Obrazek

Problem z Hatsanem 100 STG

ODPOWIEDZ
Nazgul
Posty: 1
Rejestracja: 30 maja 2007, 10:36

Post autor: Nazgul »

Witam Serdecznie,
Mam problem zakupilem Hatsana 100 STG po oddaniu moze 10strz. Napotkalem na problem,sprezyna(dolny naciag) blokuje sie,nie mozna jej naciagnac.
Oddalem karabinek do producenta,sprzedawca poinformowal mnie ze to sprawa regulacji sprezyny.Niestety karabinek wrocil do mnie,problem jednak pozostal.
Czy moge liczyc na cenne rady?
Karabinek wysylam do Poznania mieszkam w Lodzi.Moze znacie servis ktory jest w mojej okolicy.
Serdecznie pozdrawiam

slawek
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Napisz coś wiecej bo być może kołek stopujący montaż lunety za mocno wkciłeś i on przeszkadza może to byc za długa śruba mocująca szynę i tłok po prostu sie o nią chaczy. Napisz więcej co i jak to może coś da sie poradzić.

Pozdrawiam Darek
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Miałem taki objaw, gdy sprężyna popękała w kawałki i one blokowały spust i tłok. Odpowiedź typu: sprawa regulacji sprężyny, to odpowiedź wymijająca i świadczy o niewiedzy sprzedawcy.
Niewiele można poradzić na odległość, obadaj to, zajrzyj gdzie tylko można, rozbierz.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian85 »

Mogła też pęknąć prowadnica ,kiedys o tym słyszałem :hm:
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

Nazgul pisze: Oddalem karabinek do producenta,sprzedawca poinformowal mnie ze to sprawa regulacji sprezyny.Niestety karabinek wrocil do mnie,problem jednak pozostal.
Sprzedawca nie dośc ze nie uczciwy to jescze nie kompetentny, od 2004roku za towar dostarczony do sklepu odpowiada tylko i wyłacznie sklep, udział producenta w momencie sprzedaży towaru do sklepu sie konczy :cisza:
To sprzedawca powinien rozpatrzyc gwarancje lub wysłac nowy, sprawny towar, a nie okłamywac klienta ze wysyła do producenta :maruda:
to ze wrócił niesprawny to znak ze sprzedawca nawet nie umie zlokalizowac usterki i jej naprawic ;(
Dzwon do niego i walcz o swoje :!: kupiłes??- kupiłeś. Działa?? - nie działa...
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
Kazio
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 124
Rejestracja: 09 sty 2007, 11:28
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Kazio »

Nazgul,
Jeśli towar jest na gwarancji, to nie Twój problem a sklepu. Przy okazji który to sklep?
AT 44-10 Leapers 3-9, H 70 tuning, Hawke SPORT HD 3-9x40 MAP
halif
Posty: 65
Rejestracja: 10 maja 2007, 9:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: halif »

Zawsze, mniej inwazyjnie możesz odkręcić polimerową osadę i od dołu, obok spustu obejrzeć sprężynę. Sprawdź, czy nie jest połamana. Tak, to jak mówią koledzy: masz prawo walczyć o swoje...

Jednak ja na Twoim miejscu upewnił się co do usterki. Jeżeli to sprężyna, lub prowadnica, a lufa jest ok, czyli nie ma banana, kostka jest porządnie spasowana, nie ma też np. ubytków w polimerze i takich tam, to bym kupił zestaw tuningujący od Hogana i wymienił uszczelki, prowadnicę, sprężynę. Następnie wszystko przesmarował i cieszył się karabinkiem. Oryginalne bebechy Hatsana nie są rewelacyjne. Ani jakościowo, ani materiałowo. Wymienić powinieneś prędzej, czy później. Chyba, że strzelasz bardzo rzadko i nie wiesz czy to Ciebie wciągnie. Wtedy reklamuj i baw się tym co masz.
H70 zestaw Hogana; B-Square M i na tym Komz 4-10x42 plus ucinka i tłumik Wojtana.
Awatar użytkownika
Madrian
Posty: 115
Rejestracja: 08 maja 2006, 9:09
Lokalizacja: Gród Warsa i Sawy

Post autor: Madrian »

A może zacznij od najprostszego? Wykręc o obrót, lub dwa, śrubę regulacji siły spustu - to taka malutka, w języku spustowym, na spodzie. Może zmiękczyła za mocno spust i po prostu nie łapie?
Jeśli to nie pomoże, a naciaga się do końca lecz nie łapie, oznacza to, że albo coś sie stało z zaczepem spustu, albo z zaczepem tłoka. Bardzo prawdopodobne, że wyleciała jedna ze sprężynek nainających elementy spustu.
Po prostu ją rozbierz i sprawdź. Nie będziesz musiał czekac na powrót z serwisu.
H-55 TG + AGS 4x32; IŻ-38; CPS.
Jeśli rodzice coś ci tłumaczą i nie trafia do głowy, to pamiętaj że potem obcy ludzie wtłoczą ci to przez d... tylko boleć będzie 5 razy mocniej.
ODPOWIEDZ