Obrazek

Lidor 44 18m

Testy zestawów wiatrówkowych. Opinie, funkcjonalność, skupienia. Najlepiej poparte zdjęciami.
tomekŁódź
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:59
Lokalizacja: Łódź

Lidor 44 18m

Post autor: tomekŁódź »

Jako że dopiero zbieram się w sobie no i kase na Hatsana przedstawie mały teścik mojej chinki :!:

Wiatrówka: Lidor 44 dolny naciąg :evil: brrr uwaga na palce :P
Śrut: JSB Exact 5,51 mm
Ilość strzałów: 10
Pozycja: stojąca podparta na dachu samochodu
Odległość: 18 m
Luneta: tasco (bazar) 4x20

Wiatrówka wystrzelała do czasu tego testu około 700 sztuk śrutu. Jedyne co przy niej zrobiłem to lekko przesmarowałem sprężyne zwykłym smarem i l domowym sposobem poprawiłem korone lufy była dość ciekawa. Jak narazie sprzęt działa bez zarzutu, naciąg działa bez zgrzytów, po przesmarowaniu sprężyny troche mniejszy kop i troche bardziej kulturalnie strzela. Największym problemem :protest: tej "wiatrówki" jest spust, bardzo twardy.

No i teraz wyniki:
Obrazek
Hatsan 85
Noozer
Posty: 121
Rejestracja: 19 gru 2006, 14:34
Lokalizacja: Świecie

Post autor: Noozer »

Jak na 18m to super ! :D Ciesz się że wogole wylądowały sruciki na tarczy a nie.. W powietrzu. Ale zaciemnione koło to już jest cos ! :] Gratuluje
Adam... Obrazek w stopce jest za wysoki
tomekŁódź
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tomekŁódź »

Wyniki lepsze są możliwe ponieważ jak było strzelanko już się ciemno robiło i troche wiało. No i ten nieszczęsny spust :poddajesie:
Hatsan 85
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

Nie przesadzajmy, 18 metrów to nie tak dużo:)

Da rade jeszcze lepiej :]
Awatar użytkownika
Cyberstrzelec
Posty: 89
Rejestracja: 05 cze 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Cyberstrzelec »

Nie wiem, czy strzelałem z tego samego modelu, ale ja waliłem z LIDER 44. Kumpel pożyczył. Muszę przyznać, że wyniki miałem ciut lepsze, niż z mojego hatsana na początku. Oczywiście spust w tym twardy jak cholera, chwyt koszmarnie niewygodny, ale przyrządy celownicze bardzo przyzwoite (choć szczerbinka za blisko, obraz się rozmywa, ale trafiać się da). Główny zarzut dotyczący chinek, to jednak jakość wykonania sprzętu i wytrzymałość materiałów użytych przy produkcji. Przyznam się, że miałem w gaciach, że mi palce poobcina. :D Naciąg dolny znaczy się miał... ;(
H-55 TG (tuning) + Leapers 3-9x40 Mil Dot
Beretta Px4 Storm
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Gratulacje. Całkiem niezły wynik jak na 5,5mm. Kolejny kontrargument dla ludzi krytykujących chinki, którzy ich nigdy nie mieli w ręku a tylko powtarzają naokoło plotki o niecelności chinek, że w kartke A4 nie można trafić i inne bdury. Bo co do jakości to sie w pełni zgadzam.

A żeby się nie martwić o palce to proponuje poniższy tani i prosty patent:

Obrazek
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

w zasadzie miałem kilka chinek, miałem tez egzemplarz karabinka B3-3 którym z 20m w kolpak samochodowy 13 cali nie trafiałem, trafił mi się tez egzemplarz karabinka Lider 3 który z 20-25m tragfiał w puszkę po piwie za kazdym razem więc jak widac z celnością jest róznie, mimo to bolec na którym zamocowany jest spust wyginał się powodując samostrzały, spreżyny siadały notorycznie, całkiem niedawno robiłem sekcję karabinka Magnum, rozebrane części wyglądały tragicznie, tłok zrobiony z dwóch kawałków blachy połapanych punktowo rozszedł się, przy okazji podrapał gładz cylindra, sprężyna powyginana na wszystkie strony, tradycyjnie bolec spustu wygięty, nie dużo brakowało aby sama zaczęła strzelać więc po takich doświadczeniach opinia na temat tych karabinków nie jest niczyim wymysłem-uwierz mi że tak jest :) naturalnie jeśli ktoś jest na tyle przekorny aby mimo wszystko kupić taki karabinek niech kupuje ale w 100% lepszym wyborem jest Hatsan za niewiele większe pieniażki :)
AA TX200 HC
tomekŁódź
Posty: 9
Rejestracja: 29 lis 2006, 16:59
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tomekŁódź »

Niestety to nie był mój wybór wiatrówki. Wiem że chinki są do kitu :nie: . Teraz zbieram kase na hatsana.

I wierze że jakość wykonania tego jest straszna bo sam widziałem. :brawo:
Hatsan 85
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

To ja mialem wiekszego pecha z chinka i z okolo 10 metrow nie moglem trafic w butelke po szampanie :lol:
Bezbronny
Maniek
Posty: 1225
Rejestracja: 03 lip 2006, 13:39

Post autor: Maniek »

To w takim razie chinki jeszcze dzielą się na te mniej i bardziej chińskie :P :P :P :P :P

Z mojej osobiście pakowałem w pudełko po śrucie z 18m 8/10 :) To co w stopce.
Daniel70
Posty: 144
Rejestracja: 18 sie 2006, 9:07
Lokalizacja: Sanok

Post autor: Daniel70 »

Mam właśnie chińskiego Leapersa,

jak bym miał określić w jednym słowie, to powiem tylko: miodzo
Pozdrawiam
Daniel70
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Daniel70 pisze:Mam właśnie chińskiego Leapersa,

jak bym miał określić w jednym słowie, to powiem tylko: miodzo
Ach ale Leapers jest amerykanski wiec i kontrola jakosci inna,a rasowa chinska wiatrowka to no coz...drewno i rurka xD Sory za OT
Bezbronny
Awatar użytkownika
stworek5
-#zasłużony_team
-#zasłużony_team
Posty: 2112
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:00
Lokalizacja: Goleniów

Post autor: stworek5 »

chinka chince nie równa jak widać :lol: powiem wam że wyroby typowo chińskie to raczej towary nawet nie z dolnej pułki bo i tam się nie kwalifikują o czym raczej każdy z nas wie, co innego towary made in China które ze względu na opłacalność i "taniość" siły roboczej produkowane są pod dyktando światowych koncernów-potentatów w dziedzinie elektroniki czy fotografii, naprawdę niewielu z nas stać byłoby na dobry komputer czy cyfrówkę gdyby nie były one lub ich podzespoły produkowane właśnie w Chinach :)
AA TX200 HC
Awatar użytkownika
Superfrog
Posty: 56
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Superfrog »

Niech nikt nie zrozumie że polecam chinki bo warto dołożyć troszkę i kupić solidnego hatsana albo cokolwiek, ale jak kupowałem moją chinkę kilka lat temu to były przepisy o lufie GL i na allegro było tylko kilka sztuk wiatrówek a te wsklepie były bardzo drogie! Być może przez to że tych wiatrówek tak mało było to były jakiegoś lepszego tzn mniej gorszego gatunku :D
Bo jak czytam wypowiedź że ciężko było trafić do butelki od szampana z 10m to naprawdę jestem w szoku!

Tutaj jest link do tarczy - strzelanie z 10m, 2 strzelców- moje strzały tuż poniżej czarnego punktu, drugi strzelec w sam punkt trafiał. I to bez lunety dodatkowo moje B4 się kompletnie rozlatuje!

EDIT: już zdjęcie się otwiera po kliknięciu na link:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 sty 2007, 15:27 przez Superfrog, łącznie zmieniany 3 razy.
Gamo CF30 GL LR + Leapers 3-9x32AO
Awatar użytkownika
Mikrus
Posty: 955
Rejestracja: 04 paź 2006, 19:32
Lokalizacja: Kassel/Deutschland

Post autor: Mikrus »

Nie moge powiekszyc zdjecia :( , a co do tego szoku ja rowniez go przezylem ;-) ale sie otrzasnalem kiedy poczytalem z jakiego wynalazku strzelalem :P
Bezbronny
ODPOWIEDZ