Obrazek

PCP-Jaki wybrać i realne koszty

Sprzęt najpopularniejszych producentów.
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

PCP-Jaki wybrać i realne koszty

Post autor: indian »

trochę już strzelam z wiatru,jak do tej pory tylko ze sprężynek.przerabiam już czwartą więc mam juz jako takie pojęcie i zdanie na temat jak co do czego i z czym sie je te specjały.
Jakos od pewnego czasu nęci mnie strasznie PCP.Coraz częściej myslę o kupnie takiej zabawki :bobas: tylko że jakos do tej pory temat mnie zabardzo nie interesił a i z kasą bym nie dał rady więc trochę zielono mi w tym temacie.Ale teraz zakup robi się powoli jak najbardziej realny więc stanołem przed dylematem CO kupić :hm: .
Z moich możliwośći kasowych wybór zawęził się do 3 modeli
LOGUN SOLO
AA S-400
no i poczciwy Uchersky Brod czyli CZ 200 S
jeżeli ktoś może to niech mi trochę ojasni co może być a co odpada no i mniej więcej jakie są koszty ekploatacji takiej zabawki,co oprócz karabinka i za ile trzeba dokupić.
Wiem że takich opisów jest pełno na rużnym forum ale co za dużo to nie zdrowo,ja proszę tak krutko ale na temat za i przeciw i po sprawie :)
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Cześć, ja mam Czetkę (cz 200 s) co prwda bardzo krótko ale jest :) Coś już na jej temat mogę powiedzieć. Kwestie wyglądu wizualnego to już kwestia gustu mnie od zawsze Czetka się podobała. Mam dmuchawkę używaną, ma już 2,5 roku. Poprzedni właściciel miał w tym roku w morsku 5-te miejsce a kilka razy wcześniej miał na różnych zawodach pierwsze miejsce więc o możliwościach karabinka wiele to mówi. Wszyscy piszą że można wykonać z niego ok 40-50 strzałów ale nie dokońca się z tym zgadzam. Dzisiaj przeszedłem tor na którym było sześćdzieciąt figurek na koniec zostało mi ok 140 bar w kartuszu a ładowałem do ok 195bar więc spokojnie jeszcze można było oddać ok 15-20 strzałów. Jak dla mnie rewelacja co prawda jeszcze nie zdążyłem poznać dmuchawki ale jestem strasznie z niej zadowolony i jeżeli ktoś nie śmierdzi groszem to lepszej alternatywy nie widzę. Czetka jest niewielka i bardzo lekka co dla niektórych osób "słusznych rozmiarów" może byś przeszkodą. Ja ważę prawie stówkę i do drobnych na pewno nie należę ale bardzo ją lubię i na pewno dłuuugo mi się nie znudzi. Jeżeli chodzi o s400 to jest większy trochę cięższy bardzo fajnie wykonany, dobrze się strzela i jest mało sygnałów o jakich kolwiek awariach. karabinek na pewno godny polecenia i ze sporym potencjałem. Loguna solo widziałem i dotykałem tylko raz. Podobny jest wizualnie do s400 ale nic więcej na jego temat nie powiem bo nie miałem okazji postrzelać. jeżeli chodzi o CZ 200 S to mogę z czystym sumieniem polecić i na pewno zrobi to każdy posiadacz czetki głosy sprzeciwu usłyszysz zapewne tylko od ludzi którzy w życiu jej nie trzymali i nie strzelali ;) a informacje mają tylko z drugiej ręki. Generalnie niewielki, lekki i nie każdemu się to podoba. S400 wygląda dużo bardziej "poważnie". Z czetki bez problemu na 35m można zrobić jedną dziurę ze stabilnej pozycji (z s400 oczywiście również ;) Wszystko kwestia kasy i gustu.
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

co do wagi to z tych trzech najcięższa jest CZ200S
Air Arms S-400 Classic – waga 2,72kg
Logun Solo – waga 2,5kg
CZ 200S – waga 2,8kg

Miałem identyczny dylemat co Ty
decyzję podjąłem taką:
Air Arms S-400 Classic – 1999zł w Alfabrawo
zestaw ładujący - 200zł w Alfabrawo
butla 6L 300/450 bar legalizacja do 04-2012r – u kol. Schlag z k/s iweb - 550zł + 35 wysyłka
Razem: 2784 zł
Śrut i nabicie butli w stosunku do tej kwoty to grosze.

powód takiej decyzji, czysto wizualny, co do technicznej to wiadomo im drożej tym więcej i lepiej, ale to zasobność portfela ma największe znaczenie, bo wiadomo chciało by się ale............ :/
więc:
s400 Classic – bardzo podoba mi się wygląd, manometr, duży kartusz,
Logun Solo podobno ma lepiej umocowaną lufę, grubszą ale wygląd łoża i brak manometru :hm:
fakt 200zł tańszy od s400 a tak samo celny, więc kwestia gustu
CZ200 – mi się nie podoba – szczególnie łoże w dwóch kawałkach - zaznaczam mi
co do butli 6L 300/450 to dużo ładowań z jednego napełnienia, łatwa do odsprzedaży jakby co

moim zdaniem wszystkie te karabinki są dobre, tylko zależy od indywidualnych upodobań i finansów
każdemu podoba się to co ma - bo przecież brzydkiego i złego by nie kupił
więc najwartościowsza jest opinia osoby która miała wszystkie trzy a w tej chwili ma zupełnie co innego ;)

p/s
ja tak wybrałem, s400 będę miał w tym tygodniu, to mogę się podzielić wrażeniami
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Z ta butlą to juz jak widze troche kasy trzeba wydać,trochę mnie to zniechęca.Podsumowując moje mozliwości kasowe i koniecznośc kupna butli własciwie wybór staje sie coraz bardziej oczywisty że to CZ bedzie tą moja zabawką,to chyba podstawowy powód.
Drugi powód to fakt że wygląd akurat jest dokładnie w moim guście zwłaszcza mod T ale S terz niczego sobie.I po trzecie przerabiam już druga Slavie i z CZ po prostu dobrze mi sie układało.
Fakt że mimo najwiekszej wagi z tych trzech ta akurat jest troche mała jak na mnie,190cm i ponad 100kg za paskiem to raczej nie kruszynka ze mnie :D troche sie obawiam że bede wyglądał z nia jak z pistolecikiem na przylepki, :lol:
Trudno jakoś to przełkne,każdy ma to co może mieć.
Interesują mnie teraz strony techniczne tej czeszki,co ją boli a co ma mocne,co sie psuje najczzęściej,ile kosztuje,i czy są problemy z częściami.
Czy jest koniecznoś jakiegoś poprawiania fabryki na dzieńdobry jak w slavkach czy poprostu można wyjąc z pudła i odrazu czieszyc sie zabawą?
Old Indian Never Die
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

indian pisze:Z ta butlą to juz jak widze troche kasy trzeba wydać,trochę mnie to zniechęca.
mnie też ceny butli doprowadzają do bólu głowy :/
można wprawdzie kupić butlę 4l 200bar za troszkę ponad 100zł – ale mamy niewiele ładowań
nie jest to złe rozwiązanie na początek, tylko pasuje mieć niedaleko straż i znajomego strażaka.
ja wybrałem 6l 300bar bo w miejscowej straży nie mam znajomego strażaka a usługowo nie nabijają, więc będę musiał
załatwić :drunk:
myślę, że załatwienie jednego nabicia na jakiś czas będzie mnie mniej kosztowało niż częste latanie i proszenie
wydana kwota powinna się pomału wrócić :hm:

podobno nie wszędzie w straży nabijają do 300, trzeba się upewnić
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
AndrzejK
Posty: 68
Rejestracja: 09 lip 2006, 14:43
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: AndrzejK »

Niestety cena karabinka to tylko część kosztów.

Ja za nowego Horneta dałem ok. 1,5 k PLN, ale do tego trzeba doliczyć naprawdę dobry zestaw do przetaczania z manometrem - 270 zł i butlę od Kolegi Schlaga - 550 zł plus 35 za przesyłkę .

I tak z 1500 zł zrobiło się 2350 :nie:

Pozdrawiam Andrzej Kliszewski
Ergo - trafić
Grupa Strzelecka Dziki Zachód
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Czyli krutko mówiąc jak będe miał dwa tysiaki to moge zacząc sie rosglądac za pukawką :)
W Gorzowie podobno w straży tankują albo w klubie nurkowym ale na 100% nie jastem pewien,mam takie informacje od gościa który jako jedyny w mieście sprzedawał pcp,niestety nie majuz ani gościa ani sklepu a na dzień dzisiejszy to nie wiem jak to jest z tymi strażakami,musiałbym się upewnić.
Tak przy okazjii to powedzmy 1 litrem lie razy zatankuję taką CZ200.Czy w kartuszu jest manometr?
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
CZ-tka pod względem napełniania jest "tańsza" ,masz wykręcany kartusz z manometrem i nie ma potrzeby nabywać zestawu ładującego. Z nowymi karabinkami jest dostarczana taka przejściówka do butli ,kupując używaną CZ-tkę bez takiej przejściówki można ją dokupić i jest tańsza od zestawu ładującego ,można ją nawet dorobić nic skomplikowanego dla fachowca z maszynami.
Butla 1 litr to nadaje się tylko jako druga dodatkowa na wypady w teren. Jeżeli zamierzasz posiadać tylko jedną butlę to minimum 2 litry.
Pozdrawiam.
Robert
P.S. Jeszcze dla jasności należy dodać ,że ta przejściówka jest zalecana na butlę 200bar na butlę 300 barową bezpieczniej jest używać zestawu ładującego bo używając przejściówki łatwo o przeładowanie kartusza ,choć słyszę ,że są osoby które ładują przejściówką z 300 bar ,ale jak piszą z duszą na ramieniu :D .
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

CZ-tka pod względem napełniania jest "tańsza" ,masz wykręcany kartusz z manometrem i nie ma potrzeby nabywać zestawu ładującego.
Czyli wystarczy zkup tylko odpowiednij butli 200bar
Butla 1 litr to nadaje się tylko jako druga dodatkowa na wypady w teren. Jeżeli zamierzasz posiadać tylko jedną butlę to minimum 2 litry.
Nie miałem na myśli pojemności butli tylko srednią ilośc napełnien z 1litra dowolnej wielkości butli.To pomogło by mi w wyboże optymalnej pod wzgledem ceny i wielkości butli.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Z butli 2l 200bar będziesz miał 4-5 ładowań ,przyjmując 60 strzałów na jedno ładowanie to w najlepszym wypadku 300 strzałów. Dlatego butle 1l lub 2l to raczej zasobniki w teren. Podstawowa butla przy posiadaniu jednej sztuki to 4l ,można ostatecznie wybrać się w teren ale raczej do samochodu nie na "grzbiet". Dlatego wiele osób zaopatruje się w butle 6l jako magazyn ,a małe butelki w teren. Troszkę inaczej to wychodzi przy 300 barach ale nie znam dokładniejszych danych o napełnianiu.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

No to w takim układzie sytuacja mnie więcej wygląda tak:
Krabinek-ok 1500zł
Butla 300bar -ok500zł
Zestaw do napełniania-ok250zł
jak by nie patrzeć zakręci się ok 2300zł ;(
Chyba będe musiał jeszcze trochę nakombinować na tą zabawkę ale decyzja właściwie już zapadła :)
A jak jest ze śrucikiem.wiadomo że im lepszy tym droższy ale czy z takiej pukawki da się wmiarę postrzelac np. z tomitexu lub crosmana i ewnt. JSB czy trzeba wydać więcej sianka na np.H&N lub jeszcze droższe aby efekt był zadawalający??
I taki sprzęt wystarczy kupić,dokupić co trzeba,napełnić kartusz i cieszyć się zabawą czy trzeba pdłubać na początku aby działało jak trzeba.
Old Indian Never Die
Jande
Posty: 128
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:16
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: Jande »

indian pisze:No to w takim układzie sytuacja mnie więcej wygląda tak:
Krabinek-ok 1500zł
Butla 300bar -ok500zł
Zestaw do napełniania-ok250zł
jak by nie patrzeć zakręci się ok 2300zł
dopisz do tego wyliczenia lunetę i montaż i masz 3k :zdziwko:

Co do butli:
zobacz tutaj: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=32980
przestrzegają przed zakupem butli aluminiowo-kompozytowych o stażu ponad 15lat – nikt nie zrobi atestu takiej butli.
Co do śrutu:
to tutaj http://www.vmax2.pl/sklep/product_info. ... cts_id=147 można kupić 5 x JSB Diabolo Exact 4,51 za 94,50zł i wtedy paczka wyjdzie ok.20 zł – taniej nigdzie nie widziałem.
przeglądając testy na iwebie to exact co do ceny i jakości nie ma sobie równych, jedna wada to, że jest bardzo miękki i łatwo ulega zniekształceniu
Zaciekawił mnie jeszcze taki śrut:
http://www.arobron.pl/product_info.php/ ... cts_id/621
podobno nie gorzej lata i jest twardszy od exacta, i cena przybliżona
w teście na iwebie z BSA S10 wypadł lepiej jak exact.
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=443 ... ht=#443498
myślę, że można by go wypróbować, jako zamiennik exacta tylko opakowanie trochę duże aby kupować w ciemno, bo niewiadomo jak się zachowa w innej lufie.
kupowanie tańszego śrutu od tych wymienionych myślę, że niema bardzo sensu bo nie wykorzystamy możliwości karabinka i nie będziemy mieli satysfakcji ze strzelania.

Nie po to wydasz 2k czy 3k na sprzęt aby później nie trafiać z winy śrutu.

indian,
indian pisze: taki sprzęt wystarczy kupić,dokupić co trzeba,napełnić kartusz i cieszyć się zabawą czy trzeba pdłubać na początku aby działało jak trzeba.
przejrzyj to forum:
http://www.czeskie.thx.pl/viewforum.php?f=2
np. http://www.czeskie.thx.pl/viewtopic.php?t=256
AA s400 Classic / DOT 4-16x42

Hatsan 70>Slavia 634>HW 95>HW98
Awatar użytkownika
arturio111
Posty: 299
Rejestracja: 20 cze 2006, 22:37
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

To i ja coś dołożę od siebie. Za moją czetkę (używaną) zapłaciłem 1300zł w zestawie miałem dmuchawkę dwa kartusze i przejściówkę do ładowania. Butlę 200bar można kupić za ok 100zł jeżeli masz w pobliżu jakiś punkt gdzie można ją nabić to jest to jakieś rozwiązanie jeżeli nie to musisz kupić butlę 300bar a to już koszt ok 550zł. Z odległości 35m robię jedną wielką dziurę w dyszce z exacta 4.51 . Kartusza nie ma sensu przeładowywać co prawda oddasz więcej strzałów ale dopiero jak masz ciśnienie 185-190 bar to stabilizuje się prędkość początkowa śrutu i można postrzelać na większe odległości. Strzałów stabilnych można oddać ok 45-50 więc w moim przypadku komplet z butlą kosztował 1400zł i jest to dla mnie kwota do przyjęcia. Nikt nie powiedział że musisz kupić sprzęt nowy. Pozdro
gamo pr-45, hw-35, Walther CP-88
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Nikt nie powiedział że musisz kupić sprzęt nowy.
Jasne że nie musi być nowy zwłaszcza jeżeli portfel nie za gróby :)
Jeszcze tylko jedno pytanko.Jaki montaż będzie odpowiedni jedno czy dwu częściowy nie bardzo mogę sobie wyobrazić szynę na tym karabinku a na fotkach nie za bardzo widać no i oczywiście czy ma 11mm czy czeski standard "niedajborze" 13mm.
Co do lunetki to mam zamiar posadzić tam Pointa którego teraz mam na slavce i spisuje się całkiem niezle.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2007, 18:47 przez indian, łącznie zmieniany 1 raz.
Old Indian Never Die
ODPOWIEDZ