Obrazek

Dobre a niedrogie szkło

<font face="Arial" size="1">Wszystko o optyce na wiatrówki, balistyka, trajektorie.</font>
art009
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2015, 21:15

Dobre a niedrogie szkło

Post autor: art009 »

Witam panowie i panie,
wiem że temat pewnie wałkowany z pięć tysięcy razy, ale chciałbym uzyskać konkretną odpowiedź. Mam hatsana striker edge i chciałbym dokupić do niego lunetę. Strzelam z niego czysto rekreacyjnie ale z 50 metrów tarcza czy puszka jest po prostu nie widoczna, bo muszka jest szersza i zasłania cel... dlatego właśnie chęć zamontowania lunety.
Z racji tego, że harnaś ma mocnego kopa, przydałaby się optyka co nie rozleci się po pięciu strzałach. Jakieś super zoomy nie są niezbędne, chodzi o to żeby w miarę dobrze widzieć cel. No i budżet, powiedzmy, do 150 zł.
Jaką firmę produkującą lunety polecacie? Czy delta optical entry to dobry wybór?

I jeszcze jedno pytanie ale z innej beczki - czy poliamid nadaje się na prowadnicę sprężyny? Chodzi mi o wykonanie jej w całości z tego materiału.
Awatar użytkownika
pawel 2171
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 851
Rejestracja: 31 lip 2006, 9:43
Lokalizacja: Otwock

Post autor: pawel 2171 »

DOT dobra niedroga i z gwarancją
Nie mylić z DOC ;)
Sorry nie doczytałem pułapu cenowego :maruda: W tej cenie ciężko znaleźć szkło które nie popsuje wzroku .
Walther + MTC
art009
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2015, 21:15

Post autor: art009 »

Co oznacza DOT? Skrót jakiś?
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

Delta Optical Titanium - DOT w skrócie
Delta Optical Clasic - DOC
Delta Optical Entry - DOE
Wszystko to lunety celownicze serii Delta.
Pierwsza największa robiona w Japonii, DOC na Filipinach bodajże, a DOE w Chinach :)
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
art009
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2015, 21:15

Post autor: art009 »

A rozumiem, dzięki za wyjaśnienie.
Jak z jakością tych DOE? Cenowo by odpowiadały, w opisach stoi że wytrzymują 3000 J - nie wiem jak to się ma do wiatrówek... A to że chińskie niekoniecznie świadczy o jakości wbrew pozorom. Przykładowo i-phone też jest produkowany w chinach...
Awatar użytkownika
Sacia
Posty: 73
Rejestracja: 31 lip 2007, 20:44
Lokalizacja: Ziemia Łużycka

Post autor: Sacia »

3000J ale z broni palnej, która ma całkiem inny i jeśli się nie mylę, mniej szkodliwy dla optyki odrzut (pomimo dużo większej energii wylotowej pocisku).
Większość rzeczy jest teraz produkowana w Chinach, o ile dobrej jakości materiały jadą do Chin by tam tanio zostać złączone w całość, to co innego niż produkcja od zera w Chinach :/
Diana 56 TH + mDOT
Zoraki HP-01 Ultra v2
Rogers1337
Posty: 9
Rejestracja: 24 gru 2014, 14:00

Post autor: Rogers1337 »

Z tanich celowników DOC jest najlepszym wyborem. Poniżej nie ma sensu kupować. Do tego montaż średni Delty lub SM TO4C i bedzie ok. Co do produkowania w Chinach to wydaje mi się,że "części" np do doca są produkowane w Chinach a składane w Filipinach żeby było po kosztach. Broń palna ma bardziej szkodliwy odrzut.Działa on zupełnie w inny sposób niż w wiatrówkach.
art009
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2015, 21:15

Post autor: art009 »

Dzięki pany, troszkę mnie zmartwiliście... nie uśmiecha mi się dać za celownik więcej niż za wiatrówkę... Te Delty z serii Entry naprawdę takie złe? Podkreślam, że nie zależy mi na jakiś super zoomach (Classic właśnie ma), tylko żeby widzieć cel a nie muszkę..:-). No i oczywiście żeby wytrzymywała kopa, bo to "pierwsze primo".
Awatar użytkownika
photochem
-#LOK_KST
-#LOK_KST
Posty: 326
Rejestracja: 06 sie 2014, 11:31
Lokalizacja: Puszczykowo
Kontakt:

Post autor: photochem »

Oj tam, oj tam... nic się nie przejmuj i kupuj to na co Cię obecnie stać. Jak padnie, albo jak stwierdzisz ze warto dozbierać na cos lepszego, to sobie wymienisz... ;)
Wiem ze bez sensu dawać na początku ponad 1k pln, żeby za kilka tygodni stwierdzić że "wiatrówka nie dla mnie" albo tylko rekreacyjnie (czytaj: dwa razy w roku przy grillu).
Do DOTa i innych przyjemnych zabawek trzeba po prostu dojrzeć (no i mieć odpowiednie zasoby finansowe)
HW97k (Dębowy) + Leupold VX3 || TX200 mk3 + mDOT || Gamo PR45
Awatar użytkownika
Mamutowicz
-#mamutowicz
-#mamutowicz
Posty: 4621
Rejestracja: 02 paź 2011, 14:07
Lokalizacja: Rajcza / Thurcroft

Post autor: Mamutowicz »

art009 pisze:[...]nie uśmiecha mi się dać za celownik więcej niż za wiatrówkę... Te Delty z serii Entry naprawdę takie złe?[...]
Czasem trzeba zapłacić więcej.. ;)
Ale jest na to rada:
Żeby uniknąć płacenia za celownik więcej niż za wiatrówkę, trzeba.. kupić droższą wiatrówkę.. ;)

Seria "Entry" nie jest zła.. MOŻE nawet wytrzymać na Hatsanie.. pod warunkiem że to AT/BT albo Galatian.. :)
Na tym forum przetestowano już chyba na Harnasiach większość dostępnych budżetowych lupek, i wyszło na to że bezpieczne ( dla finansów) minimum to DOC - PP i DOE to już ruletka..

Dopytujesz sie bo podświadomie liczysz na to, że w końcu ktoś powie : ".. noo może być.." i wtedy uspokojony kupisz w końcu lunetę.. A potem drugą.. i następną.. aż w końcu dotrze do Ciebie że za tą kasę mogłeś mieć coś na prawdę dobrego.. :hm:
TX200 by Tony Leach + SS 10x42 - do lufy exact i heja na tor.. :)
Ps.
Zacząłem znowu szczelać..
Dam znać jak zacznę ftrafiać. :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6439
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

art009 pisze:Te Delty z serii Entry naprawdę takie złe?
Kupiłem kiedyś taką (nową) z ciekawości, popatrzyłem, porównałem i oddałem potrzebującemu za "przysłowiową flaszkę", są złe niestety :nie: na pewno takiej nie polecę 8) .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
art009
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2015, 21:15

Post autor: art009 »

że to AT/BT albo Galatian
Co to oznacza? Sorki że pytanie może naiwne ale nie wiem co oznaczają te nazwy.
PP
- to samo
Dopytujesz sie bo podświadomie liczysz na to, że w końcu ktoś powie : ".. noo może być.."
Nie. Dopytuję się bo prostu nigdy nawet nie miałem w ręce takiej lunety, nie mówiąc już o celowaniu. I dlatego chcę się upewnić, czy "entry" jest zła bo "classic" jest wiele lepszy (lepszy obraz, zoom, itd.), czy po prostu "entry" nie wytrzyma na harnasiu.

[ Dodano: Wto 24 Mar, 2015 20:51 ]
są złe niestety
a mógłbyś sprecyzować co takiego było w niej złego? Nie pytam złośliwie, naprawdę chciałbym poznać wady tej serii.
Awatar użytkownika
Wisior
-#zasłużony
-#zasłużony
Posty: 1677
Rejestracja: 02 sty 2012, 18:24
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Wisior »

cyt. 1. - PCP
cyt. 2. - Point Precision. Najtańsze szkło warte uwagi, które może wytrzymać na Hatsanie
cyt. 3. - też kiedyś tak miałem ;)

Pzdr. Samo Zło ;)
I'm one of those bad things, that happen to good people
Baby Have Fun :killer2: :D
Awatar użytkownika
Qbuś
-#zasłużony2020-21s
-#zasłużony2020-21s
Posty: 6439
Rejestracja: 28 paź 2007, 15:37
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Qbuś »

Tutaj KLIKNIJ ! jest wiarygodnie opisana seria "entry" poczytaj, zastanów się i sam dokonaj wyboru. Nie napisałeś skąd jesteś, może warto wybrać się na spotkanie z kolegami z twojego rejonu i popatrzeć przez sprzęt przez nich posiadany, (każdy chętnie udostępni) :D , Wtedy będziesz miał jakiś "punkt odniesienia", bo jeżeli nie celowałeś przez lunetę, to każda będzie lepsza niż "muszka i szczerbinka" Poczytaj jeszcze to - KLIK i to - KLIK i nie spiesz się z wyborem, bo pośpiech to zły doradca :D .
Czas na małe "conieco" :D .(Już nie mam Hatsana :( ) Ale mam hulajnogę na prunt, "UZI", strzelbę taką jak Kamazek i spaliłem Roberta J chinkę "Magnum" Obrazek ! ⚡ 🇺🇦
janusz22551

Post autor: janusz22551 »

Już to pisałem w innym temacie: Mam na hatsanie striker edge lupkę DOE 6x32S AO IR R/G i jak na razie (już 8 paczka śrutu rozpoczęta) jest wszystko ok. Wydaje mi się, że sporo zależy od egzemplarza jaki się trafi. Jest tania, jest gwarancja więc sam zdecyduj :) . Mi też marzy się lepsza optyka, ale dopiero jak kupię lepszy karabinek :D .
ODPOWIEDZ