Obrazek

Point Precision

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

No i stało się.Zamówiłem tę lupke na moją slavkę 634 tyko że bez montażu za 170zeta :) .
Rozmawiałem z właścicielem sklepu przez telefon.Zapewniał że z gwarancją nie ma problemów a i po gwarancji jest szybki i tani serwiś,poza tym oznajmił że na 400pare szt sprzedanych tych lupek mieli tylko dwie reklamacje.więc za tą kasę jest warta grzechu a jak to się sprawdzi w praktyce :hm: to się niebawem okaże.

[ Dodano: Pią 20 Kwi, 2007 21:11 ]
Dzisaj przesyłka dotarła i lupka już jest :D .Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudełka to wielkość,lupka wydaje większa niż jest w żeczywistości i sprawia wrażenie bardzo masywnej.pokrętła(na monetę) do ustawiania krzyża chodzą bardzo ciasno i słychać wyrazne klik,pokrywki na pokrętła też z metalu,pierścienie do zoomu i paralaksy chodzą też dość ciężko ale bardzo płynnie i nie mają luzów przy zmianie kierunku obrotu,.
Obraz jest nawet niezły.chociaż nie mam z czym go porównać i może dlatego dla mnie jest rewelka.Pokrywki na okulary na gumowych"szelkach"przezroczyste,ta od oka żółta,jak nie ma słoneczka to faktycznie trochę rozjaśnia i wyostrza obraz,niestety jest z plasiku wiec szybko się porysuje :/ .Siatka celownicza sprawia dziwne wrażenie,jest masywna i delikatna równocześnie :) zależy jak się patrzy :hm: . Srednica obiektywu z założonymi pokrywkami to 59mm więc montaż koniecznie wysoki musi być.Ogulnie pierwsze wrażenie w miarę pozytywne.
Jak się sprawdzi na pukawce jeszce nie wiem bo szukam nontażu(kupiłem bez).
Jutro postaram się zrobić kilka fotek to wżucę w temat.

[ Dodano: Sob 21 Kwi, 2007 11:28 ]
Aparacik mam skromny ale zrobiłem co sie dało :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
opusDead
Posty: 170
Rejestracja: 12 sty 2007, 22:06
Lokalizacja: Czewa

Post autor: opusDead »

Zobaczysz inne celowniki to różnice zobaczysz jak na dłoni. Nawet taki laik jak ja odróżnia zły obraz od dobrego.
PS. Na powiększeniu widać powiększone wady celownika- lekka mgiałka.
Pearl Jam - Chorzów 2007 - Spin the black...
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

PS. Na powiększeniu widać powiększone wady celownika- lekka mgiałka.
PS.Sprubój zrobić zdjęcie przez lunete aparatem za 299zł. z supermarketu bez mgiełki to zgłoszę cię do mistrzostw swiata w fotografii profesjonajnej :)

Obraz w żeczywistości nie ma żadnej mgiełki,może nie jest super idealny ale całkiem zły taż nie jest.
Dzisiaj zamontowałem lunetke na slavii i narazie jest całkiem niezle.po wyzerowaniu na 15m wywaliłem ok 200 peletek i zero trzyma,przy zmianie powiększenia też.
jak będzie dalej to czas pokaże.
Old Indian Never Die
Awatar użytkownika
KM88
Posty: 1979
Rejestracja: 24 wrz 2006, 9:42
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: KM88 »

Zobaczysz inne celowniki to różnice zobaczysz jak na dłoni. Nawet taki laik jak ja odróżnia zły obraz od dobrego.
No kiedyś patrzyłem przez lunetkę Nico czy cos takiego kupe kasy za nią znajomy dał i obraz miała wg. mnie gorszy od leapersa... może miała jakieś zalety poza powiększeniem 40x :D
"...Mądrością moją jest karabin, i klinga ukochanej szabli..."
H80 Custom Leapers 3-9x32,
HW40,Orlik
Obrazek
Awatar użytkownika
Dread Rock
Posty: 127
Rejestracja: 03 maja 2006, 14:18
Lokalizacja: kuńcawioski

Post autor: Dread Rock »

No ja czekam na C.D.N. testu.
Akurat(znowu) myślę nad kupnem w/w lub(nadal o zgrozo) Barską.
No ale Barska na chociaż stronkę firmową a PP nic(lub nie umiem jej znaleźć).
Obrazek
Awatar użytkownika
indian
Posty: 336
Rejestracja: 04 lis 2006, 20:31
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Post autor: indian »

Troszeczke już wypykałem peletek (ok 700-800szt) i starałem się wykozystać wszyskie możliwości tel lupki.pierścienie do regulacji nadal chodzą tak jak na początku czyli ciężko ale płynnie.żadne grzechoczące dzwięki narazie nie występują,zero trzyma niezmiennie przy każdym powiekszeniu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Old Indian Never Die
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

moze jednak nie taki diabeł straszny jak go maluja :hm: :lol:
zarzuc jeszcze fotke tej lupki jak wyglada na karabinku ale z montazem, bo nie bardzo sobie moge wyobrazic jak wyglada ta lupka nma wysokim montażu :hm:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

drozdzu pisze:zarzuc jeszcze fotke tej lupki jak wyglada na karabinku ale z montazem, bo nie bardzo sobie moge wyobrazic jak wyglada ta lupka nma wysokim montażu
Na moim h55s to tak :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e29 ... 4018e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cf3 ... e3dfb.html
Sorry za jakość ale aparacik jest marny.
Jeżeli chodzi o lunetkę to wystrzeliłem ok. 500 peletek i nadal wszystko o.k :)
Zaznaczam że lunetka siedzi na h55s który jest tylko przesmarowany i ma obrobione końce sprężyny.
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

dzięki za fotki :)
Kurde i dylemat :lol:
Delta Optical czy Point Precision :PP
cena praktycznie ta sama, w delcie jest problem z tym powiekszeniem(zmiana punktu celowania) no i delta nie ma AO, w Poincie jakiś dziwny ten montaż jest (lekko za wysoki moim zdaniem), lekko dziwny krzyż a i wątpliwty producent, choć skoro dzielnie trzyma sie na Hatsanie to mysle ze na moim Gamo nie bedzie najmniejszych problemów :hm:
no i wreszcie gwarancja, Point ma dwa razy dłuższą :hm:
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Borys
Posty: 407
Rejestracja: 30 gru 2006, 13:26
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Borys »

Poczekaj trochę piotrek z wyborem, jak nic mi nie przeszkodzi to w sobotę i niedzielę mam zamiar wydmuchać minimum jeszcze 500 szt. Zobaczymy czy dalej będzie o.k :)
Przy tym montażu przerwa między złomem a pierścieniem na obiektywie wynosi ok. 7-8 mm.
Jak do tej pory jedyny ujemny fakt to ścięcie Hatsanowskiej blaszki pełniącej rolę kołka stopującego optykę, (ten w montażu to zwinięta blaszka w rurkę i nie zastosowałem go) oraz zakrywki. Żółta o.k, a bezbarwna to wielkie nieporozumienie ("pofałdowana" powierzchnia powodująca brak ostrości).
A to kilka fotek (oczywiście wiadomej jakości) :
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dfd ... 80b63.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48c ... 4c1c3.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/040 ... 5c996.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b5e ... db31e.html
:)
Pozdrawia Darek: Hatsan 55 S + Leapers 3-9x40 AOMDLTS + ИЖ-53 + Laguna II 2,2 dCi 150 KM i coś jeszcze będzie...
drozdzu
Posty: 1100
Rejestracja: 26 maja 2006, 7:50
Lokalizacja: okolice Świdnicy

Post autor: drozdzu »

No ładne to ustrojstwo, jednynie troszke wysoko siedzi ale da sie przeżyc :hm:

Poczekam poczekam, narazie mi sie nie spieszy, trzeba rok szkolny zakonczyc z dobrymi ocenami a potem bedziemy myslec co kupic :lol:

skoro na Hatsanie u Ciebie pociągnie to u mnie napewno, ten gamo ma ~12,5 -13J a zachowuje sie jakby miał z 5J, odrzut jest bardzo niewielki a cykl strzał szybciutki :brawo:

Pozdro

[ Dodano: Nie 06 Maj, 2007 15:53 ]
Borys pisze:Poczekaj trochę piotrek z wyborem, jak nic mi nie przeszkodzi to w sobotę i niedzielę mam zamiar wydmuchać minimum jeszcze 500 szt. Zobaczymy czy dalej będzie o.k :)
:)
Witam
I jak strzelałes coś??
Ja bije sie z myslami, co kupic, bardzo powaznie myslalem o Delcie 3-9x40 ale widac i ta nie jest pancerna, ten Point Precision nawet mi sie podoba i wierze ze niska jego cena jest poprostu adekwatna do popularnosci producenta a nie do jakosci optyki,

pozdrawiam

[ Dodano: Nie 06 Maj, 2007 18:40 ]
No to test, odpowiedz ta powinna pojawic sie jako nowy post nieczytany
Hw90 5,5 + dm60 + DOT 4-16x42 AO i fajny tłumiczek od Hogana
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Posłuchałem Cezara i kupiłem PointPrecision tylko, że 4x32 za 99zł. Luneta ma zastąpić Simmonsa na H80S, w którym się uszkodziło pokrętło regulacji krzyża. Obraz porównywalny z Simmons 4x32. Skupienie śrutu Crosman Pointed 4,5mm na 10m mieści się polu 1 cm. Dobra jakość wykonania. Pokrętła na monetę - chodzą ciężko z wyraźnym kliknięciem. Luneta się nadaje do strzelania rekreacyjnego.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
dagoo
Posty: 202
Rejestracja: 26 kwie 2007, 9:18
Lokalizacja: Dworzec/Olsztyn

Post autor: dagoo »

Witaj,jakby co to bedzie na mnie ;)
Mam nadzieje,ze nie pozalujesz,u mnie do czasu smierci sprawowal sie zadowalajaco,kupilem jeszcze dwa dla moich kolegow(szczepie ich zamilowaniem),maja hatsany,55 od Darka i mojego bylego 70.Poradzilem im te lupki(3-9x40 AO),gdyz nie mialem powodu do narzekania,czego i wszystkim uzytkownikom PP zycze,
pozdrawiam,Cezar
Awatar użytkownika
Pj26
Posty: 152
Rejestracja: 07 maja 2006, 10:33
Lokalizacja: Centralna Polska

Post autor: Pj26 »

Ma identyczny krzyż jak moje Tasco 3-9x40 mam nadzieję że się nie będzie przestawiało zero przy kręceniu powiększeniem jak u mnie. Ceny tych celowników bardzo kuszące.
Slavia 630, łucznik pistol, H80s 5,5mm, Iż 22,
colt special combat,Sharp Innowa.
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Szczerze to bym sie bał zalozyc PP na harrego. Mimo wszystko lupka ta kojarzy mi sie z allegrowymi bushnellami, whalterami, edenbergami oraz tasco. Jakos tak i ta lupka mi nie podpada no ale mam nadzieje, ze sie myle. Oby sluzyla Ci baaardzo dlugo.
Bezbronny
ODPOWIEDZ