Obrazek

Simmons i Barska

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Simmons i Barska

Post autor: doktor »

Niewiele znalazlemw archiwum o lunetach Simmons. Na iwebie tez. Ktos z kolegow uzywa moze takiego wynalazku? Mozna kupic w sieci za nieduze pieniadze...
Ostatnio zmieniony 09 lut 2007, 14:20 przez doktor, łącznie zmieniany 1 raz.
--
Maciek
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

na sprężynki raczej nie bardzo polecane :) , sam tez rozglądam się za lupką, wpadła mi w oko Barska 3-12 x 40 ale nie ma na stanie do końca lutego a wiadomo jak się nie kupi od razu to...nie kupi się wcale, przynajmniej ja tak mam :)
AA TX200 HC
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

Tzn gdzie jej nie ma? W zadnym sklepie?

O ktory model Ci chodzi, tez z oznaczeniem AO?

Jest jeszcze cos takiego:

http://barska.binoculars.com/products/b ... 45908.html

Na chlopski rozum bez zoomu bedzie zyc dluzej... Tylko jaki montaz do tego, bo w komplecie chyba nie ma?
--
Maciek
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

o tą:

http://kolba.pl/luneta-celownicza-barska-p-443.html

lub o tą:

http://kolba.pl/luneta-celownicza-barsk ... p-445.html

interesuje mnie szczególnie ta druga, ma pochlebne opinie użytkowników, nawet na mocnych sprężynkach :) , w Kolba.pl nie ma ich i nie wiadomo kiedy będą, w Sharg.pl mają być na koniec lutego.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2007, 19:05 przez stworek5, łącznie zmieniany 1 raz.
AA TX200 HC
radziomil
Posty: 29
Rejestracja: 08 gru 2006, 23:38
Lokalizacja: gubin

Post autor: radziomil »

Czy lupa - barska- jest godna polecenia? Spotkałem taką 3-7 X20, co przy jej cenie i opini na temat tasco może przemówić. Czy nadaje się ona na cokolwiek?
Awatar użytkownika
radecek
-#zasłużony2020
-#zasłużony2020
Posty: 296
Rejestracja: 24 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Poland

Post autor: radecek »

Też szukam lupki - obecnie zastanawiam się nad Delta Optical Titanium 4-16x42AO MD.
Mam używanego Simmonsa 22Mag 4x32 i trzyma się dobrze. Przydał by się krzyż MD.
Ostatnio w Kolterze pojawił się SIMMONS 8-point 4-12x40 AO. Jak by była gwarancja 25 lat to można się zastanawiać :)
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

mam nadzieję ze uda mi się ją kupić no ale róznie bywa:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=422 ... 7b5#422970
AA TX200 HC
doktor
Posty: 193
Rejestracja: 24 sty 2007, 21:17
Lokalizacja: Kraków

Post autor: doktor »

Da sie taniej i od razu kupic za granica, tylko trzeba by znalexc sklep, ktory nie upiera sie wysylac UPS-em za 60 dolcow... W wolnej chwili sie wkurze i poszukam :)
--
Maciek
Dadi
Posty: 55
Rejestracja: 01 sty 2007, 12:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

Witam
Może ktoś z kolegów miał kontakt z tą lunetką SIMMONS 3-9x32 Blazer . Ciekawa cena i zoom .
Oto link :http://www.bron.pl/bron_pl/sport/produk ... x32_blazer
Był H80 i H70 .... Jest CZ200 i Diana 26 i będzie jeszcze H bo to niezła zabawa .
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

podstawowa wada to to ze nie ma mildota :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Dadi - simmons blazera oglądałem w sklepie bron.pl. Jest bardzo ładnie wykonana, wygląda dosyć solidnie, fajnie się kręcą regulacje polożenia krzyża. Obraz ładny jak patrzyłem przez lunetę na ulicę. Wyraźny i jasny, nawet duży co mnie zaskoczyło mimo że to tylko 32 mm. No i 25 lat gwarancji. Kusiła mnie ta luneta, szczególnie że sprzedawca zapewniał że ma 25 lat gwarancji i podobno jeszcze nie wróciła żadna do naprawy do nich. Ale ze względu na brak doświadczeń empirycznych osób z forum wybrałem konkurencyjny produkt - leapersa też 3-9x32. Cenowo tak samo wychodzi, tyle że gwarancja 3 letnia a nie 25 letnia. No i ciągle czekam na listonosza :)
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Ciężko coś powiedzieć tak na pewno o tych celownikach ,na kopiących wiatrówkach padają prędzej czy później nawet dobre drogie celowniki. Trzeba pamiętać ,że do Hatsana wymagany jest trwały celownik i Leapers w wersji TS jak do tej pory sprawdza się. No i pozostają celowniki rosyjskie i białoruskie.
Simmons Blazer ma 25 letnią gwarancję więc jest to zachęcające ,ale trzeba by przeczytać dokładne jej warunki ,może jest tam napisane coś "drobnym maczkiem"?. Np. problem nie trzymania zera jest czasami trudny do udowodnienia. Do Sharg wysłałem zapytanie co do gwarancji na celowniki Barska ,czy jest udzielana i na jaki okres ,oraz czy trzeba spełnić jakieś konkretne warunki w jej eksploatacji ,aby była gwarancja ważna ,zobaczymy co odpiszą.
Osobiście skłaniam się bardziej do Barska. AIR GUN 2-7x32 AO jest całkiem przyjemną lunetką za bardzo rozsądną cenę.
Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
Dadi
Posty: 55
Rejestracja: 01 sty 2007, 12:24
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dadi »

Do Sharg wysłałem zapytanie co do gwarancji na celowniki Barska ,czy jest udzielana i na jaki okres ,oraz czy trzeba spełnić jakieś konkretne warunki w jej eksploatacji ,aby była gwarancja ważna ,zobaczymy co odpiszą.
No tak umknoł mi ten mały szczegół "drobnym maczkiem" . Często gęsto nas konsumentów będących pod wpływem adrenaliny , nabijają w butle .
Daj proszę znać jak się ustosunkowali do Twego maila .
Pozdrawiam
Był H80 i H70 .... Jest CZ200 i Diana 26 i będzie jeszcze H bo to niezła zabawa .
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

dowiadywałem się w kolba.pl odnośnie gwarancji na Barską, moze być dość problematyczna-dlaczego nie mam pojecia, byc moze dlatego ich ceny tak spadły bo 2x7-32 kosztuje 172 zety. W kolba.pl nie wiadomo kiedy będą je mieli, w sharg.pl mają być na koniec lutego, a jak będzie zobaczymy :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Koval
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 2086
Rejestracja: 17 cze 2006, 1:46
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: Koval »

Witam.
Otrzymałem właśnie odpowiedź z Sharg na temat gwarancji lunety Barska:
Tak Brzmiało moje zapytanie:
Pytanie o produkt: T003278 - "Celownik optyczny Barska AIR GUN 2-7 x 32 AO - AC10006"
Witam. Czy na ten celownik jest udzielana gwarancja?. Jezeli tak to jaki jest jej okres?. Czy trzeba spełnić jakiś szczególny wymóg co do jej ważności np. limit energetyczny w przypadku wiatrówek. Można je montować na Hatsanach? Pozdrawiam. Robert

A taką dostałem odpowiedź:
Witam,

Polecamy wszystkim montowanie na Hatsanach właśnie tych lunet z uwagi na ich dużą wytrzymałość.

Odnośnie gwarancji: tak oczywiście. Celownik objęty jest roczną gwarancją.

Pozdrawiam,

Aleksander Droś

SHARG


Pozdrawiam.
Robert
Diana 60, AR2079B PCP, Webley Raider, HW-100, AA EV2 + kilka szkiełek lepszych i gorszych
ODPOWIEDZ