Obrazek

Hatsan 55s prośba o opinie

ODPOWIEDZ
termik
Posty: 1
Rejestracja: 12 maja 2015, 10:28

Hatsan 55s prośba o opinie

Post autor: termik »

Panowie proszę o informację związana z Hatsanem 55s.Jestem początkującym,który chciałby zakupić ten sprzęt.Nie wiem co wybrać w kwocie do 700 zł.Zastanawiałem się nad Slavią 631.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
photochem
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:31
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

To zastanów się jeszcze raz i... wybierz Slavię :lol:
Tak poważnie to nie napisałeś nawet czy chcesz mordować puszki z 5 metrów (wtedy nie warto przepłacać), czy próbować coś bardziej ambitnego...
Najlepiej podczep się gdzieś na zbiorowe strzelanko i wypróbuj który lepiej Ci leży ....
A tak w ogóle to o obu modelach w sieci można znaleźć tony materiału ;)
HW97k (Dębowy) + Leupold VX3 || TX200 mk3 + mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
Zack
Posty: 2849
Rejestracja: 04 wrz 2010, 12:15
Lokalizacja: Tarnów / Northampton

Post autor: Zack »

Ktoś mi to zaraz czerwony się zrobi :maruda: za polecanie Slavii :pomidor:
Do 700 PLN :hm: , z optyką czy bez? Z tuningiem cze bez?
Pyta się polega o H55S czyli drewno, ale żeby się wyrobić w podanej kwocie, i żeby jeszcze parę groszy na optykę zostało to ja polecę H90. Oczywiście mówię tu już o ucywilizowanej wiatrówce od kolegi Maćka
H55 i H90 w wersji Debowej
Pozdrawiam
Life is brutal, and full of zasadzkas
and sometimes kopas w dupas
pppp
Posty: 94
Rejestracja: 04 lip 2011, 12:46
Lokalizacja: powiat Wołów :)

Post autor: pppp »

photochem pisze:To zastanów się jeszcze raz i... wybierz Slavię :lol:
Tak poważnie to nie napisałeś nawet czy chcesz mordować puszki z 5 metrów (wtedy nie warto przepłacać), czy próbować coś bardziej ambitnego...
Najlepiej podczep się gdzieś na zbiorowe strzelanko i wypróbuj który lepiej Ci leży ....
A tak w ogóle to o obu modelach w sieci można znaleźć tony materiału ;)

Z tą Slavią 631 to żart?


Miałem przez 2 pełne sezony strzeleckie do dyspozycji Hatsana 55 II generacji customowy i Slavie 631 Customową. Slawia ze 3-4 stówki ogólnie drożej wychodziła. Niestety Slavia to technologiczny staroć - otwarty tłok, spust jak za Mieszka I.

Generalnie zdrów na umyśłe Slavi bym nie kupił. Za to polecam Hatsana, Po customizacji bije na łeb każda Slavie a nawet dwie razem wzięte.
spust quattro,sas,stalowa prowadnica 15 cm,kapelusz ertalit,kolba+580g,Gamo 3-9x40
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

Tak.. z tą Slavią to żart..
Swego czasy na Beżowym było modne stwierdzenie "dozbieraj i kup Slavię" .. ale wtedy jeszcze nie było Hatsanów.. ;)

Ja miałem H55 zrobionego na maxa - i to był naprawdę dobry karabinek.. zresztą jak ktoś chce to niech pokopie w moich pierwszych postach to sobie może o nim poczytać.. :hihi:
troche info tutaj: retrospekcja

Mój najlepszy wynik z tego karabinka to skupienie ok 3x4cm na 50m.. Ale wtedy dużo z niego strzelałem.. ;)
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
pppp
Posty: 94
Rejestracja: 04 lip 2011, 12:46
Lokalizacja: powiat Wołów :)

Post autor: pppp »

Już Hatsan II genracji ze zrobionym spustem ala "ruski" + alchemizacja był bez porównania. Teraz mam ponownie Hatsana po rocznej przerwie lecz III generację i jakoś nie wpadłem na pomysł zakupu "starocia" Slavii :) . Nawet sobie Slavią głowy nie próbuj zaprzątać
spust quattro,sas,stalowa prowadnica 15 cm,kapelusz ertalit,kolba+580g,Gamo 3-9x40
rafal22
Posty: 3
Rejestracja: 15 cze 2013, 13:39
Lokalizacja: Staszów

Post autor: rafal22 »

Ja posiadam Hatsana 90 i jestem zadowolony, też myślałem o slavi muszę dodać że w porównaniu do innych użytkowników wcale w niego nie inwestowałem. Zrobiłem przegląd, koronę poprawiłem spust, smarowanie tyle - zerowe koszty z 50 m trafiam puszkę z farby(otwarte przyrządy za każdym razem z taniego śrutu(otwarte przyrządy), podobne skupienie uzyskuję na 15 m co oznacza że to wada śrutu, ale kupiło się to trzeba wypstrykać. Obecnie czekam na zestaw od alchemika bo mi sprężyna padła, ale to potrafi się zdarzyć w każdej wiatrówce.
ODPOWIEDZ