycyjnym celownikiem (to były jeszcze w czechosłowacji wyprodukowane), ale miałem okazję pocelowac z TG i jak dla mnie to naprawdę fajna sprawa. Każdy wybiera wedle swojego gustu :D
Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy - Cyceron
Awatar użytkownika
foxrysza
-#prezes
-#prezes
Posty: 3313
Rejestracja: 22 lip 2006, 12:16
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: foxrysza »

Piotrek wszystko OK ale czy wiesz że Hatsan nie jest wiatrówką kturą można wyjąć z pudełka i strzelać, poczytaj więcej na forum.
Sam mam H100 i bardzo go lubie ale jeśli masz troche więcej kasy do wydania to zobacz wiatrówki : HW, AIR ARMS, DIANA. :)
Radość w naszych dziecięcych oczach jest najważniejszą cnotą hobby.
miodzik3
Posty: 28
Rejestracja: 06 cze 2007, 21:47

Post autor: miodzik3 »

Piotrku ! co do Hatsana 80STG sam go posiadam od roku .
Po wyjęciu z pudełka wystrzeliłem ok. 800 srutu i pękła sprężyna , tak więc nie jest prawdą
że nie możesz od razu strzelać .
Jeśli czytałeś forum to znajdziesz wiele wskazówek dotyczących ulepszenie swojej dmuchawki.
Dużo pomocy możesz otrzymać od Alchemika .
Co do zakupu to polecam aukcje

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=200555496

zrezygnuj tylko z lunetki bo szkoda kasy.

Z czasem kupisz coś lepszego .
Awatar użytkownika
sam w lesie
Posty: 32
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:58
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: sam w lesie »

A zna ktoś sklep gdzie można tanio kupic 80 STG oprócz http://www.skorpio-wiatrowki.pl
Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy - Cyceron
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Temat solidni sprzedawcy z tej samej strony http://e-tawerna.pl/viewtopic.php?p=332 ... 5394#33251
Bezbronny
Awatar użytkownika
sam w lesie
Posty: 32
Rejestracja: 04 cze 2007, 23:58
Lokalizacja: Gorlice
Kontakt:

Post autor: sam w lesie »

A czy 80 do demontażu lufy posiada śruby czy bolec do wybicia??
Wrogowie często mówią prawdę, przyjaciele nigdy - Cyceron
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

prawdopodobnie i śrubę i w nowszych wypustach bolec więc jak pisałem wcześniej, jeśli zdecydujesz się na Hatsana zapytaj o ten fakt sprzedawcy ;)
AA TX200 HC
ODPOWIEDZ