Obrazek

JESIONKA Z JESIONKA

Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

JESIONKA Z JESIONKA

Post autor: Darek »

Witam
A ja znowu podłubałem i jak zwykle coś spiepszyłem.Przewierciłem otwory z przodu osady nie w tym miejscu,ale zastosowałem podkładki w kształcie miseczki i jest dobrze.
A tak wygląda osada z jesionka.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Surveyor
Posty: 81
Rejestracja: 28 kwie 2006, 16:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Surveyor »

Pięknie to wygląda. Gdybyś jeszcze coś kiedyś "spieprzył" i będziesz wymieniał, to biorę za każdą cenę :D
CZ 200s, Harry 70 designed & made by Alchemik ( jeszcze w produkcji :) ), teraz zbieram na szkiełka
Awatar użytkownika
Funky_Koval
Posty: 132
Rejestracja: 14 cze 2006, 9:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Funky_Koval »

Niee, no, ładne cacko:) Wyczucie stylu i ergonomii. Jak dla mnie rewelacja. Nie myślałeś o odsprzedaniu któregoś ze swoich dzieł, które juz Ci się opatrzyło?
Strzelam do puszek po piwie hem... bezalkoholowym;)
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Darku to ,że znów kawał pięknej robótki wykonałeś staje się standardem :) .
Ale co mnie najbardziej w tej osadzie intryguje to przedłużenie osady względem systemu są prawie w jednej osi i dodatkowo typowy chwyt pistoletowy ta osada może wyeliminować efekt wahadła i tym samym zmniejszyć podrzut przez co powinna zwiększyć się celność.
To może w większej mierze pomóc w celnym strzelaniu niż niejeden tuning mechaniczny systemu.
Napisz jak wypadną testy na skupienie.
Jeszcze dodam od siebie radę nie dociążaj zbytnio kolby niech ciąży bardziej na lufę.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Awatar użytkownika
Alchemik
Posty: 121
Rejestracja: 03 maja 2006, 22:37
Lokalizacja: Busko Zdrój

Post autor: Alchemik »

Darku piękna robota, podoba mi się. Widzę że dochodzisz do mistrzostwa.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Darku! Dłubiesz w metalu, dłubiesz w drewnie. Będzie z tego nowy model wyczynowej wiatrówki! Nazwa od twórcy.
Podoba mi się osada.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

jigt pisze: Nazwa od twórcy.
Air Arms robi TX'sa to Darek zrobił Darixa?? (skrót moze być DX) :lol:
Piękny sprzecik :brawo:
pozdro
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Dzięki za wasze pochwały. :chyleczola: :chyleczola: :chyleczola:
A może wspólnie utworzymy firmę produkującą Darixa? :lol:
Przecież to od Was tyle się nauczyłem i,Wy tyle pomysłów mi podsunęliście.
Pozdrawiam
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Świetna osada, naprawdę super :!: :!: :!: :)
Poważnie zastanów się czy nie zrobić z tego hobby, dodatkowego żródła finansowania np. innych swoich pomysłów. Gwarantuję że, chętnych nie zabraknie (włącznie ze mną) :)
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
Klakier

Post autor: Klakier »

No poprostu dzieło sztuki :up:
A co do partolenia to ja przy swojej też spartoliłem pare rzeczy, ale wina tego stanu leży w braku odpowiednich narzędzi. Co prawda mam stolarnie (cheblarke, frezarkę stołową, piłe) ale wyrzynarka mi sie spaliła, ręczna frezarka także i dłubanie nie wyszło tak jak powinno.
Darek a ty jakiej grubości drewna używasz i jakiego, a i czym zrobiłeś karbowanie na rękojeści (chwycie)??
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Darek a ty jakiej grubości drewna używasz i jakiego, a i czym zrobiłeś karbowanie na rękojeści (chwycie)??[/quote]
WITAM
Dzięki
Drewno ma grubość 4.3cm . jest to jesion . karbowanie wypalałem wypalarką ,ale też mi pod koniec spalił się grot i nie wiem z czego mam zrobić .
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
Klakier

Post autor: Klakier »

Nie wiem jaką wypalarke posiadasz ale ja grot robiłem z drutu wiązadełkowego (używanego do wiązania prętów stalowych używanych do budowy stropów - ożebrowania betonu). Ucinałem wyginałem w U i gotowe, róże groty robiłem, w zależności od kształtu jaki był mi potrzebny.
varminter
Posty: 49
Rejestracja: 22 lut 2007, 17:09
Lokalizacja: Nowy Sącz, Rytro

Post autor: varminter »

Apropos wypalarki. Mi taką zrobił ojciec złota rączka:) groty można zmieniań. ja kozystam z miedzianych też domowej roboty

[ Dodano: Pią 30 Mar, 2007 01:12 ]
na temat osady celowo sie nie wypowiedziałem. z zazdrości Cie nie pochwale:) a przyczepić sie kurde nie moge!!!
Łucznik>lider>hatsan z belomo>wschodni TX200 z poitem:)
przemek83
Posty: 126
Rejestracja: 28 mar 2007, 10:53
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: przemek83 »

Witam jestem nowy na forum choć mojego hatsana 75s mam już chyba przeszło 3 lata(jeden z pierwszych modeli 70's). Teraz w końcu gdy znalazłem to forum uwierzyłem , że drewienko jednak samemu mozna wykonac jak się chce :) I tutaj pytanie: Jak długo sezonowany był klocek z którego zrobiłeś to piękne łoże? Jaki materiał proponowałbyś jako najlepszy? Mam na placu świetnu kawał orzecha włoskiego ściętego kilka lat temu - lecz służy on dziedkowi jako gnotek do łupania więc nie dam rady go pokroić :( mam też 3 letnie: pieńki buku, akacji(ale toto chyba za twarde i łupliwe),dębu.. Jesion też może bym znalazł w okolicy..
Darek
Posty: 829
Rejestracja: 14 lip 2006, 16:47
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: Darek »

Jak długo sezonowane drewno powinno być to dokładnie nie wiem ja kupuje drewno od stolarza suszone w suszarni. Na osadę orzech byłby super ale i jesion czy buk też może być a z akacji z chęcią bym zrobił łoże podoba mi się to drewno,i na pewno wyszła by ładna z niego łupinka.A czy się nadaje nie wiem, ale to bardzo twarde drewno i myślę, że było by dobre.
Hatsan953x12-44 mini
Było NORKONNIA ŁUCZNIK 87 HATSAN55 SLAVIA634 QB89 WALTHER LG210 PROSPORT
ODPOWIEDZ