Obrazek

Jaki śrut do Hatsana 125?

Czyli to, co najważniejsze obok wiatrówki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Brocha
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2007, 23:59
Lokalizacja: Poznań

Jaki śrut do Hatsana 125?

Post autor: Brocha »

Witam.
Jestem od niedawna posiadaczem Hatsana 125 STG, czy ktoś z Was może podpowiedzieć jaki najlepiej używać śrut do strzelań na większe odległości - 50m i więcej. Nie mam dużego doświadczenia a po strzelaniu śrutem Tomitex "szpic" jestem rozczarowany, bardzo niecelny, za miękki (deformuje się w pudełku). Chcę kupić śrut dobrej jakości i strzelać na duże odległości. Wiem że sporo jest na forum opisów, ale odniosłem wrażenie, że posiadaczy tego modelu karabinka jest niewielu. Będę wdzięczny również za inne pomocne porady dotyczące użytkowania tego "potwora" :)
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Śrut H&N Diabolo Baracuda Match, jak jesteś z Poznania to masz Vmax2 na Chwaliszewie. Ten jest przeznaczony do strzelania na duże odległości jednak jest bardzo drogi, spróbuj jeszcze Exacta.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

H125 jest mocnym karabinkiem, też polecam spróbować H&N Baracude lub Crosman Premier.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
ligi
Posty: 141
Rejestracja: 16 sty 2007, 1:28
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: ligi »

A na jakiej sprezynie strzelasz i jaki kaliber?
Zakladam, ze 4.5mm.
Jesli na zwyklej - do 17J to najlepszy bedzie JSB Exact.
Jesli na eksportowej - wtedy karabinek wymaga rejestracji i strzelania na strzelnicach - wymaga tez ciezszego srutu, np. Crosman Premier.
AA S410 + SCP3-6245AOMDL + Big Wheel :)
Awatar użytkownika
Brocha
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2007, 23:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Brocha »

Dziękuję za porady. Strzelam z H125 kal. 4,5 ze standardową sprężyną. To mocny karabinek i rzeczywiście konieczny jest cięższy śrut, przekonałem się już. Wypróbuję więc polecane przez Was śruty, dzięki.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2007, 21:55 przez Brocha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

Nie będę zkładał nowego tematu bo rzecz idzie również o śrut. Czy należy go oliwić?
Pytam gdyż spotkałem się z ofertą olejków do smarowania śrutu jak również ten turecki dodany do mojego Hatsana (boże miej mnie w swej opiece) jest az śliski od oleju.
Jeszzce jedno - przy broni czarnoprochowej po strzelaniu w lufie pozostają ślady ołowiu, który trzeba usuwać. Czy w lufie wiatrówek również?
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Andersh pisze:Czy należy go oliwić?
Nie koniecznie - dobry stop się tak szybko nie pokrywa tlenkami. Czasami śrut w puszce może być lekko nasmarowany olejem chroniącym przed utlenianiem.

Czyszczenie lufy: można przeprowadzać raz na jakiś czas np. przy konserwacji. Robię to przepychając przez lufę kawałki ręcznika papierowego drutem stalowym 4mm.
Maruda
Posty: 921
Rejestracja: 20 lut 2007, 13:49
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Tylko nie drutem stalowym!
Może być drut aluminiowy,może miedziany.Lufa jest z miękkiej stali i może ulec uszkodzeniu,a nie będzie tego widać.
Awatar użytkownika
Andersh
Posty: 250
Rejestracja: 27 kwie 2007, 10:46
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Andersh »

również odradzam stalowy, przeciągnięcie żyłką kawałek bawełnianej szmatki z jednej i drugiej strony też daje efekt

a ten olej do śrutu to z myślą o lepszym poślizgu chyba - sam nie wiem
na alledrogo są ofertu
Hatsan 55 Long + tuning, pakuję w pokrowiec od Dronga, PP 6x40 naprawdę działa
Logan

Post autor: Logan »

Panowie... żadnych olejów do śrutu... Poślizg?? i tak nic nie da bo śwut musi wejść w bruzdy gwintu więc poślizg i tak nic nie da.
A do czyszczenia lufy najlepiej używać przecieraków, jeśli jest bardzo zabrudzona to zyłka i bawełniana szmatka.

W ekstremalnych wypadkach mozna nasączyć delikatnie przecierak w PKB ale uwaga bo efekt jest naprawde extremalny. Coś jak diesel tylko mocniej.

Dla uzupenienia tematu. Przykładowo Tomitex jest z tego co wiem oliwiony ale exact już chyba nie. Który śrut jest lepszy? Odpowiedzcie sobie sami.
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

Logan pisze:Dla uzupenienia tematu. Przykładowo Tomitex jest z tego co wiem oliwiony ale exact już chyba nie. Który śrut jest lepszy? Odpowiedzcie sobie sami.
Tomek akurat na tym przykładzie oliwienie nie ma nic wspólnego z celnością śrutu, decyduje kształt i precyzja wykonania a i tak do 20m różnicy pewnie nie byłoby zbyt wielkiej ;)
AA TX200 HC
Logan

Post autor: Logan »

Owszem ale chodzi mi o to że oliwienie tak naprawde nic nie zmienia w samym strzelaniu. Jedynie to to że oliwione śruty z kiepskich stopów wolniej się utleniają.
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Logan pisze:Przykładowo Tomitex jest z tego co wiem oliwiony ale exact już chyba nie.
Exact też jest oliwiony.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
Logan

Post autor: Logan »

A nie wygląda :p...
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Spotkałem się z opinią, że Exacta dobrze jest zamykać szczelnie w pudełku i nie wystawiać na "świeże powietrze", bo właśnie odparowuje oliwienie. Śrut delikatnie matowieje jak się go długo wietrzy.
Faktycznie jest oliwiony, wystrzelaj pół paczki i pomerdaj palcem w pudełku. Będzie lekko tłusy (tzn utłuszczony :D )
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ