Obrazek

Siatki celownicze

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
Awatar użytkownika
Patrycja
Posty: 16
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Patrycja »

Celownik kuszy ? :shock: mam kolegę który jest w bractwie rycerskim, ale oni na pewno nie używają celowników optycznych. :-|
Awatar użytkownika
Negza
Posty: 48
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:53
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

H55, Slavia634, Иж-22 i inne tanie strzeladełka.
Awatar użytkownika
Patrycja
Posty: 16
Rejestracja: 05 cze 2006, 16:43
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Patrycja »

Dziękuję Negza. Teraz już wiem . :lol:
Awatar użytkownika
Wierzbin
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 3983
Rejestracja: 28 kwie 2006, 12:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Wierzbin »

Pablo pisze:Patrycjo nie zawracaj sobie tym głowy, przy mocnej wiatrówce jaką jest Hatsan opad śrutu jest niewielki, ostatnio z ciekawości zrobiłem test odległościowy ( śrut H&N field target trophy 4,51), i dopiero przy około 70m musiałem zacząć brać poprawki, a na złapanie drugiego zera poprostu zabrakło mi miejsca
Owszem, jest sobie czym głowę zawracać.
Ja w swoim HW przy 15J - 234m/s (lunetka wyzerowana na 25m) muszę brać poprawkę 2 dotów przy strzelaniu w cele na 60-kilka metrów (cel wielkości 2 paczek zapałek).
3/4 dota na 40m i 1 dot na 50m.

Jeśli masz zero na 50 metrze to i owszem poprawki będą niewielkie na 60-70m, ale na pewno będą. Zwróć uwagę jakie musisz brać poprawki w durgą stronę, jak strzelasz za chwilę np na 15m. Wystrzelony śrut zaczyna drastycznie tracić wysokość (na swojej krzywej parabolicznej) po 50m, stąd się to bierze.

Mildocik bardzo polecam. Do rekreacji sprawdza się idealnie. Wysokości znam na pamięć, nic trudnego. od 18 - 26-7 m celuję środkiem krzyża.
Daystate Mk3 FT + LS
Był H55 + Walther 3-9x40AO
ODPOWIEDZ