Obrazek

Hatsan 55, bubel w przewodzie lufy

ODPOWIEDZ
archon44
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2014, 17:16

Hatsan 55, bubel w przewodzie lufy

Post autor: archon44 »

Cześć!
jestem od paru dni szczęśliwym posiadaczem mojej pierwszej wiatrówki - hatsan 55. Pierwsze co, to odrazu wziąłem się za przegląd i przesmarowanie. Po zajrzeniu do przewodu lufy ukazało się coś takiego i nie wygląda to zbyt ciekawie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Co o tym sądzicie? Nie strzelałem jeszcze dużo, może 100 śrutów, nie mam też doświadczenia z wiatrówkami i ciężko mi powiedzieć jak bardzo wpływa to na celność (przy tak marnym strzelcu jak ja). Na dystansie około 10 m zdarzają się niekontrolowane odchyłki, odbiegające od reszty, tak, że mieszczę się w prostokącie 10x5cm. Lubię się pobawić przy sprzęcie, dlatego też po części zdecydowałem się na hatsana, a więc pierwsza myśl po lekturze forum, żeby zrobić obcinkę lufy i koronę. Czy polecacie obcinać ją we własnym zakresie (nie mam dostępu do tokarki, a więc brzeszczot, pilnik i papierkowanie) ? Nie próbowałem jeszcze zdejmować muszki, ale z tego co wyczytałem, to po obcięciu lufy nie zamontuję jej ponownie, jeśli się mylę proszę o poprawienie. A z racji tego, że nie planowałem na razie kupna lupki, miałbym mały problem. Inną opcją, która zawsze pozostaje to odsyłka na gwarancję..
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Ten babol całkowicie dyskwalifikuje karabinek i należy go reklamować u sprzedawcy !
Oczywiście można obcinać, ale spróbuj najpierw rozmowy ze sklepem.
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
archon44
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2014, 17:16

Post autor: archon44 »

Dziękuje za radę! Karabinek kupowałem w kolbie, widzę że jutro pracują, także będę się próbował kontaktować.
Adamora
Posty: 7
Rejestracja: 09 wrz 2014, 23:18

Post autor: Adamora »

Dziś doszedł mój nowy hatsan 90. Pierwsze co zrobiłem po przeczytaniu tego postu i odebraniu wiatrówki obejrzałem gwint lufy i tu niemile zaskoczenie

http://s16.postimg.org/l3r13p591/IMG_20 ... 141100.jpg
do reklamacji?
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Oczywiście, że reklamować !!! Wyzbywają się gówna w sprzedaży internetowej mając nadzieję, że ludziom nie będzie się chciało reklamować. Druga sprawa to to, że liczą na niewiedzę klientów...
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
Adamora
Posty: 7
Rejestracja: 09 wrz 2014, 23:18

Post autor: Adamora »

Dzięki za rade dodam tez ze to z tego samego sklepu co kolegi h55
Awatar użytkownika
Safari
Posty: 105
Rejestracja: 18 lip 2014, 22:11
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Safari »

Panie Tomku! A może to taki znak firmowy? Może trza zapytać producenta-dystrybutora? Jak wróci mój Striker Edge (dla odmiany z serwisu reklamacyjnego :D ) to też mu zajrzę w ... choć dotąd się bałem. http://www.youtube.com/watch?v=RHhmHBKc67s
Faceci w kieckach górą! ;)
Im bardziej kocham ludzkość tym mniej przepadam za pojedyńczym człowiekiem.(F.Dostojewski)
Awatar użytkownika
tomaschek
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 5780
Rejestracja: 28 kwie 2006, 10:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg/Leicester

Post autor: tomaschek »

Safari pisze: Panie Tomku! A może to taki znak firmowy?
Panie Marcinie, ma Pan poniekąd rację ! Nawet taki Picasso podpisywał swoje dzieła :lol:
Daystate Mk3 FT
Nitrex TR2 2-10x42
archon44
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2014, 17:16

Post autor: archon44 »

Bez problemu wymienili hatsana na nowy egzemplarz, właśnie doszedł, a w lufie piękny i równy gwint :D
Adamora
Posty: 7
Rejestracja: 09 wrz 2014, 23:18

Post autor: Adamora »

W moim przypadku wymiana również przebiegla bez problemu lecz dopiero 3 wiatrówka okazala sie bez tego babola. Wiatrowke dzis odebralem od kuriera lecz w tym czasie (od zakupu) zdążyłem połamac rękę :)
pobawię się za pare tygodni
ODPOWIEDZ