Obrazek

Wykrywacze metalu

Kusze, łuki, paralizatory, noże, miecze, repliki, survival... Czyli inne nasze zabawki!
ODPOWIEDZ
krystian85
Posty: 371
Rejestracja: 21 sty 2007, 10:57
Lokalizacja: tuszyn

Wykrywacze metalu

Post autor: krystian85 »

Witam
Marzy mi sie teraz wykrywacz metalu ,tak aby poszukas jakiegos pocisku mausera ot co
;). Narazie nie mam kasy i wcale sie na tymnie znam.Dzis u kuzyna elektryka zobaczyłem Taki wykrywacz do przewodów w scianach i napiecia w jednym Czy to by się nadało do poszukiwań tak na 30cm?

podrawiam
"Świat jest mały, ale należy do wielkich"
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

Z tego co pamiętam to wykrywacze przewodów działają najczęściej na zasadzie wykrywania pola elektrycznego lub magnetycznego indukowanego przez prąd elektryczny. Więc do szukania skarbów się nie nadają.
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Jeden z moich pracowników gania z wykrywaczem po polach bitew,okopach... Wielokrotnie znajdował rożnego rodzaju pozostałości po wojnach. Ale zdarzały mu sie także znaleziska praktycznie bezwartościowe z punktu widzenia historycznego. Zanosił je do punktu skupu złomu. Niektóre z takich znalezisk mogą byc bardzo niebezpieczne. Nie dalej jak jakiś miesiac temu znalazł metalową skrzynkę w której były trzy uzbrojone w zapalniki miny moździeżowe. Przy takich znaleziskach potrzebna jest ogromna rozwaga i doświadczenie. Kilka lat temu trafił na zakopane prawdopodobnie przez partyzantów w czasie II wojny swiatowej kilkanaście sztuk broni, duzą liczbe sztuk amunicji. Były tam rosyjskie pepesze, pistolety TT, niemieckie waltery i parabelki. Wygladało to na celowe ukrycie z myślą o późniejszym odkopaniu. Broń była okrecona w natłuszczone szmaty, zapakowana w worki z gumowanego brezentu i włożona do drewnianych skrzynek. Lata przebywania w ziemi spowodowały to ze skrzynki spróchniały, brezent rozsypał sie, a broń była dość mocno pordzewiała. Mimo opłakanego stanu znalazła nabywców na targach kolekcjonerskich.
Z tego co wiem to sredniej klasy wykrywacz to wydatek ok 700-800 zł.Ma on dyskryminacje na metale zelazne i kolorowe. Wykrywacze typowo do monet sa troszke innej konstrukcji,no i droższe.Wykrywacze do kabli czy prętów w scianach raczej do celów poszukiwawczych się nie nadają.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Kanox
Posty: 98
Rejestracja: 11 maja 2007, 20:17
Lokalizacja: Konin

Post autor: Kanox »

Oj mi też się marzy wykrywka, codziennie odwiedzam to forum http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... 078f170e73 i oglądam co sobie ludzie odkopali, fajna sprawa choć czasem może być niebezpieczna, walniesz szpadelkiem w zapalnik pocisku i koniec...

A to już przesada, podziwiam ich że mieli odwage, ja bym tylko wezwał saperów :zdziwko: http://www.poszukiwanieskarbow.com/Foru ... 51&start=0 jakby to walło, oj nie chce nawet myśleć

Szkoda tylko że przyzwoity wykrywacz kosztuje od 800 zł w góre mi sie podoba Rutus Solaris (dobry bo POLSKI :) ) 1299 zł piechotą nie chodzi ehh :/

Pozdrawiam :)
Hatsan 80 STG + zastaw Alchemika + 1kg nakrętek ;)
Awatar użytkownika
BRAT_MIH
Posty: 23
Rejestracja: 14 sty 2007, 23:35
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: BRAT_MIH »

Jabel do samodzielnego monatazu kosztuje 87,90 zł.

Zlutowujesz lub prosisz kogos o to. Masz oryginalne pudelko zeby schowac ta plytke i baterie. Ja wsadzilem do innej - kozacko wyglada i nikt nie wie ze to taka tanizna. Musisz zrobic tez cewke. Cewke najlepiej zrobic z pleksy gosyc grubej, w jej boku wycinasz rowek i tak nawijasz zwoje tworzac slimaka. Calosc montujesz na rurze pcv odpowiednio wygietej na cieplo i mozesz isc do lasu. Ja ze swoja duzo nie chodzilem, bo jednak stwierdzilem ze nie jest to zabawa dla mnie. Nie chce mi sie ryc saperka w ziemii, komary gryza, pot zalewa oczy, a najczescicej co wyciagniesz to kawalek metalu po eksplozji. To jest minus tego wykrywacza - nie ma dyskryminacji. Z dobrze nawinieta cewka jest czuly calkiem jak z duzo wyzszej polki. Na allegro sprzedaja juz zlozone po okolo 230 zl. Jak ktos ma zdolnosci i warsztacik zmiesci sie w sto pare zl. Na pewno lepszy od wojskowych wykrywek Ludowego Wojska Polskiego bo jest lekki i reka nie odpada ze zmeczenia po godzinie chodzenia.

http://www.jabel.com.pl/
Slavia 631 Lux + Leapers 3-9X32 AO 1 MIL-DOT, Blow Air Power
wojak
Posty: 28
Rejestracja: 24 sie 2007, 8:26
Lokalizacja: Kielce

Post autor: wojak »

dokładnie, samodzielne zmontowanie jest tanie i proste szczególnie jak się ma gotowy projekt
a jak się chce zrobić jeszcze taniej to można zamówić darmowe próbki układów elektronicznych (np. z www.st.com) wykrywacza metami wystarczy jeszcze kilka rezystorów i kondensatorów, cewka i mamy gotowy wykrywacz za kilka zł no ale to raczej dla tych co trochę znają się na elektronice, a dla kompletnie zielonych polecam gotowe układy do składania.
Awatar użytkownika
krzysztof 123
Posty: 70
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:13
Lokalizacja: Olecko WM

wykrywacz

Post autor: krzysztof 123 »

Panowie czy ktoś oprócz pykania z harego lubi chodzic po lesie z wykrywaczem i go posiada to moje drugie hobby szukanie śladów historii no i bardzo ciekawe rzeczy można znależć
BSA ss TACTICAL leapers 3x9x32 MD
Awatar użytkownika
Lotczik
Posty: 6
Rejestracja: 14 paź 2007, 19:32

Post autor: Lotczik »

Witam.

Od niecałego roku mam Garett-a Ace 150. Lecz dobre miejscówki to nie taka prosta sprawa jak by się wydawało. No chyba, że urwiłapa. Ale powoli coś się klaruje. Trochę trzeba poszukać w książkach. A powoli zaczyna się sezon:)

Dasz dół.

Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
krzysztof 123
Posty: 70
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:13
Lokalizacja: Olecko WM

Post autor: krzysztof 123 »

Witam jak ten ace 150 sprawdza sie przy militarce z tego co wiem to produkt usa a tam jak wiadomo militarki niema co szukać i wykrywki są robione pod kontem monetek i kolorków czy sprawdzałes jakie ma zasiegi w powietrzu np luska bagnet moneta kanister. Mój łapie w powietrzu luska mauzer 26 cm
czubek 15
bagnet 40
moneta 1zł 14cm
puszka po piwie 65
kanister 10 l 1m
moje ostatnie traienie to kawałek tasmy od MG 42

[ Dodano: Nie 06 Kwi, 2008 10:55 ]
i taka skrzyneczka
Załączniki
Kopia P1020025.JPG
Kopia DSC00148.JPG
BSA ss TACTICAL leapers 3x9x32 MD
Awatar użytkownika
przemiello
Posty: 97
Rejestracja: 13 lis 2007, 14:29
Lokalizacja: Olecko

Post autor: przemiello »

Kiedyś kupiłem wykrywacz do samodzielnego złożenia. Mam płytkę drukowaną i półprzewodniki. Brakuje czujnika piezoelektrycznego, miliamperomierza i cewki którą samemu trzeba wykonać. Mogę odstąpić to dla chętnego za parę groszy :D
Było H85 & PP 6x40, jest HW95 & DOT 4-16x42
Zippo
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:42
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Zippo »

Koledzy,zaraziliście mnie tym :lol: Zbieram na wiatrówke i keszu nie mam na inne zainteresowanka i chciałbym zamówic jakąś próbke za darmo do poskładania.wiecie jak to zrobić?Poskładać no problemo bo mam kumpla łebskiego w tych sprawach,byleby tylko coś od czego by zacząć skołować.Orientuje sie ktoś?
"Jesteśmy śmiertelni nie dlatego,że umrzemy,lecz dlatego,że zaczęliśmy żyć" K.W. Aleksandrowicz
Awatar użytkownika
krzysztof 123
Posty: 70
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:13
Lokalizacja: Olecko WM

Post autor: krzysztof 123 »

Za darmo to nic nie dostaniesz najtańsze zestawy do samodzielnego składania to około 80 zł dostaniesz w tej cenie tylko uklad elektroniczny . Sonde ramie nośne i obudowe trzeba wykonać samemu.

[ Dodano: Wto 10 Cze, 2008 22:47 ]
ot takie tam znalezisko

[ Dodano: Sob 30 Sie, 2008 21:50 ]
fanty z wypadu do lasu

[ Dodano: Sob 30 Sie, 2008 21:55 ]
fanty cd

[ Dodano: Sob 30 Sie, 2008 21:56 ]
cd

[ Dodano: Sob 30 Sie, 2008 21:59 ]
cd

[ Dodano: Sob 30 Sie, 2008 22:18 ]
cd5

[ Dodano: Sob 30 Sie, 2008 22:20 ]
cd5
Załączniki
o3_copy.jpg
ek3.jpg
ek3.jpg (39.96 KiB) Przejrzano 10426 razy
421166204.jpg
Obraz 070.jpg
Kopiuj  z Obraz 265.jpg
DSC00196.JPG
Obraz 116.jpg
BSA ss TACTICAL leapers 3x9x32 MD
ODPOWIEDZ