Obrazek

Wyniki strzelań od 25 do >50m.

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

tak to jest Diabolo Boxer "CZ", szczerze powiem że przebrany nie lata najgorzej co widać na tarczy ale lepszym i tańszym wyborem jest na pewno Tomitex szpic gładki :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Z mojego Vipera oba te śruty /b. podobne nawet z wyglądu/ latają prawie tak samo. Dopóki nie odkryłem, gdzie kupić exakta, używałem głównie tych.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2007, 16:51 przez jigt, łącznie zmieniany 1 raz.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

jigt pisze:Ja nie wychwalam czeskich śrutów, ale nie można pisać , że wszystkie złe.
Ja Zygmuncie nie wychwalam czeskich srutów, ani też nie neguje ich. Ale z doświadczenia wiem ze (CZ) Ceska zbrojowka spusciła z tonu ( zarówno przy produkcji Slavki jak i tez śrutu ). Pisali o tym forumowicze.Natomiast Exakt pochodzący z Czech,ale z prywatnej wytworni to zupenie co innego.Moim zdaniem to nie jest srut uznawany za produkt CZ, a srut predysponujacy jakoscia do miana srutu na miare UE lub nawet marki swiatowej. ;) A to jest juz duuuza roznica.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
jigt
Posty: 1743
Rejestracja: 15 lis 2006, 23:35
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: jigt »

Jest taka bajka /chyba Puszkina/ Strzyżono! Golono!
Baba krzyczy - strzyżono! Chłop, że golono!
Dyskusja o czeskim śrucie zaczyna być podobna, więc się wyłączę.
była Diana, są Viper 350GW z RM2-8x32AO, i H60 z PO 4x34
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

fotki pudełek aby nie było niedomówień o jaki śrut chodzi:

Obrazek

zarówno czeski CZ jak i słowacki nie byłby złym śrutem gdyby nie naprawdę duża rozbieżność kalibru.
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

stworek5 pisze:zarówno czeski CZ jak i słowacki nie byłby złym śrutem gdyby nie naprawdę duża rozbieżność kalibru.
To takze miałem na mysli. Bardzo duza rozbieznosc parametrow srutu w jednym pudełku.
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Wiem że nie ma się czym chwalić ale strzelałem dziś pierwszy raz śrutem Exact 4,51 no to wrzucam. Pozycja siedząca oczywiście z podparciem 35m
Obrazek

P.S. Dobrze że to nie forum iweb. ;)
Awatar użytkownika
Exterminator
Posty: 218
Rejestracja: 30 lip 2006, 11:22
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Exterminator »

Daras pisze:P.S. Dobrze że to nie forum iweb.
E, tam. Wynik jak wynik, wazne ze Cię zadowala. A kazdemu zdarza sie lepszy lub gorszy dzien. :)
Hatsan 75S, MP 654K, Hatsan 55S (old school), Magnum Sport G3, Haenel 311 do rebuildingu ...
Awatar użytkownika
nieod
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:32
Lokalizacja: Góry Słonne

Post autor: nieod »

34m, tarczy nie wklejam bo i wynik marny, ot smarowanie lufy po intensywnym wymywaniu smarów i pozycja klęcząc, skupienie pion 9cm, poziomo 14cm, seria 14 śrucin. Plastikowa szczerbinka i grubaśna mucha;) powiększenie? -2 na ślepkach;) Prosto z pudełka H105S
H105S + Hawke Sport HD 3-9X40
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

a teraz czekamy na skupienie po tuningu ;) :lol: zobaczymy jak duża bedze róznica ;)
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
nieod
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2006, 16:32
Lokalizacja: Góry Słonne

Post autor: nieod »

Tuning poczeka;) najpierw muszę się nauczyć ponownie strzelać. Dzisiaj ze stojącej wszystkie w 11 cm tarczy, dystans też 34m. Tylko czemu te łapki tak latają we wszystkie strony? Może więcej było w czarnym
H105S + Hawke Sport HD 3-9X40
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

38m śrut Exact 4,50, sprzęt jak poniżej. Pozycja siedząca z podparciem lekki wiaterek, w sumie kiepsko ale snajperem nie jestem. Moja najlepsza dziś tarcza dlatego na 50 metrów już nie próbowałem może jutro wrzucę. kiepsko się zeskanowało dlatego poprawiłem zielonym. Podziałka 1 cm.

Obrazek
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Witam,a niech sie smieja :D
30m,siedzac z podporka,srut tomitex szpic,wiaterek troszke bardziej niz lekki(z prawej glownie),zastanawia mnie tylko,ze na 20 m lepiej sobie radze.Slepy jestem i trenowac,prawda? :maruda: Kilkanascie sztuk,nie liczylem. Obrazek Obrazek
A znowu nie do tarczy,tylko punkt na scianie starej obory,mysle ze troche lepiej.Te same warunki, a jakos tak inaczej-10 srutu. Obrazek
Awatar użytkownika
Daras
Posty: 626
Rejestracja: 14 mar 2007, 20:17
Lokalizacja: Swarzędz
Kontakt:

Post autor: Daras »

Nikt tu się z nikogo nie śmieje Czarku, to jest forum ludzi inteligentnych i z dużą kulturą. nawet jak by się komuś wynik dziwny wydawał to raczej dostaniesz rady. Zresztą po co ja to piszę przecież Ty to wiesz. :PP
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Wiem,Darku i dlatego m.in. mam hatsana i jestem na tym forum a nie na .... czy innym.
To bylo w formie zartu ;) Tylko fascynuja mnie roznice,na mniejsza odleglosc lepiej mi idzie i zastanawiam sie,czy to kwestia slepoty,braku praktyki czy wada sprzetu.Nic to bede cwiczyl,cwiczyl.
pozdrawiam,Cezar
ODPOWIEDZ