Obrazek

Delta Optical 6x42

Spam, Archiwum Forum.
Zablokowany
Kozi
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2006, 14:16
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Delta Optical 6x42

Post autor: Kozi »

Witam!
Chciałbym kupic coś takiego http://www.sztucer.pl/sklep/item842_Del ... OT__1.html
myśle,że takie powiększenie mi wystarczy i cena mi odpowiada.Teraz mam pytanko, czy jeśli nie ma regulowanej paralaksy to da sie z tego strzelać skutecznie na różnych dystansach?Czy bedzie to uciążliwe?Nie miałem styczności z lupkami i nie bardzo wiem co i jak ;( Za pomoc dziękuje.
H90 STG (po własnym tuningu) otwarte
Awatar użytkownika
pavko
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2006, 21:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: pavko »

1. krzyż typu grot nie nadaje się do strzelania z wiatrówek (ciężko brać poprawki)
2. Delta Optical (ale nie Classic ani tym bardziej Titanium) to typowa chińszczyzna i czasem się zdarza trafić na egzemplarz, którego Harry nie roztrzepie.
3. Brak regulacji paralaksy nie przeszkadza o ile powtarzalnie umiesz się złożyć (za każdym razem tak samo przykładasz oko do lunety)
4. Z tego co widzę nie ma również możliwości regulacji ostrości, a ponieważ to jest lupka o zastosowaniu typowo myśliwskim będzie ostrzyć pewnie od 100 m o ile nie dalej co jest uciążliwe (pozostaje przefokusowanie po zakupie...)
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

W zbliżeniu do tej ceny są leapers 4x32AOMD albo Belomo 6x42MD. Obie lepsze niż delta.
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Regulację ostrości focus ma praktycznie każdy celownik optyczny i ta delta też takową posiada. Regulacja taka jest umieszczona w okularze. Natomiast regulacja paralaksy czyli AO to nic innego jak regulacja ostrości obiektywem chodzi w tym przypadku o ogniskowanie obrazu na tym samym planie co krzyż celowniczy ,ustawiajac poprawnie optykę na dany dystans minimalizujemy przy okazji błąd paralaksy. Przefokusowanie to dokładnie to samo co regulacja AO tylko ,że wykonane na stałe na rządany dystans.
Krzyż myśliwski nr 1 tzw. grot jest dość niedokładny do zastosowań sportowych ,ta siatka jest przydatna dla myśliwych do dynamicznego strzelania w trudnych warunkach oświetleniowych i jej wyrazistości na tle poszycia leśnego.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Kozi
Posty: 8
Rejestracja: 27 sie 2006, 14:16
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Post autor: Kozi »

Dzięki wielkie!To jeszcze to przemyśle.Uskładam kaske i może kupie coś lepszego.Pozdrawiam!
H90 STG (po własnym tuningu) otwarte
Awatar użytkownika
Dude
Posty: 1248
Rejestracja: 28 kwie 2006, 14:24
Lokalizacja: Gniezno/Poznań
Kontakt:

Post autor: Dude »

A ja tam bardzo miło wspominam grot w moim Belomo. Z resztą zgadzam się z przedmówcami ;)
Awatar użytkownika
Tombos
Posty: 107
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:02
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Tombos »

Lepiej uskładaj sobie kase i kup sobie coś Leaperszego :evil:
odi profanum vulgus et arceo
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Maniek pisze:W zbliżeniu do tej ceny są leapers 4x32AOMD albo Belomo 6x42MD. Obie lepsze niż delta.
Belomo wyjdzie o 100 drozej :/
Bezbronny
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Racja, niedopatrzenie :)

Ale i tak warto :D
Zablokowany