Obrazek

BAIKAL IZH-60

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

BAIKAL IZH-60

Post autor: OgniomistrzKale »

Czy ktoś miał okazję strzelać z tego? I co można sądzić o tej marce. Myślę o czymś takim dla młodszego syna (10 lat). W planach mam zakup dla niego Slavi, ale to za jakieś 2 lata (no chyba, że się wzbogacę i będzie mnie stać na coś lepszego :) ). W tej chwili strzela z Crosmana 1077, ale marudzi, że chcialby coś "poważniejszego"... A niestety naciąganie mojej 70-tki to dla niego jeszcze za trudna sprawa. Jakiś rok temu mieliśmy okazję postrzelać w LOKu z ich wiatrówek i z bocznym naciągiem radził sobie bez problemu (naciągało się to jednym palcem). A możemacie jakieś inne propozycje? niestety limit ceny to 500zł.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Tego czegoś akurat nie miałem w ręce ale co do firmy to zła nie jest i robi dość dobre pukawki.
Jak syn ma dobre oko i ambicje to dozbieraj troszke i kup mu FWB 300.
Taki sprzęcik uzywany możesz wyrwać na alledrogo za 700-800parę złoty.
Jeżeli chcesz zainwestować w rozwój jego umiejętnośći to ta pukawka na 100% bedzie dla niego i to już raczej powarzny sprzet choć dośc słaby ale nie o to w tym chodzi.
Old Indian Never Die
nunez
Posty: 770
Rejestracja: 03 wrz 2006, 18:18
Lokalizacja: Stępna

Post autor: nunez »

Marcin :D limit kasy 5stów!
proponuje slavke 631
pozdrawiam Jarek
;slavka634;
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Zgadza się Jarku,jeżeli limit kasy kategorycznie kinczy sie na 5ciu stówkach to Slavka 631 będzia najlepsza dla 10latka :)
Old Indian Never Die
wolan
Posty: 49
Rejestracja: 31 gru 2006, 18:07
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Post autor: wolan »

A nie lepiej 634 nowa 460zł :)
Hatsan 70 + tuning by Alchemik + Leapers 3-9X32 AO 1 MIL-DOT
Awatar użytkownika
OgniomistrzKale
Posty: 85
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:54
Lokalizacja: z lasu

Post autor: OgniomistrzKale »

Tak właśnie myślałem, ale Slavka to może za rok (dwa), jak troszkę syn nabierze krzepy, bo w tej chwili to ma problemy z naciągiem 70-tki, a i z pożyczoną BMK (chyba 19) też mu ciężko....
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Miałem 631 a teraz mam 634 więc mogę śmiało powyginać na ten temat.
Podstawowa różnca to kop.w 631 jest o wiele mniejszy a dłuższa lufa mniej lata przy celowaniu i naciąganie jednym palcem nie stanowi problemu.Ogulnie na strzelanie do tarczy na 10-20m jest nie do pobicia za tę kasę.
Old Indian Never Die
Logan

Post autor: Logan »

Ewentualnie jak znajdziesz gdzieś używanego (w dobrym stanie) Iża 38 to też nie będzie zły wybór. Ja się wziołem wreszcie za mojego i zrobiłem mu bebeszki. nie ma problemu z łamaniem lufy bo jest dzwigienka przy kostce do odblokowania lufy. Naciąga się też leciutko. Swoją drogą to patent jest lepszy niż w Slavce 634. Tam trzeba wygiąć dłoń i odciągnąć. W iżu tylko naciskasz kciukiem a lufa "klap" pod własnym ciężarem.
Ostatnio zmieniony 07 maja 2007, 7:58 przez Logan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

strzelałem dość dużo z Iża 61, jest prawie identyczny jak Iż 60 tylko z magazynkiem, lekki, mały, słaby, niecelny także za tą kaskę Slavia 631 jest 100% lepszym wyborem, do tego pułap cenowy praktycznie taki sam a i 10-latek nie będzie miał problemów z napięciem karabinka :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

w tej chwili to ma problemy z naciągiem 70-tki
Jeżeli piszesz o hatsanie 70 to siła jakej trzeba użyć do naciagnięcia w porównaniu do slavii 631 jest jak czołg do malucha zwłaszcza jak harry nie ma zmienionej prowadnicy i porządnego smarowanka. :)
Ja w swoim 75 mam zmienioną prowadnicę i porządne smary a różnica jest znaczna nawet w porównaniu do 634.Mały da spokojnie radę zwłaszcza że lufa 631 jest chyba najdłuższa ze wszystkich znanych mi wiatrówek i to też swoje robi jako dłuższe ramię dzwigni.
Fakt że jest trochę ciężka i może mieć problem z dłuższym utrzymaniem.ale to chyba narazie dotyczy wszystkich karabinków bo idealny myślę dla niego to taki do 1,8-2 kg ale nic takiego raczej nie znajdziesz przynajmniej nie za 500zeta.
Old Indian Never Die
rutra
Posty: 17
Rejestracja: 15 sty 2007, 13:05
Lokalizacja: Gostynin

dla juniora

Post autor: rutra »

Daj ogłoszenie na iwebie-kupie hw30 za 500zł-może ktoś będzie chciał sprzedać-satysfakcja gwarantowana[nie tylko dla juniora :D ].
pozdr
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Tia.HW30=satysfakcja.miałem okazję popykać,MIODZIO :D
Old Indian Never Die
Zablokowany